Kabataş Organizasyonu 08.10.2006

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında HorNET tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Olan olmuş tabi, şimdi bir sonrakine dersler çıkarmak önemli.. Ama bu benim mızmızlanma hakkımı elimden almaz sanıyorum. Otopark girişinde indim taksiden, taa radar direğinden dönüp, sırtımda çanta, iki kamış. Çanta akşam gelince tarttım 11 kg. Kamışların içinde ayak vs. mevcut. Onlarda ikisi 3.5 kg tutuyor.

100 km yola gidip, göl çekilmiş görürsem, basar dönerim. Ama ben sahil boyunca yürüdüm. O radar kulasini gene geçtim. Oturdum, biraz izmarit tutanlara baktım. Taksiye binip geri sarayburnuna çıktım. Taksimetreye göre 2.5 km. Neyse, bir süre orada bakındım. Bir bayan, iki erkek vardı, şimendifere benzettim, yanlarına doğru gittim, o değil. Bakındım biraz, geri aynı yolu yayan teptim. Sonra gene geri döndüm. 1 saat kadar sonra gene geri. 4-5 git-gel yaptım. Yaklaşık 20 km filan olmutşur. Hani olur, afişi getiren arkadaş gecikir vs. vs.

Neyse, omuzlarım hala kopuyor. Bacaklar filan, akşam eve dönünce yurttan sesler korosu gibi sesler çıkarıyordu resmen. Sırf şu makina tartışmalarına örnek olsun diye ikisi kamışa takılı 5 makina ile yola çıktım mesela..

Hani insan, el kadar kömür bulur, oradaki duvara bir not çiziktirir mesela... Böylece biz angutlarda, bu angut kafamızın basmadığı zaman ayaklara cürm etmekten kurtuluruz..

Neyse, bunlar geçti artık. 1-2 güne moraran omuzlarımızda yerine gelir. Umarım en kısa zamanda başka bir organizasyon olur, orada tanışırz, görüşürüz..

2. Serdar Hocam
    Yaş daha kaç ki yaaaa
    Sende salmışın kendini..
    Dur daha sende çok iş vardır....
    Acı Patlıcanı Kıra Çalmaz'mış...:) :)

3. serdar abi artık sana cep telefonu farz oldu ben arayacaktım ama ev ve iş telin vardı çıkmışsındır diye aramadım...
    kaçta ordaydın abi?

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İşin kötüsü, yanımda cep telefonu da vardı, hanımınkini almıştım. Hatta bi ara deep ocean'da beni ondan aramıştı. Bende onu aramıştım ama, numarası silinmiş, bulamadım. Ad yazmayan tüm numaraları sıradan aradım..

Bu durumlarda Murphy'nin kanunları iş başına geçer. Her neyse, Saat 13:00 gibi aslında tahmin ettim. İnanın ki, "bunlara pek uyumuyor burası, kalabalık, geniş yer yok vs. Kesin fındıklıya taşınmışlardır" dedim bir ara ama.. İşte olacağı varmış.. Neyse, dedim ya, darıldığımı kızdığımı filan düşünmeyin. Sadece yüksek sesle mızmızlanıyorum o kadar..

Hadi, siz gittiniz.. Yani koca istanbulda bir internet yok muydu? Gir bir cafeye şöyle. 2 dk. tıkla foruma. Öğren vaziyet neymiş. Ama diyorum ya, bizim akılsız başımızın cezasını çekecek illaki ayaklar..

Neyse, ben tembel adamım. Sanırım bir 3-5 yıl daha öyle tam teçhizat 20 km yol yürüyecek fırsatım olmaz.. Yarın bir gün torun filan sahibi olursak, anlatacak bir şeyler lazım:

"Bak evladım, gençtik biz bir zamanlar, Sarayburnu'ndan Cankurtarana sırtımızda 20 kg (abarır, zamanla o 40'a kadar çıkar, biraz da bunama etkisiyle) çantayla, 5 defa gider gelirdik.. Yaa, deden gibi eski topraklar....."

5. Mürsel Abi ben yolunu biliyorum....
    Arif seni ancak ve ancak benim vereceğim tiyo ile affeder....:D :D

6. DR_BLOoD

DR_BLOoD

ewet hadi tatlısu organizyasyonunu yabana atmayalım yokmu ilgilenen arkadaşalar yoksa ayrı bir konu açılmalı ve burada oylama yapılmalı derim ben ...

7. DR_BLOoD

DR_BLOoD

full resimler ne oldu bu arada videoda wardı tekrar hatırlatmak istedim yanızça orda olmama ramen merak ettim de :D :D :D

8. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Yeni Organizasyon için yer önerisi

Birdahaki organizasyonu Ortaköy girişindeki Kabataş Erkek Lisesi sahilinde yapabiliriz .Nede Olsa ordan mezunum ve okul yönetimiyle konuşup,gerekli izni alabilirim diye tahmin ediyorum.Orda okurken (1985-88) bazen hocalarımız tutardı balık.Ama hiç merak etmemiştim nasıl oluyor diye.Kısmet 20 yıl sonrasına imiş.... Tabii bilmiyorum o bölge verimlimidir diye ama Ortaköy camiinin ön tarafından olta atanları görmüştüm herzaman....
    Kimse rahatsız edemez bizi güzel güzel tutarız balıklarımızı......
    Hem yatılı okuyan öğrencilerde meraktan bizi izlerken ,onlara bulaştırırız bu güzel aktiviteyi.
    Önerimin değerlendirilmesini rica ederim....

9. o zaman siz hazırlıklı olun yeni yapıldığı için organizasyon sizle temasa geçeriz ona göre öneri yaparız.

10. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Tamam ,Mezunlar derneğine üyeyim.İlk bağlantıyı yarın onlarla kurup,ön nabız yoklaması çekeyim.İnşallah gerçekleşirde,mesela haftaya nezih bir ortamda rahat rahat tutarız balığımızı.O zamana kadar Lüferde çoğalırsa boğazda değmeyin keyfimize ;)

11. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    abi bu fikir eğer gerçekleşirse çok güzel olur, hafta sonu boğazda yer sorunumuz çözülmüş olur.

12. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende saat 09,00 sularında sarayburnunun altını üstüne getirmeme rağmen kimseyi bulamadım zaten 3
    haftadır doğru düzgün internete giremiyorum iş yoğunluğu nedeni ile o yüzden bir arkadaştan tel alacak fırsatımda olmadı fakat ben şanslıydım arrkadaşlara rasladım onlarla takıldım 2 kiloya yakın izmarit sıyırtmayla istavrit ve mırmır aldık e güzeldi fakat sizinle olamak isterdim

13. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Fax çektim okul müdürüne bugün ve izin istedim.Bakalım 2 gün içinde cevap gelmezse telefonla ararım....
    İnşallah olurda haftasonu güzel bir av sahası ve av günü geçiririz....

14. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    inşallah olur zaten hafta sonu grupla olamadık bari burda beraber oluruz...........:D

15. Namıkcım ben aslında kuzu gibi balıklar tuttum ama sirküler sebebiyle geri salmak zorunda kaldım,talihsizlik işte.:p :D

16. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Ben ordayken dedim ama görüntüleri siteye koymayın N@mık efendinin diline düşeriz diye. Al işte diline düştük N@mık efendinin. Konuş Konuş nedesen haklısın.:)

17. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, aslında org. bu hafta sonu değil de Ramazan'dan sonraya atsak olmaz mı? Yine börek çörek yaparız, biraz da piknik havası olur hiç değilse... Ya da tamamen piknik yaparız :D:D Balık vardı ama biz piknik yapmayı tercih ettik deriz en azından :):)

18. evet sennur katılıyorum sana ramazanda zor oluyor valla...:(

19. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ben ikinizede katılıyorum abi aç ayı oynamıyor yav

20. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME