Kaçakları buldum, nihayet..

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında skoylu tarafından paylaşıldı.

1. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    serdar abi güzel bir hafta sonu olmuş eline sağlık anlatım süper ayrıca takım paylaşımlarında çok güzel teşekkürler

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İstasyon ile Eskihisar arası 5 dk sürer. 15 dk. da bir araç geçer ortalama. Bildiğim kadarıyla gece 24:00'e kadar tren mevcut, ama ocak'ta tren bitecek filan deniyor.. Otobüs/dolmuştan inince 10 dk kadar yürümeniz lazım, bunların dans ettiği yer için.. Feribotun arkası yapıyor..

Bizim burda palamutlar hep öyle(ymiş). Ama burda işin doğrusu palamut ve çinekop avcısı pek yok. Zargana takımına vurmuş bir iki kere, devam şimdi. Koca bir gümüş veya hamsi takıyorlar, kuyruğundan.. Bahtına çıkarsa.. Çinekopta aynı takıma geliyor.. Gümüş ve hamsiyi de zaten kıyıdan alıyorlar.

Feribotlar vızır vızır çalışıyor. Suya hem akıntı sağlıyorlar hemde oksijen. Bu nedenle feribotun arkası balık çeşidi ve sayısı yönünden bir hayli zengin aslında. Ama böyle olunca yeme çok nazlı oluyor elbette balıklar..

3. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    ben maltepede oturuyorum.trenle 45 dk,ama tren kalkarsa kötü:(

verdiğin bilgiler için tşkler.tren devam ederse ordayım,beraber tutarız çino ları:)

4. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Sanirim Bu Hafta Muallimköyüne Gitmiyecem :) Bakalim Eskihisarda Bu Hafta Sonu Dedigin Gibi Olacakmi..saygilar

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    İki haftadır, görüntü var ses yok oynuyorduk.. Bu hafta sonu, hasbel kader çinekop'u keşfettik, yada onlar bizi keşfetti; baktılar, bizim gibi alık balıkçılar, besleyecek balık arıyor şurda..

Haftasonu için bir şeye garanti veremem ama, iki haftadır, denizde zargana, palamut ve çinekop olduğuna şahidim.. Eğer çok olağan dışı bir durum olmazsa/olmadıysa, sanrım bu hafta sonu da bir şeyler olur.. Fakat bu onları tutabileceğimiz anlamına gelmiyor. Dediğim gibi resmen dalga geçiyorlar milletle..

Haftasonu dedim ki: Yahu, geçen hafta millet kepçeyle yürümüş üstlerine.. Demek milletin iyice atmış tepesi, ya herru, ya merru dalmış... İnanın, bir iki kepçe boyu uzakta palamut zıplarken sizin tutamıyor olmanız insana pek bir acaiyp hisler veriyor..

6. Spider

Spider Mert Eren

palamut fırsatını iple çeken biri olarak
    iyi ki karşılaşmadım böyle bir görüntü ile :D :D :D

7. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Sayin Soylu, Yalniz Ben Feribot Iskelesinin Arkasinda Hic Balik Avlamadim. Genelde Menderege Takiliyordum.... Feribot Iskelesinin Arkasinda Balik Avlamaya Musait Yer Varmi? Ayrica Umarim Yasak Falan Degildir:)

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Yasak filan değil.. Gitmesi biraz zahmetli.. Yamaçtan, patikaları izleyip, bir takım çalılara kendinizi dalattırmamaya çalışarak, 10 dk. yürüyorsunuz. Orası sahil. 400 m kadar ilerde Askeri Bölge başlıyor.. Oraya kadar serbest..

Mendirekte aslında balık yapar, ama orası kadar olmuyor. Birde malum, eline misina geçiren soluğu orada alıyor.. Bu arka taraf nispeten biraz daha sakin, biraz daha işi bilenlerin olduğu yer. Böyle diyorum diye, her gelenin halim selim olduğunu düşünmeyin elbette..

9. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    pazar günü inşallah bir aksilik olmazda, seninle tanısma ımkanımda olur :)