kadıköy sahilden av icin yer onerisi olan?

Konu, 'Bölgeler' kısmında alperalg tarafından paylaşıldı.

1. alperalg

alperalg

merabalar,
    ben istanbulda çeşitli yerlerde kıyıdan avlanıyorum ama kadıkoydeki av için uygun alanları maalesef bilmiyorum. kadıköy bana yakın oldugu için daha uygun ama 2-3 yer denedim ama maalesef bırakın iyi avı 1-2 kıraça bile çıkmıyor. bir tek moda iskelesinden kefal alınıyor ama onun avı da tadı da bana pek zevk vermiyor.

önerisi olan arkadaşlar varsa minnettar kalırım.
    kadıköyde ya da modada avlananlarla da beraber atabiliriz.

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    kadıköyde tek tavsiye edebilecegim yer mendirekler oda sandal vs.. varsa zamanında güel izmarit veriyor livar dolu çinekop tutanıda gördüm

3. alperalg

alperalg

Cok teşekkurler. yem için ne kullanıyorsunuz acaba mendireklerde?

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    izmarite karides,midye fakat bu zaanda varmıdır orda izmarit bilmiyorum biraz düşük bir ihtimal;ama üsküdarda hala palamut aldıklarına göre oralardada bir hareket olması muhtemel

5. alperalg

alperalg

ben karideste biraz zorlanıyorum maalesef cok yumuşak bir yem ve hemen dağılıyor. izmarit de ağzı kucuk oldugundan yemi parcalayıp alabiliyor. acaba karidesi sertleştirmenin bir yolu var mı yoksa kaderimize razı mı olacağız.:(

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    :D:Dkaderine razı olma ayıklayıp biraz kurumaya bırakırsan sertleşir en basit yöntem bu dediğim gibi şuan izmarit varmı bilmiorum galatada çıkıyor ordada olma ihtimali var ayrıca bogazın yukarı kısmından balıklar inerken sana süpri yapabilirler çünkü halen üsküdarda rapalayla palamut alıyorlar çaparide deneyebilirsin

7. alperalg

alperalg

eyvallah bana rastgele o zaman hafta sonu şansımızı orda deniyelim bakalım. size de rastgele :)

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    şansın ve kısmetin bol olsun

9. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Haydarpaşa mendireğinin7-8m açığından tekneyle kaşıkla v.s levrek alabilirsiniz.
    Şimdi iri istavrit alabilirsiniz.Şu an izmarit parekete ile kanaldan alınmaktadır.
    Aynı şekilde 500 gr iskandil ve 50 lik çapariler(mustad 7) ile kanaldan sarı kanat alabilirsiniz.Eğer mendireğe gitme gibi fikriniz var ise ,sağlığım elverirssize
    katılabilirim.

10. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    alper bak talat abi neler söylüyor sanırım şansın yaver gidecek tekrar bol şans

11. serhatcenk

serhatcenk

Alpercim, ben doğma büyüme kadıköylüyüm ve sana üzülerek söylüyorum ki zamanını boşuna oralarda harcama... Birkaç senedir hiçbirşey yok Kadıköy'de... .ok kefalini saymazsak tabii... Onu her kanalizasyon çıkışında rahatlıkla bulabilrsin... Eğer gerçekten balık tutmak istiyorsan boğaza doğru açıl derim sana... (oralardada bu sene kraçadan başka bişi yok gerçi) Yok eğer eğlence ve keyifli zamansa amacın oltayı eline alıp kıyıya indiğin her an o zaten senindir...

12. alperalg

alperalg

niyetimiz var tabii ama maalesef teknemiz yok. kıyıdan kamışla avlanmayı duşunuyoruz. eğer bize katılırsanız onur duyarız boylece tecrübelerinizden de faydalanma olanağı buluruz.

13. alperalg

alperalg

balık tutamayınca çok üzülmem ben zaten. maksat kıyıda guzel bir işle hoş vakit geçirmek. bir de denize yakın olmak tabii :)

14. alperalg

alperalg

eger talat abi katılmak isterse biz malzemelerimizi tamamlamak isteriz. bu sene pek ava gidemedim ve malzeme kutum epeyce boş. pek işe yarar bir yok. önereceğiniz malzemeler var mı acaba? ha bir de kadıköyde bir dukkan dışında malzemeci kalmamış sanırım. eskiden salı pazarının orda 1-2 dukkan vardı ama son geçtiğimde göremedim maalesef.

15. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Erdmciğim ilk defa Zodi ve Beşiktaş gurubu ile tanışacağım.Tabiki sağlık meselesi.Bir kaç gündür hiç iyi değilim.Onları mendireğe çağıracaktım.Sağın,solun serbest gayet rahat yer,daha sonrada sizin grubu
    yakalıyacaktım.Fakat Kulelinin önüne hatıralar nedeni ile gelmek istemedim.Benim imza ayarlarımda Kuleli Marşının ilk 2 mısrası vardır.Hesabını yapın.

16. alperalg

alperalg

geçmiş olsun abi. biz de ava medikal ekip olarak katılabiliriz. 2 doktorla av pek bir sıkıcı olabilir tabii:D size rastgele.

17. umurata

umurata

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    Palamut
    Kadıköy mendirek civarı organizasyonunuz olursa katılmak isterim.

18. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Eminönü İskelesi ile Beşiktaş iskelesi arasında kalan yerde kalkana olta atıldığını ve kalkan yakalandığını (kalkan demek zor yarım kiloyu bulmazdı) gördüm. Ama olta atmaya değer mi? Bence vapura binip Sarayburnu'ndan Galata'dan şans denemek daha mantıklı

19. alperalg

alperalg

umur bey boyle bir şeyi organize etmek isterim fakat daha once hiç orda olta atmadım ve maalesef teknem yok. yok gidelim şansımızı deneriz en kotu 2 muhabbet eder doneriz derseniz ben ve efe haftasonu için bir plan yapmaya çalışırız.

20. alperalg

alperalg

umur bey boyle bir şeyi organize etmek isterim fakat daha once hiç orda olta atmadım ve maalesef teknem yok. yok gidelim şansımızı deneriz en kotu 2 muhabbet eder doneriz derseniz ben ve efe haftasonu için bir plan yapmaya çalışırız.