Kalamar yok ama Baracuda var 08.12.2006

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bluemarine tarafından paylaşıldı.

1. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg

Son hazırlıklar geçen gece denizde bıraktığım ( şanslı ) kalamar sırtısının yerine yeni aldığım sırtıyı takıyorum bakalım nasıl olacak

Evet gördüğünüz gibi gülen bir yüz,keyifliyim çünkü hava çok güzel,deniz çok güzel bakmayın öyle kalın giyindiğime amaç kilo vermek de neerde.

Süleyman arkadaşım kendisi eczacıdır biz hocam deriz ilk defa katılıyor aramıza iki tane yakaladı sizin tabirinizle zehiri kaptı sandal alacakmış yeni bir arkadaş katılıyor aramıza.Kusura bakmayın düz gönderemedim cahillik işte hocam sende kusura bakma.

Ben gece ne yaşadığımızı,nasıl geçtiğini isterseniz bir anlatayım.Saat 18.05 gibi hocamı aldık 18.00 de iş yerini kapatıyo onu bekledik,motoru çalıştırdık attım ağzına takılsın boğazına diyip saldık kalamar sırtılarını suya,yaklaşık saat 22.30 a kadar çektik bir tane bile alamadık ilk defa böyle oldu hava çok hafif lodos hatta çıkmadan bugün iyi av olabileceğini bile düşünmüştük de öyle olmuyor tabi deniz sonuçta nasip varsa alıyorsun.Hocam nasıl üzülüyor haklı ilk sırtısı adamın biz de biraz şakayla üstüne gidince hepten bozuldu ama sabrınıda takdir ettik yani.Saat 22.30 gibi (saat yok telefona bakıyoruz kat kat giyinmişiz bi de tlf çıkarmak için uğraşıyoruz bi gün düşürücez ya hadi bakalım ) zarganaları hazırladık (baracuda için )taktık sırtıya ya bismillah saldık denize 10 dk geçmeden ilk vuruşu aldık yemi parçaladı,sırtının şöyle bir durumu var balık yeme atladığı zaman oltalara denk gelmezse ( ortasında bir tane üçlü bir de ucunda üçlü olta ) balık yemi parçalıyor onun dışında balığı alıyoruz.İlk vuruştan 15 dk sonra hocam bağırmaya başladı geldi geldi adam yerinde duramıyor ee kolay değil tabi ilk sırtısı baracuda yakalıyor neyse balığı aldık yaklaşı 2 kg heralde 70 cm rahat vardır,sonrasında 4 tane daha kaçırdık sanırsam onlar yakaladıklarımızdan büyüktü nedense kaçanlar hep büyük oluyor 2 tane daha aldık birisi yine hocamın pardon üstadımın öyle diyoruz artık saat 01.00 gibi limana döndük yine mutlu yüzler günün stresi atılmış hafta sonuna moral yüklemesi yapılmış olarak kalamarsız ama 3 tane güzel balıkla 1 tane Aliye 1 tane hocama 1 tanede bana evlere döndük.

Bizim ve hocamın il baracudası

İkinci geldi bu biraz daha büyüğü

Veee işte Ali işte bizim sırtımız öyle her yerde satılmaz bizede bi abimiz öğretti,30 uzunlunda telin üzerine en başa balığın gagası için ufak olta ortasına orta boy üçlü kuyryk tarafına gelecek şekilde ister üçlü isterseniz büyük bir tekli olta sonra görüldüğü gibi zargana yem olarak takılıyor.Kimse duymasın söylemezseniz çok sevinirim baracuda zarganayı çok seviyor en güzel yem bu bence tabi

Buyrun yine ben sanki mankeniz her kareye giriyorum neden sorun çünkü göbeğimi ne kadar çok görürürsem o kadar çok hırs yaparmışım gibi geliyo

Ve son Ali vee yine ben

2. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Adnan yine yaptın yapacağını, hey maaşallah...
    Balıklar gerçekten güzel görünüyor.
    Ellerinize sağlık. Ayrıca arkadaşında çok şanslıymış ilk sırtısında böyle güzel bir turna aldığı için.

Yalnız kalamar ve turnadan başka birşey yok mu be Bodrum'da :)

Biraz şöyle çeşni yapın be abi, çeşit çoktur orada :D:D:D Bizimde gözümüz gönlümüz açılsın...

Ben de kıskandım ya balıkları, ne yapsam ne söylesem de bir kulp bulsam :)

Daha iyi avlara,
    Hep rasgele.

Son düzenleme: 9 Aralık 2006
  3. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    tebrikler iyi eğlenceler

4. tebrikler adnan kardeşim .. bu güzel paylaşımın için teşekkürler.. balıklar muhteşem görünüyor:)

5. serhatcenk

serhatcenk

Tebrikler darısı hepimize

6. DR_BLOoD

DR_BLOoD

hey maşallah tebrikler harika av olmuş ellerinize salık ....

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel av ve çok güzel anlatım, tebrikler.

8. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tebrikler,tebrikler,tebrikler...:)

9. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    ellerinize vede sabrınıza sağlık

10. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Tebrikler abi harika balıklar, afiyet olsun

11. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    çoook başarılı bir av olmuş tebrikler

12. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Paylaşımlarınız için teşekkürler. Devamını da dileriz. Afiyet olsun.

13. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    çok teşekkürler inanın sizlerle paylaşmak sizleri tanımak beni çok mutlu ediyor iyiki foruma üye olmuşum diyorum

14. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Kalamar olmamış ama avı daha zevkli olanları yakalamışsınız.. Tebrikler Adnan.. O zehirlenen arkadaşınızı da aramıza bekleriz..:):)

15. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Gökhan kardeş ilk önce bir teşekkür.Bodrumda gerçekten çok çeşit var ama bizim gündüz pek vaktimiz olmuyor e bir de sırtının keyfi başka kurtaramıyoruz kendimizi.Haftaya pazar bir terslik olmazsa arkadaşlarla ailece bi piknik yapmayı düşünüyoruz,çok güzel bir yer var deniz kenarı balık çiftliğine yakın güzel balık yapıyormuş orda bir şansımızı deneriz artık,tabi siz üstadlarıma sormadan gitmem ne yem takarım oltayı nasıl hazırlarım artık yardımlarınızı esirgemezsiniz bu kardeşinize ne de olsa olta balıkçılığında sizin çırağınız.

16. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Çok teşekkürler evet zehiri yedi panzehiri denizde,çıkacak denize yakalayacak balığını başka kurtuluş yok.

17. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim verdiğin bilgiler için,bir şey daha merak ediyorum baracudalarda adet sınırı kaç Gökhana sordum senin daha iyi bileceğini söyledi araştırmasını yapmışsın,bilgi verirsen sevinirim.

18. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Başta tekel bayii güzel:)
    Daha sonra av ve anlatım güzel
    baraküda hiç tutmadım ama onun çekilişini de yavaş yavaş anlatsaydın ya Adnan? Hani şöyle bak;
    Gaz teline bi gıdım yüklenmişim, ordan tak diye bişey çekmez mi oltayı? baba dedim bu ne? bi baktım misina gitar teli gibi gerildi... gibi :)

Bir de balık 70 cm filan. Bunun ağırlığı 2.5 kilo desen çırpınmayla beraber bayaa ağır eder. Haa, tabii eldiven var sizde bu yüzden.
    Neyse güzel av olmuş, bi dahakine rastgele :)

Bir de baraküdanın diğer adı turna mı? arkadaş öyle yazmış?

Son düzenleme: 9 Aralık 2006
  19. turna

turna

Adnan ellerine sağlık,yalnız yanındaki arkadaşı sakın yanlız bırakma o çok kısmetli.herhalde

20. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    adnan abi maşallah
    barakuda da tam barakuda ellerinize sağlık harika balıklar:)