KAMADER Turna Balığı Yarışması Sona Erdi

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında AVCI41 tarafından paylaşıldı.

1. AVCI41

AVCI41 Metin

Sevgili arkadaşlar,

KAMADER Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneğimizin bu yıl 2.cisini düzenlediği “Geleneksel Turna Balığı Tutma Yarışması” havanın yağışlı olmasına rağmen gerçekten çok büyük ilgi gördü.

Yarışmayla ilgili detayları ve fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum. Herkese selam ve saygılar..

İzmit Çayırköy Bıçkıdere göletinde gerçekleştirilen etkinliğe toplam 104 yarışmacı katıldı. Yarışmada 52 cm uzunluğunda turna balığı tutan Erol Akatay birinci oldu. İkinciliği Burhan Uztürk ikinci, üçüncülüğü Yüksel Bahadır ve dördüncülüğü de Hasan Ayar elde etti.

Yarışmaya Kocaeli Vali yardımcısı Celalettin Özdal, Bekirpaşa belediye başkanı Abdullah Köktürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Soydabaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Balık tutamayanlar için ayrıca çekiliş yapıldı. Çekilişte hemen herkese çeşitli hediyeler verildi.

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, havanın kötü olmasına rağmen çok iyi bir katılım olduğunu, yarışmanın amacına ulaştığını belirterek, katılımcılara ve İzmitli sponsor firmalar Acar av bayii, dörtler av bayii, Kemal av bayii, Turanlar av bayii, Genceler av bayii, Özavcı av bayii, Doğuş av bayii, Bereket av bayii ile Vira ve Remixon firmalarına teşekkür etti.

Yarışmaya katılanlar yapılan çekilişle çok değerli hediyeler kazandılar.

Bekirpaşa Belediye Başkanı Köktürk, KAMADER’in çalışmalarına ve etkinliklerine her zaman destek verdiğini, derneğin ortaya koyduğu çalışmaları takdirle izlediğini söyledi.

Vali Yardımcısı Celalettin Özdal ve Başkanımız Engin Uztürk.

Kocaeli Vali Yardımcısı Celalettin Özdal, dernek tarafından kendisine hediye edilen olta takımı ile yarışmacı olarak katıldı. Dernek Başkanı Engin Uztürk’ün kısa süreli olta kullanma bilgilendirmesi sonunda Özdal oltasını gölete attı . Ancak balık tutamadı. Özdal, böyle bir yarışma düzenleyen dernek başkanı ve yönericilerine teşekkür etti.

Kocaeli Büyükşehir ve Bekirpaşa belediyesinin katkılarıyla düzenlenen yarışma sonunda davetlilere tavuk pilav ve ayran ikram edildi.

KAMADER'in düzenlediği 2. Turna Balığı Tutma Yarışması çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu..

2. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler güzel bir gün olmuş darısı bir dahaki senelere inşallah :)

3. AVCI41

AVCI41 Metin

Teşekkür ederiz. 11 Mayıs'ta SAMADER in düzenlediği turna yarışması için Sakarya'da olacağız inşaallah..

4. simendifer

simendifer Sennur

Çok güzel bir gün olmuş, düzenleyenleri tebrik ederim. Keşke konu daha evvel açılmış olsaydı, arkadaşlarımız planlarını yapar ve daha fazla katılım sağlayabilirdik esasen. Kısmet diyelim yine de, dediğim gibi güzel geçmiş. :)

5. simendifer

simendifer Sennur

Az önce Atilla Beşiroğlu ile telefonda görüştük, SAMADER'in yarışmasında da bulunacağını söyledi. Tekirdağ organizasyonumuzdan 1 hafta sonrasına denk geliyor, eğer imkan bulursam, izleyici olarak katılmayı düşünüyorum ama kesinliği yok elbette, kısmet diyelim. :)

6. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Çok harika bir gün geçirmişsiniz :) ellerinize sağlık

7. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Tebrikler işte çok güzel bir organizasyon devlet büyükleriyle yetkili makamlarca birlikte gerçekleştirilen bu şekilde amatör balıkçılığa dikkat çeken bir organizasyon emeği geçen herkese teşekkürler .

8. AVCI41

AVCI41 Metin

Bu güzel temennileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Programı daha önce veremediğim için üzgünüm. Bu sitelerle yeni tanıştım. KAMADER'in basınla ilişkilerinden sorumluyum. Ayrıca 25 yıllık amatör balıkçıyım :) Bundan sonra daha sık görüşeceğiz inşaallah. Herkese selam..

9. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dusuneni, organizasyonda emegi gecenleri, tum katilanlari kutluyorum.Oldukca guzel bir is cikarmislar.Boylesi organizasyonlarin Ulkemizde artmasini temenni ediyorum.

Paylasim icin cok tesekkur ederim.

10. ÇARŞI

ÇARŞI xxxxx

Güzel bir organizasyon olmuş tebrikler.

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Dakikalarca resimlere baktım. Döndüm dolaştım yine baktım. Çok yoğun duygulanımlar yaşadım. Sağ olun metin bey emek vermiş, zaman ayırmışsınız. Bu sevginin, bu tür toplumsal katılımlarla gerçekleştirilmesi hele de içinde “çocuklarımız” varsa apayrı bir tat.

Tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım. İyi ki varsınız. Daha nice güzel günlere inş.

12. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Öncelikle böyle güzel bir organizasyonu yapan, destek olan ve katılan herkese teşekkür ve tebriklerimi sunarım. İkinci olarak şampiyonun kullandığı olta takımı, kaşık vs hakkında bilgi alabilirsek çok sevinirim.

13. bi.lo26

bi.lo26 bilal uyanık

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    sazan14.5kg yayın 22kg
    KAMADER yöeticilerine değerli üyelerine katılımcılarına böylesine güzel ve özel bir organizasyon gerçekleştirdiklerinden dolayı saygılarımı sunarım.Görüntüleri çok beğendim.Saygılarımla.

14. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    güzel bir organızasyon orda olmak isterdim dogrusu

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bu organizasyona imzasını atan kamader yöneticilerini ve tüm katılımcıları canı gönülden kutluyorum:)
    ve bu güzel görüntüleri bizlere ulaştıran sevgili metin abi sanada sonsuz teşekkürler :)

16. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Paylaşım için teşekürler Metin bey :) Kollarım hala kendine gelmedi at çek yapmaktan;) :)

17. 06DENİZ925

06DENİZ925 ALİ DAMGACI

Favori Kamış:
    RR50makina sipiral kamış
    En İyi Avı:
    HENÜZ EN İRİSİ TUTULMADI
    ne güzel eglenmişsiniz kıskandım darısı katılamayanlara

18. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Güzel bir organizasyon olmuş emeği geçenlere teşekkürler.

19. AVCI41

AVCI41 Metin

Hocam genelde yarışmada rapala, sahte balık ve kaşık kullanıldı. 3. olan kaşıkla aldı balığı. Diğerleri sahte balıkla. Turna açsa hareket eden her şeye saldırır. Tabi renkli ve parlak cisimlere ayrı bir ilgi duyar.