Kamış tercihi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Çınar07 tarafından paylaşıldı.

1. Çınar07

Çınar07 Çınar

Merhabalar 2 kamış arasında kararsız kalmış bulunmaktayım forumda deneyim sahibi kişilerin bilgilerine ihtiyacım var .
    Spine sıfırdan başlıyorum çok bir bilgim yok ilk olarak ceymar 40 alarak başladım şimdi kamış almayı düşünüyorum.
    Okuma helios sx 270 15-45 gr
    Daiwa legalis seabass 270 10-35 gr
    Genellikle avlarım sahilden ve kayalıklardan oluyor bunu göz önünde bulundurarak hangi kamışı tercih edersiniz.farklı kamış önerilerilerinede açığım:)

2. ege11ksk

ege11ksk Ege Erdoğan

Favori Kamış:
    Alba star Spin Power 2261
    Favori Makine:
    Dawia ninja 4000 lt
    En İyi Avı:
    Levrek 1.200 gr
    Kesinlikle Dawia legalis.

Sebebi: Büyük ihtimalle at-çek yapacaksın ve levrek lüfer vb. balıklar avlamak için genelikle 12.5 gr rapalalar kullanılıyor ve okuma helios bu konuda sana sıkıntı yaratabilir. ben şuan dawia kullanıyorum çok memnunum
    bence dawialar içinde birseçim yap legalis güzel olur ama bence ninjayada bak saygılarımla.

Çınar07 bunu beğendi.
  3. Çınar07

Çınar07 Çınar

Öneriniz için çok teşekkür ederim peki , fujin new crow ve salina Seaspin araştırmalar sonucu dikkatimi çekti bu kamışlar hakkında ne düşünüyorsunuz . Yoksa çok fazla teferruata gerek olmadan daiwadan devam mı edeyim :)

4. ege11ksk

ege11ksk Ege Erdoğan

Favori Kamış:
    Alba star Spin Power 2261
    Favori Makine:
    Dawia ninja 4000 lt
    En İyi Avı:
    Levrek 1.200 gr
    Bence hem yedek parça hemde kalite ve hafiflik hisiyatından dawia.
    fujin new crow tam bir fiyat perfomans ürünü okuma pek önermem parçalarında sıkıntısı yaşanıyor
    sana önerceğim kamışlar:Dawia ninja,dawia legalis Dawia crosfire,fujin new crow önerebilirim bunlar şuan 400-600 lira bandında en iyi kamışlar

Çınar07 bunu beğendi.
  5. Çınar07

Çınar07 Çınar

Bilgi ve deneyimleriniz için Teşekkür ederim :)