Kamış ve Makine Önerisi (Alabalık At-Çek)

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında Merty tarafından paylaşıldı.

1. Merty

Merty Mert

Öncelikle merhabalar. Alabalık için at çek yöntemiyle avlanmak adına sizlerin kamış ve makine tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Gökkuşağı alabalığı avlamak istediğim balık. Bunun yanında sudak balığı da hedeflerim arasında. Avlak olarak barajda avlanıcam. Daha önceleri 7-21 gr atara sahip olan 210cm Caperlan marka bir olta kullanıyordum ancak geçen seferki avda bir arkadaşımın şanssızlığı olacak ki kamış kırıldı. Kullandığım malzeme genel olarak 2-3 numara döner kaşık ve 7 grama kadar jighead üzerinde bulunan silikon yemler. Önceki kamışı alırken aceleci davranıp bu güzeldir bunu alayım diyerek yola çıktığım için kaşıkları atarken baya zorlanıyordum şuan sizlerinde fikrini alıp böyle bir hata yapmam diye düşünüyorum :) Bunun için ayırdığım bütçe 300-350 tl civarında. Birde misina olarak 4x örgü misina kullanıyorum ancak 0.24 civarı bi kalınlığa sahip bu atışlarımı olumsuz etkiler mi?(mesafe olarak) ucuna da 0.18lik fluoracarbon misina kullanıyodum.
    Birde pek anlamadığım olay Spin kamış mı alsam yoksa lrf mi ? Şimdiden teşekkür ederim bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

2. Anilemre34

Anilemre34 Anıl Emre

Favori Kamış:
    shimano technium 270 7-35 ve 14-56
    Favori Makine:
    shimano stradic ci4+ 4000
    En İyi Avı:
    hamsi 0.002gr
    Merhaba
    Alabalık avlamak istiyorsanız lrf takımı kullanmanızı tavsiye ederim ne kadar küçük yem o kadar avcı olur. Misina ya gelecek olursak 4 örgü 0.24 alabalık için çok kalın lrf için 0.08mm almanızı tavsiye ederim çeker değerleri konusunda şüpheniz varsa 8 örgü 0.08mm alabilirsiniz kamış olarak okuma dead ringer 2-12gr atarlı işinizi görecektir makine olarak bütçenin uygunsa okuma alaris als-20 bütçeniz çok uygun değilse okuma Aria 20a alabilirsiniz Rastgelsin