Kamış ve makine önerisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ARF06 tarafından paylaşıldı.

1. ARF06

ARF06 Arif Kul

Merhabalar,

Ben Bartın'da öğretmenim. Balık tutmak için elimde yıllardır bulunan bir olta takımı var. Gölde, denizde, akarsuda hep bunu kullandım. Ancak olta takımı beni hem yoruyor hem de memnun etmemeye başladı. Çok bilgim yok, işe daha profesyonel yaklaşmak istiyorum. Araştırmalarımda parçalı surf kamışların daha uzağa atma konusunda avantajlı olduğunu gördüm.

Kıyıdan balık avlamaya çalışacağım, şu anda görüyorum istavrit için at çek yapıyorlar.

Kıyıdan at çek için (istavrit, lüfer, zargan vs) kullanacağım surf kamış, makine ve diğer ekipman önerilerinize ihtiyacım var. Önceki konulara baktım, bazı mesajlarda önerilen ürünlerin çoğunun stoğu yok, üretimi yok.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 11 Haziran 2020
  2. mehmetaydn

mehmetaydn Mehmet AYDIN

Favori Kamış:
    fortuna 3,90cm
    En İyi Avı:
    6,5 KG KOFANA
    Merhaba Arif Bey,
    Şahsi fikrim size tavsiye edeçeğim kamış portfish kösedağ 3,60 ve makine olarak shimano catana 4000 veya okuma ceymar fd 40(her ikisininde yedek kafası mevcut,birine ip misina diğerine normal misina takabilirsin) yeri geldiğinde zargana tutmak için atçek olarak kullanıyorum yeri geldiğinde ise dip avlama için kullanıyorum.
    Çok mükemmel takımlar değildir ama sizi yarıyolda bırakmaz ve taşımasıda kolaydır.