Kapulukaya Baraji Neresidir Yardim Lütfen

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında akolamen tarafından paylaşıldı.

1. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna kilosunu tartamadım :)
    selam herkese KAPULUKAYA barajını bana tarif edebilirmisiniz arkadaşlar :eek:

2. tiptirivsi

tiptirivsi

akın ne yapacaksın kapulu da ya:D çok kalabalıktır orası, gerçi bu aralar köpürüyor balıklar ya;) bildiğim kadarıyla gölbaşından bala'ya sapıyorsun ve 100km kadar bir mesafeden sonra sol cerahta olması lazım. ayçiçeği fabrikasını geçtikten sonra, köprüköy, köprünün hemen ilerisinde solda balık lokantası var o yol seni kapuluya götürür... eminim şu anda sana nokta tarifi verecekler de ordadır:D çanıllı da gümüş bitmiş bu aralar turnalar çıldırmış at çek güzel iş yapıyo diyorlar duyrulur:cool:

3. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    sağolasın taner bende uzun zamandır balığa gitmiyorum yakın bir yer sandıydım giderim diye baya uzakmış kardeş oraya gidince kalmak lazım nasıl ağaçlık bir yermi bu arada yakın zamanda çanıllıya gittinmi nasıl 2 sene önce gittim ozaman da az balık var diyorduk şimdi nasıl ki

4. tiptirivsi

tiptirivsi

geçen hafta bol balık vermiş çanıllı ben gitmedim ama duyum aldım hep küçük çıkıyor diyorlardı ancak büyükler de oynamaya başlamış. özellikle gümüşün azalması bol balık verir, ben pek canlı yem kullanmıyorum ama çanıllıda canlı yem çok iyi iş yapıyor trofe açısından, kapuluda ağaçlık yerlerde var ama önleri av için müsait değil...

5. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    çok özledim balık tutmayı o oltaya takılıncaki duygu varya anlatılmıyor dimi taner mükemmel bir his tak diye bi ses offf of kendimi ayarlıyıp gideceğim bir gün dayanamıyom artık :D

6. jaws

jaws

Favori Kamış:
    olta zıpkın palet gözlük şınoker
    En İyi Avı:
    ırmakta tutmuştum sanırım sazndı yaklaşık 1 kg kadardı
    Buyrun arkadaşlar kapulukaya barajı kırıkkale hasandede tarafından baraj kapaklarının olduğu bölüm

7. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ankara samsun yolundan kırıkkaleye geleceksin sonra kayseri yol ayrımından kayseri tarafına döneceksin yaklaşık 10 km sonra rafineri keskin yol ayrımı var rafineri tarafına döneceksin ve sonra hacılar yazan yere gideceksin hacılar yolundan hiç sapma ve direk git hacıları geç yaklaşık 10 km sonra karaahmetli kasabasına gelirsin sola dön direk baraja gidr 500metre aşşağısı baraj ve orda kayık felanda kiralarlar rast gele şansın bol olsun

8. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Faruk çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışşsın vede google earhden resimde çok iyi olmuş ellerine sağlık rastgelsin kardeşim :eek:

9. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben teşekkür ederim sanada rast gelsin orda baraj kapaklarına yakın yerde kocaman kocaman sazanların olduğunu söylüyorlar arkadaşlar ama yasak olabilir orda av yapmak tam bilgim yok

10. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    bende batıkentte oturuyorum size önereceğim yer yakın olarak kurtboğazı turna biraz uğraş vericidir (tadıda orda zaten) ama büyük çıkar

11. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    terşekkür ederim ertan kurtboğazınada gitmeyi düşünüyorum ama çok sıcak havalar nasıl yapacam bilmiyorum :D

12. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    mrb.akın
    kurtboğazına gideceksen ist. yolu tarafından ziyade karşılara geçmen lazım.
    ama bence en iyi turna avlağı kapulukaya.tabiki bot yada tekne ile.

13. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    teşekkür Fatih ama kıyıdan atabilirim botum yok artık idare etcez amac zevk almak :)

14. alp71

alp71 Tekeli

En İyi Avı:
    ZARGANA 85cm

Arkadaşlar bi alternatif yol tarifi de benden. Bence Burası daha güzel ve temiz bi yol, tercih sizin.

Ankara - Kırıkkale yolu.

Kırıkkale'ye girişte, otogar yanındaki ışıklardan sağ tarafa Kırıkkale - Kırşehir-Kayseri yoluna devam ediyoruz, 4 km sonra Rafineri yoluna giriyoruz, Rafineri yolundan Hacılar Levhasını takip ediyoruz. Hacıları geçip devam ediyoruz, Karaahmetli, Sülübük, Karakeçili üzerinden Köprüköy'e Ulaşıyoruz...

Dilerseniz, Hacılar, Karaahmetli, Sülübük Mevkiilerindende Turna çıkıyor, Çarşamba günü aldığım balık;

15. gomez08

gomez08 güven

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4.200 gr yayın,2.700gr sazan,2.200gr bekir(tilkiburun)
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım. hepinize iyi avlar diliyorum. çanıllıda yer tarif edecek biri varmı?. yazıları okuyorum gaza geliyorum. hafta sonu mutlaka gidicem. turna için yer belirliyemedim. çanıllımı,kesik köprümü yapasam karar veremedim. canlı yem teemin edebileceğim bi yer varmı? beni aydınlatırsanız çok sevinirim. herkese iyi avlar. rastgele