Karaburun Rövanş 25.08.2006

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında AKIN74 tarafından paylaşıldı.

1. AKIN74

AKIN74

Geçtiğimiz hafta sonu güzel geçen bir geceden sonra:) , bu cuma akşamı'da avlağı tekrar ziyaret etmek amacıyla Mehmet Pekmez'ci kardeşimle tekrar uzun ve bir o kadar kavşaklı yoldan karaburuna vardık. Bu sefer katedilen yol neşeli muhabbetten olsa gerek çabuk son buldu.:)
    Avlağa gelir gelmez takımları kurup, yemlemeyi yaptıktan sonra beklemeye başladık. Oldukça sessiz geçen 1 saatten sonra Memo ilk vuruşu aldı mırmır, ardından diğer vuruşlarda da ben sargoz, Memo tekrar mırmır aldı. Ben bir lidaki çekmiştim ki, yanımda kamışıyla mücadele veren dostum yarım kiloluk çıprayla birlikte hoş bir ikili oluşturduğunu farkettim. Memonun kısmeti barbunla devam ederken bende bir kaç balık ve son haftalarda güzel geçen balıklı günlerimin hayalini gözlerimin önünde canlandırıken, Memonun bu sefer daha kuvvetli bir balık çektiğini gördüm. Bu yaklaşık 750-800 gram arası gecenin trofesi takoz bir mırmırdı. Kendisini tekrar tebrik ediyorum, kısmeti her daim böyle olsun.:)
    Son fotoğrafta Memo Takozunu çektikten sonra benim fotoğrafımıda çekmeyi ihmal etmedi.:D :D :D
    gelecek haftalarda görüşmek üzere...
    Herkese Rastgele...

Son düzenleme: 26 Ağustos 2006
  2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hikayesi güzel ve bareketli bu av için ikinizi de kutlarım :) Ama fotoğrafları nerede ?

3. AKIN74

AKIN74

Geliyor arkadaşlar...:)

Masum masum oturan ben, balıkları çeken memoyu izlerken...

Son düzenleme: 26 Ağustos 2006
  4. tebrikler arkadaş..

5. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    akın abicim maşallah çok güz bi av yapmışsınız tebrikler ve her daim eynı güzellikte av yapmanız dileği ile rastgelsin.................;) :) :)

6. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Harika balıklar. Tebrikler. Devamını diliyorum.

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tebrikler ! Anlaşılan rövanşı siz almışsınız :D Çok iyi balıklar :)

8. AKIN74

AKIN74

Yorumlar için Teşekkürler, sizlerinde kısmeti bol ve iri olsun.:)

Rövanşı Mehmet Pekmezci aldı, banada son fotoğrafta görüldüğü gibi bu hafta onu seyretmek kaldı. Çok güzel bir gece oldu, havanın yumuşak olması ayrı bir güzellikti...

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız...:D

9. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Gerçekten çok güzel bir av olmuş

Son çekilen mırmırda mükemmel

Her daim avlarınız böyle olsun

Saygılar:D :D

10. Hasan ULU

Hasan ULU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sayısız çupra
    Hayatımın en büyük balığını yaklamama az kalan şu günlerde (kızımın doğmasına bir hafta kaldı) resimleri gördükçe kaşıntım tavan yapıyor:eek: . Eylül ayında görüşmek üzere sevgili Mehmet. Güzel bir av olmuş tebrikler.

11. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Akın, sen önündeki maçlara bakadur, Mehmet Pekmezci kupayı çoktan almış gibi görünüyor :D Tebrikler, hakikaten iyi bir av olmuş, darısı hepimizin başına... :) Bereketli avlar dilerim, rast gelsin ;)

12. AKIN74

AKIN74

:D :D :D Şennur durumum görüldüğü üzere ortada ama olsun en azından kupa kardeşime gidecek, en büyük tesellim bu olurdu herhalde...:)

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla güzel av olmuş tebrikler

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    temiz av tebrikler

15. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Mırmıra bak maşallah. Ellerinize sağlık. Ama insan bize de bir haber verirdi. Bende Mehmet'i seyretmek isterdim avlanırken.

16. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Yok canım ne rövanşı:D . Benim ki bir çırpınıştı sadece. Akın'ın yanında maç falan hikaye:eek:
    Son zamanlarda yaşadığım en bereketli av deneyimiydi. Bu senenin çuprası olması münasebetiyle özel bir yeri oldu çupranın. Mırmır ise çok uzun zamandır hasretini çektiğim büyüklükteydi. Kısmet oldumu geliyor. Makinanın kalaması açılmadı nedense ve balık kıyıya gelince öyle bir kafa attı ki neye uğradığımı şaşırdım. Evet iri bişey geldiğini biliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum. Kafa attığı esnada yanağı yarılmış resmen açılmış. İğne damağına değil de yanağına girmiş. Kısmet oldumu geliyor işte. Yoksa balığın bu haliyle kaçması içten bile değildi.
    Sonuç olarak bu av Akın'ın sayesinde gerçekleşti. O olmasaydı bu balıklar da olmayacaktı. Teşekkürler dostum.:eek:
    Aslında iyi paslaşıyoruz. Daha öncesinde iskorpitleri ben çektim balıkları o yakaladı bu sefer tam tersi. :D
    Akın'a dedim ki bu gece iyi balık yapacak. Ama sabırlı olmalıyız. Ufak balıklar bir başlıyor vurmaya sonra kesiliyor. Belli içerde bişeyler dolaşıyor. Sabır havası bu dedim sabır etmeliyiz. Akın sadece çok şansızdı bu sefer. Yolda babasıyla konuşup dua etmesini istemişti laf arasında. Babası ne muhterem bir adammış ki etkisini gösterdi ettiği dualar.
    Umarım sizlere daha büyükleri nasip olur.:)

17. Onur Soğukbulak

Onur Soğukbulak

Favori Kamış:
    Olta
    Selam

Dostlarım döktürmüşsünüz. Demek benim bu böcek savaşım olmasa bende yakalayacaktım bunlardan. Yada Mehmet abi yakalarken bende Akın abiyle sohbet edecektim.:D Süpersiniz. Tebrikler.

18. Arkadaşlar abiler tebrik ederim çok güzel fotoğraflar Mırmırın görüntüsü gerçekten çok güzel ..

Daha iyi daha güzel avlarlara..Rastgelsin..

19. tebrikler diğer avlarında başarılar...:)

20. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    kefal : 1,100 gr. Eşkine: 1 kg.
    ovvvvv vooovvvv süpersiniz egeli arkadaşlarım...
    mehmet eline ne güzel yakışmış mırmır.. sana yakışır böyle bir mırmır..
    Akıncım: izin dönüşü hasret kalmıştım resimlerinize...
    tebrikler dostlarım