Karaburun'da Yağmurla Gelen Kısmet

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında AKIN74 tarafından paylaşıldı.

1. AKIN74

AKIN74

Tüm dostlarıma Merhaba'lar ;

Hafta başından bu yana kötü veren hava tahminlerinden dolayı seçilecek olan avlağımız rüzgara karşı bir nebze olsa kapalı, yağmura karşıda çok çabuk sığınabilecek bir yer teşkil etmesi sebebiyle bir kaç alternatiften birini seçmek zorundaydık...

Ne var ki hafta sonu geldiğinde ava gelecek olan dostlarımızın ya hava muhalefetinden ya cumartesi günü olmasından ya da mecburi görev almalarından dolayı :D gidecek arkadaş sayısı ben ve Mehmet ile sınırlı kalmasına sebep oldu...

Cumartesi işyerimden Mehmet'i aradığımda onda da bir isteksizlik hissettim ve üstelemedim...Ama bu isteksizliği sadece ama sadece 5 dakika sürdü, kardeşim dayanamadı ve aradı...( Kardeş hadi hazırlanırsak anca gideriz.):p

Saat 14.00 gibi yola koyuldum, yoldan sardalye ve yemciden yarım patlak mamun aldım, Mehmet'in yanına vardığımda Güzelbahçe'de rüzgar koparıyordu...:(

Hiç vakit kaybetmeden yola koyulduk, Balıklıovada çaylar içildi, eksikler tamamlandı...Ama bu sefer ne mangal ne de sıcak bir menümüz yoktu foroğraflarda da aramayın çünkü yok....:D Onun yerine 2 topan ekmek biraz peynir ve birazda helva vardı...

Avlağa geldiğimizde mendireğin ucunda 2 amatör balıkçı at çek yapıyorlardı. Kısa konuşmamızda bugün balık alamadıklarını ama geçen geldiklerinde 3 levrek aldıklarını da sohbet arasında söylediler...

Hazırlıklar başlıyor...

2. AKIN74

AKIN74

Yağmur başlıyor...

Birer dipli takım yapıp oltaları attık, diğer kamışlada bıkıp usanmadan at çek e başladık, ta ki rüzgar bıktırıp yağmur iliklerimize kadar işleyinceye kadar buna devam ettik...Daha sonra diğer takımı da zokalıya çevirdik...:)

Bu arada Mehmet bir yılan balığı aldı, tutmasını da ellemesini de sevmez kardeş, ben takımı çıkarırken yılan balığı ağzından tam boy bir gopezide kusmuştu...:( Bu esnada adını hatırlayamadığım ama Rize çayelili olduğunu söyleyen ve gırgırda çalışan bir tayfacı aramıza henüz katılmıştı ki diğer kamış'a oldukça kuvvetli 2 vuruş geldi, vuruşundan sağlam bir balık olduğu belli oluyordu...:)

Mehmet kalamayı öttürürken bende kıyılayacak olan balığı kayalara çarpmadan ellerimle alıp karaya fırlatma pozisyonunu alıyordum, şapurtular içinde levrek olduğunu görmüştüm, iri bir levrekti, Mehmet kıyıya kadar çektikten sonra sol elimle misinayı tuttum tam bu esnada sağ elimle de ağzından yakalayıp kıyıya atacaktım ama olmadı... Yapmayı düşündüğüm şey balığın ağzındaki iğnenin düğümünün son anda çözülmesi onu ellerimle kucaklayıp almak zorunda bırakmıştı beni, ellerimin arasında ve göğsümde bırakmamacasına sıktım ve kıyıya attım...:)

3. AKIN74

AKIN74

İşte Kısmetimiz...

Son düzenleme: 28 Ocak 2007
  4. AKIN74

AKIN74

Boğuşma izlerim...

İyi ki kıyıya atmışım yoksa kaçırsaydım sanıyorum bu vicdan azabıyla uzun süre kendime gelemezdim...Mehmet'in takımı her zaman ki gibi dipli 3 iğneli ve 3 numara crown marka iğnelerdi...

Yağmur şiddetini arttırınca da erken sayılabilecek bir saatte toparlanıp yola koyulduk...

Kardeşimi tekrar kutluyor, daha da büyüklerini tutması nasip olur İnşallah diyorum...:)

.:)

5. AKIN74

AKIN74

Dönüş yolunda Balıklıova'da sabahçı fırınına uğrayıp, boyoz, yumurta ve çay içilerek gecenin ıslaklığı ve soğukluğu bir nebze olsun gidermeye çalıştık. boyozlar Şennur hanım'a ithaf olunur...

Bu arada fırında tarttığımız Levrek 1.5 kilo gelmiştir...

Sizlerin de kısmeti büyük, şansı bol olsun......

6. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Tebrikler,
    Yağmur soğuk demeden avlanmışsınız, çok da güzel bir levrek yakalamışsınız. Değmiş üşüdüğünüze. :)
    Paylaşım için teşekkürler.

7. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Harikasınız arkadaşlar,azminizden ötürü sizleri kutluyorum,çok güzel bir balık:)
    Levrek için verilen emek ortada,kutlarım...
    Bir de apartman balıkçısı derler Mehmet abime,yağmur soğuk dinlememiş baksanıza :)

8. He maşallah heeeee,tek kelimeyle süper olmuş valla:) Başlangıçta güzeeeelll bitirişte;) :) İkiniz bir fidanın güller açan dalısınız be mübarekler:D
    Levreğinde maşallahı varmış valla:eek: ,ellerinize kollarınıza yüreğinize sağlık,şansınız ve dostlugunuz daim olsun balıklıova fatihleri;) :D

9. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Tebrikler ıslandığınıza değmiş:D keşke bizde istanbulda bu kadar ıslanıp böle levrek tutabilsek;)

10. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Valla katılıyorum size, ah keşke.
    Şöyle güzel bir levrek tutmak nasip olmadı.
    Ama denemeye devam, bizim oltamıza da birgün elbette denk gelir.
    Tekrar tebrikler güzel av için.

11. ultrass

ultrass

Favori Kamış:
    6 adet mutelıf kamıs ve makınalar 3 adet takım cantası
    En İyi Avı:
    antalya -side 13 kg kuzu
    cok guzel bır av olmus tebrıkler afıyet olsun

12. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    emeğinize sağlık

13. carp

carp Mehmet

Balık da kral anlatım da. Afiyet olsun...

14. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Akın ve Mehmet birlikte güzel saatler yaşamışsınız bunuda levrekle süslemişsiniz. Her halde mutluluğun resmi bu.Sevgilerle..

15. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    helal helal abilerime ellerinize sağlık
    levrek harika görünüyor yağmur yağsada o balığa değer doğrusu
    tebrikler..........:)

16. AKIN74

AKIN74

Evet Eray abi yorgunluktan sonra içilen 1'er bardak çayın dayanılmaz güzelliği var...:)

Bu arada tüm tebrikleriniz için Mehmet kardeşim adına teşekkür ederim...:)

17. AKIN74

AKIN74

Burak'çım pekmezci apartman balıkçılığından araba balıkçılığına terfi etti, tüm forum üyelerine ilan edilir...:D

18. Peki canım Akınım ,delikanlıca itiraf et uyuma planlarını ne zaman yaptın ve neden uyuyamadın:D :D :D
    (kesin demişsindir "ulen bi yağmur çilesede arabada kestirsem biraz" diye:D )

19. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Mehmet harikasın kardeşim sonunda levrekte oldu darası daha büyüklerine :) mehmet ve akın tebrikler çok gusel bir gün geçmişsiniz

20. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Harika bu. Süpersiniz arkadaşlar. Ellerinize sağlık.