Karaburundan Levrek!

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Mehmet PEKMEZCİ tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    İstanbuldan misafirim olan Onur arkadaşımın yakalamış olduğu levreğin resimleri az önce ulaştı elime. Balık Karaburun da yakalandı. Sanırım bir misafire bundan büyük kıyak yapılamazdı.:)

Sanırım iki kilo civarındaymış zaten resimdende boyutu belli olacaktır. Balık kendileri tarafından ertesi gün afiyetle yendi.:D

Son düzenleme: 18 Temmuz 2006
  2. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Afiyet olsun.
    Gerçekten güzelmiş.
    Bir de hikayesini öğrenebilsek.

3. Evet REİS'in dediği gibi birde hikayesini dinlersek daha iyi olacaktır. Bu arada afiyet olsun.

4. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Haklısınız. Hikayesini hemen anlatayım. Çünkü balığı yakalayan arkadaşın kafasını kaşıyacak zamanı yok dense yeridir.:)

Onur benim başka bir balıkçılık forumundan tanıdığım kıymetli bir dostum. Tatil için Karaburn'a gelmişti. Tabi amaç balık yakalamaktı(başka ne olabilir ki). Mekan olarak o yüzden Karaburun 'u belirllemiştik. Yanılmadığımızı da gördük.

9 Temmuz günü akşam saatlerinde buluştuk. Ve doğal olarak hemen olta atmaya başladık. Yem olarak Mamun kullanıldı. Ben üç adet kaba lidaki çekerek (umarıum resimler elime geçince yayınlarım) hayali çupra yakalamak olan Onur'u yeteri kadar sinielendirdim. Saat 21:45 de istemeyerek de olsa avı bırakıp İzmir'e dönmek üzere yola çıktım. Karapınarda telefonum çaldı arayan Onur du. Sevinçten deli gibiydi. Levrek diyor başka bişey demiyordu. Sonra sakinleşti ve anlattı. Ben ayrıldıktan sonra avlanmaya devam etmiş. Balık da azalmış baya. Fakaaat sonra bu kuzu çıkagelmiş. Fazla zorlamamış. Onur da kıyıya alıvermiş balığı. Tabi çevrede bulunanlar toplanmış yorumlar yapılmış.

Balık 0.35 misina ve o.22 asso double strench misinadan yapılmış köstekli standart üç iğneli dip oltası ile yakalandı. İğne mustand 496 3 numara

Umarım hepimize böylesi balıklar denk gelir. Yakalayamayanlar için söylüyorum tabiki(benim gibi örneğin:) )

5. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Gerçekten çok iyi levrek'miş. Onur'a ve bize de daha niceleri nasip olur umarım.

6. AKIN74

AKIN74

Onur'u buradan tebrik ediyorum, çok güzel bir av çıkarmış, mükemmel bir levrek almış. Pekmezci seninde lidaki fotolarını bekliyoruz...:)

7. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    gusel balık eline saglık onurun

8. pegasus

pegasus

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    sazan, 2 kg
    levrek

Cidden süper Levrek!
    Ben de Dikili limanından buna yakın bir levrek ' i kıyıya kadar çekip kaçırmayı başardım. :(
    Önümüzdeki maçlara bakıcaz artık.:D

9. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Gerçekten güzel bir balık tutan arkadaşımız Onur'un eline koluna sağlık ve bunu bizlerle paylaşan arkadaşımız Mehmet'ede çok teşekkürler

10. HARUN

HARUN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 300 gr
    çok güzel ir balık

abi çok güzel balık yakalamışsın herkese rastgele

11. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Allah herkese böyle avlar nasip etsin.Tebrik ederim.

12. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Mehmet nasıl tuttunuz abi bunu maşşallah maşşallah. Onura da yakışmış. Kışın mırmır yakalatamadık ama yazın levrek tutturduk demi yani :D

13. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bu da kaba lidaki

Kaba lidakinin resmi ulaştı elime. Maalesef diğer ikisinin resmi yok.:confused:
    Birde sanki çok büyük balık çekiyormuş gibi çektiğimiz ısparoz:D videosu vardı. Onunda linki gelirse eğer sizlerle paylaşacağız.

14. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tebrik ederim arkadasinida senide, insallah daha iyi avlarda yine bulusursunuz yada bulusuruz :)

15. Onur Soğukbulak

Onur Soğukbulak

Favori Kamış:
    Olta
    Merhabalar

Arkadaşlar, hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

Gerçi benim adıma Mehmet Pekmezci herşeyi söylemiş. Benim söyleyebileceğim en zevkli avlarımdan biri olduğudur. Balık beni çok fazla uğraştırmadı. Ağırlığı konusunda düzeltme yapmak istiyorum. Biz o akşam telefonda Yaklaşık 2 kg civarı diye konuşmuştuk, ancak tarttık ve balık 1,350 kg. geldi. İki kişi doya doya afiyetle yedik. :p

Karaburun inanılmaz güzel bir yer. Balık çeşidi açısından da oldukça zengin. Ancak anladığım kadarıyla bu çeşitlilikten yararlanmak için tekne ile açılmakta fayda var. Benim fırsatım olmadı. İnşallah bir dahaki sefere.

Son düzenleme: 20 Temmuz 2006
  16. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Hoşgeldin Onur :D

17. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    İstanbullu arkadaşlar İzmir büyüyor diye düşünmeyin:) , işte size bir arkadaş daha. Az avlanıyor işlerinden dolayı ama merak etmeyin iyi avlanıyor.:rolleyes: Hoşgeldn Onur..:)

18. Onur Soğukbulak

Onur Soğukbulak

Favori Kamış:
    Olta
    Hoşbulduk Mehmet abi, çok sağolun arkadaşlar.

19. AKIN74

AKIN74

Onur kardeş hoşgeldin, İstanbuldan geldin İzmirde levreği tutup gittin, rövanşını istanbula gelince Lüfer ile almak isterim...:D

20. güzel balık tutmuşsun eline saglık rastgele....