Karacaören Baraj Gölleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında N@mık tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
  2. SWORD_Fish

SWORD_Fish

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    MARTI :) ( tekneden sırta çekerken )
    Alıntı:
    N@mık ' isimli üyeden Alıntı:
    ve baş belası israil sazanı burada karşımıza değişik bir pasoportla çıkıyor.Çin Sazanı..

Evet tam bir baş belası ve igrenç bir balık ( Lezzet olarak ).
    Geçen senelerde Isparta tarafından gelir iken yol kenarında durup bu balıkdan aldım.İyi bir sazan almaktı niyetim.Bir önceki geçişimde aldığım sazan lezzetliydi ama İsrail sazanı değildi o.Bu sefer de bunu deneyeyim dedim . Aslına bakarsanız satıcıda biraz gaza getirdi, bizde yedik işte..Bu balığın lezzeti hakkında da bir bilgim yoktu. Yaptık bir cahillik aldık işte İsrail Sazanını sevine sevine.
    Yedikten ( yiyemeden ) sonra anladım o igrenç tadını :mad: :D :D Şimdi hiç karıştırmıyorum artık sazanları :D :D Aynalı, aynasız, İsarail,Çin.
    Bir müsibet , bin nasihat olayı oldu bizimkisi.:eek:
    Hayvanın ettinde resmen yosun tadı vardı, yosunmu yiyorsun :confused: balık mı :confused: belli değil.Yaptık bir cahillik işte almış olduk.
    Hayvan Büyük de birşeydi. Satan adam sudan çıkardı canlı canlı Kafasına 3 kere bıçagın arkası ile vurup bayıltı hayvanı, temizleyip verdi bize.5 - 6ytl arasıydı kilosu. (2 kg - 2,5 kg ) gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Yoldan heyecanla evi aradım akşama yemek yapmayın balık aldım diyee.Eve geldim büyük bir zevk ile pişirdik balıgı , yemeye başladık oda ne yosun kokuyor ve yemenin imkanı yok. Attık hepsini çöpe dolaptan peynir zeytin çıkartıp kahvaltı yaptık ( Rakı boşa çıktı o koydu en çok ):D . Kahvaltı bin kat daha lezzetliydi..
    Buda bölee bir anımdır İsrail sazanı ile ilgili . Resmini görünce hatırladım tekrar.

Son düzenleme: 29 Ocak 2007
  3. DARKSIDE

DARKSIDE

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1.5 kg
    Gökhanım şaşırttın vallahi beni .Sen ağzının tadını bilirsin yahuu nasıl oldu şaşılcak bişey hakikatende.Sen boşver bilemediğin balıkları... Konyaaltı - Lara sargoslarından , mırmırlarından vazgeçme:D :D

Dostum bu arada Konyalatından güzel sargos almışsın Cumartesi akşamı ; hadi hayırlısı kısmetin açıldı :D :D

4. SWORD_Fish

SWORD_Fish

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    MARTI :) ( tekneden sırta çekerken )

Ya sorma biraderim Evimizin önunde balık dururken biz Laralara taşındık durduk. Aldım balığı cumartesi akşamı Şeytanın bacagınıda kırdım artık.19:30 da geldi balık 23 cm sargoz resmini isterseniz koyarım. 21:00 da kalktım fazla duramadım, malum bir haftanın yorgunlugu vardı.

5. serhan83

serhan83

selam namık abi! ya bu başlığı açtığın çok iyi olmuş. ben karacaören 1 e ve 2 ye de gittim ama elim hep boş döndüm! ne 1 de nede 2 de bırak tutmayı oltaya balık bile vurmadı :( ben tam bir amatörüm ama balık tutmayı iyi bilen arkadaşlarda vardı yanımızda giderken. arkadaşın söylediğine göre mevsimi de geçmiş olabilirmiş. karacaören 2 de yolun karşı tarafına araba ile geçip tam bir camel trophy macerasından sonra inip oltaya balık bile vurmadan geri döndük :) moralimiz çok bozuldu. sen ne tavsiye edersin? hangi yem, mevsim ve hatta olta?

6. erkan15_1974

erkan15_1974

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2 kg lık sudak
    selam arkadaşlar.karacaören belgeseline bende katılmak istedim çünkü her hafta sonu oradayım.manzara güzel ama balık yakalanması enzor yerlerden biri.neden?baraj kurulurken dip temizligi yapılmadı,suyun içi çalı,çamağacı dolu.dip oltası atılmıyor.şamandıralı bazı yerlere atılabilir.karacaören-1 de çevre halkı ağla balık avcılığı yapıyor vebu onların geçim kaynagı yasaklara pek uyulmuyor.arkadaşların dedigi gibi bir ara sert rüzgarlarda alabalık çiftliklerinin dubaları patladı vebayağı bi balık serbest kaldı.çevre halkının ağları alabalıkla doldu. günlük 50-60 kilo yakalayanlar oldu.ongün sonra bubalık gölde çıkmaz oldu biranda oda bitti.karacaören-1 çevresinde alabalık eniyi yazılıkanyonda çıkar.sudak ve sazan barajın her yerinde vardır olta atabilirsen.karacaören-2 barajında ise ağla balık avlamak yıl boyu yasaktır.balık populasyonu gayet iyidir.alabalık,sudak,sazan bu barajda bollamak vardır.ama sakın dip oltası atmayın veya balıkmalzemesi satan mağazalardan güzel bir alış veriş yapın ondan sonra buraya gelin.

7. cete

cete

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.7 Kg
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Karacaorene yakın olduğum için bi kaç bilgi de ben vereyim. Bundan yaklaşık bir 10 sene once balık avlamasını burada oğrendim, fakat şimdi karacaorende balık yakalamak gercekten cok zor sazan için 15-30 mart arasını kaçırmayın derim 2 kişi 3 saat içinde yaklaşık 15 kg a yakın balık aldık kargı ile dip oltası bir işe yaramıyor kullandığımız yem ekmek içi bir parantez daha ekmek içini olta ya takarken sıkmıyoruz sıktığımız zaman balık geri bırakıyor yemi. Kamp için düşünen arkadaşlara tavsiyem karacaoren 2 barajını geçinde kargı kısığı dediğimiz yer var tam onun karşısında itfayetinin tesisleri var orada hem su sıkıntınız olmaz hemde düz yeşil ve ağaçlık bir alan şiddetle tavsiye edebileceğim bir yer, geceleri balıkların zıplama sesi ile uyanabilirsiniz :) kaşık ile 13 kg a kadar sazan çıkaran arkadaşlarımız oldu ağustos ayında bilgilerinize...

8. carp

carp Mehmet

Emrah öncelikle hoş geldin. Tanışma bölümünde bir başlıkla bize kendini tanıtırsan memnun oluruz. Sonra sana soracaklarım var :)

9. cete

cete

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.7 Kg
    Hoşbulduk kardeş elimden geldiği kadar yardımcı olmaya calışırım sorularını bekliyorum ;)

10. carp

carp Mehmet

Aslında kargı nedir diye soracaktım ama forumda bir arama yapınca öğrendim.
    Bir de önceki mesajında 2 kişi 3 saatte 15 kg kadar sazan aldık demişsin. Herhalde fazlasını bıraktınız suya. Malum, sirküler kişi başı 5 kg kadar izin veriyor. Yanlış anlaşılma olmasın diye söyledim...

Son düzenleme: 20 Nisan 2007
  11. cete

cete

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.7 Kg
    Mehmet kardes tesekkurler evet kamış, yok kardes 15 kg baligi ne yapayim icinden 3 er tane buyuk alip digerlerini biraktik ayrica bu baraja gelmeyi dusunen arkadaslar icin amator balıkcı belgesi mutlaka yanınızda olsun jandarma denetleme yapıyor surekli.

12. carp

carp Mehmet

Teşekkürler. Suya dönen sazanlara da sevindim. Avların her daim bereketli olsun..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.