Karadeniz levrek 16.10.2015

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bülenttok tarafından paylaşıldı.

1. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Uzun bir aradan sonra plansız programsız yola çıktık. Bu sefer yemli deneyecektik, son günlerde levrek sülünez yiyor muhabbeti başladı ve ben sülünezin yanına ne olur ne olmaz diye biraz da teke koydum ve akşam suyuna yetiştik. Arkadaşım at çek ile ilgilenirken ben yemleri iğneye yerleştirdim ve yaklaşık onbeş dakika sonrada bu güzeli aldım. Takım gezer köstek tek iğne, 100 gr telli kurşun.

Ekli Dosyalar:

2. Genesiss

Genesiss Gürcan

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Piuma Power, Yamaga Blanks Early 94mhr
    Favori Makine:
    Daiwa Surf Basia 25 QD, Daiwa Certate 3012H
    Tebrik ederim, bende yarın sabah için karadeniz sahiline gitmeyi düşünüyordum, spinle levrek belki lüfer olur diye.. Kararsız kalmıştım ama raporunuzu gördükten sonra gitmeye karar verdim :) Levreğinde maşallahı var...

3. kumsaati

kumsaati Orhan

Favori Kamış:
    Berkley 2.70 15_40 gr
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Kofana 2700 gr
    Maşallah güzel av, güzel levrek avlarınız daim olsun. Karadenizin levrekleri büyük oluyor sanırım. Tekenin 15 dakika suda kalmasıda büyük şans kurşunlu takımla Akdenizde en fazla duracağı 1,5 dakikaka ne kadar mırmır, sargoz yavrusu yengeç börtü böcek varsa çullanır. O yüzden şamandıralı takımla avlanmak zorundayız. Tekrar tebrikler.

4. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Üstad tebrikler
    takımı anlayamadım görseli mümkünmü ?

5. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Bravo , bravo , bravo...

Bülent Abi merhaba.Tebrik ederim.Tek kelimeyle bravo.Trofe avlarınız daim olsun.Eğer sakıncası yoksa , kullanmış olduğunuz iğne ve misinanızın marka , model , ref. no ve iğne no'su hakkında bilgi verirseniz , çok çok memnun olurum.Herşey gönlünüzce olsun.Hoşçakalın , şen kalın.Bursa'dan , Kocaeli-İzmit'li Levrek Ustası Bülent Abi'ye kucak dolusu selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Artsın eksilmesin :)

7. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Meraba. levreği sülüne ile yakaladım. Teke de kullandım bir kamışa teke diğerine sülünez taktım ve balık sülüneze geldi. Gerçi geçerli yem mamun ve teke ancak son günlerde alınan balıklar hep sülünez ile. Karadenizde yemin pek düşmanı olmaz. Şu günlerde bu yeme ilk vuracak balık minekop o merada minekop olmadığından levrek yakalandı.

8. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    http://tse1.mm.bing.net/th?&id=OIP....0158e0e010o0&w=300&h=300&c=0&pid=1.9&rs=0&p=0

GAMAKATSU LS-3620B BROWN Bu iğnede çok iyidir.

GAMAKATSU LS-1810B iğne bu. Büyüklüğünü siz belirleyeceksiniz. Kullanacağınız yeme ve yemin boyutlarına göre. Levreği 1 kg ve üzerinde düşündüğünüzde iğneyide büyük ebetlarda düşünün. Levrek biliyorsunuz büyük bir ağız yapısına sahip. Ben iri bir sülünezin tamamını kullanıyorum. iğneyi kapladığı gibi misinaya da taşırıyorum. Gerektiğinde de yemi lastik ile bağlıyorum.
    Misina için herhangi bir tercihim yok. O gün için 0.40 sufix köstek kullandım. En azından 8-10 kg çekeri olmalı, hangi büyüklükte bir balığın yakalanacağını bilemezsiniz. Makinada da en az 0.40 olmalı düğümlere çok dikkat edilmeli ki ilk kopma bağlantı yerlerinden olacaktır.
    İğne konusunda bahsettiğim iğne benzeri esnemeyen açılmayacak yapıda iğneler olmalı. Gamagatsu dışında tercihim owner dir. Bu iğnelerin palasında çentikler vardırki yemin kaymasını da engeller.

9. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim dostum.

10. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    https://www.avmarketi.com/asp/product/206121/Jaxon-Boncuklu-Firdondu

Yukarıdaki linkte boncuklu bir ürün var ben bu ürünü kullanıyorum. Tabi resmini burada çizemedim ancak tarif edebildiğim kadar edeyim. makinanızdan gelen misinaya iki adet stop lastiğini takın sonrasında yukarıda bahsettin aparatı geçirin ve tekrardan iki adet stop takın. Şimdi ana misinaya gezerli, ayarlı köstek bağlama mekanizmasını montajladık. Bu stopları daha sonra ayarlayacağız. misinanın ucuna kurşunumuzu bağlıyoruz duruma göre ve isteğe göre. Şimdi başka bir misina ile köstek hazırlayacağız. Yaklaşık olarak 70-80 cm kadar en az 0.40 kaliteli bir misinaya iğnemizi bağlıyoruz. Sonra bu kösteği stoplarla sabitlediğimiz aparata bağlıyoruz. Takım hazır. Bu takımın diğer bir adıda asansör takımdır. Kösteğin nasıl bir pozisyonda duracağı çok önemli. İşte bu aşağıya ve yukarıya gezen aparatımızı şimdi ayarlayacağız. İğne kurşundan en az 40 cm kadar aşağıda kalacak biçimde ayar gerekiyor. Stopları kaydırarak bu ayarıda yapınız. Şekil şşudur siz yemi takıp atarken en altta yem ve üstünde kurşun şeklinde olacak. tek iğneli bir takımdır. Balık bindiğinde köstek kurşuna doğru balığın darbeleri ile iner ve kurşuna dayanır. Böylelikle sağa sola takılacak bir şey kalmaz sadece balık ve siz. Tabi sonrasında stopları yukarıya çekip ilk pozisyona getireceksiniz. Anlatabildiysen ne mutlu bana. Olaki anlaşılamadı önemli değil tekrardan yeni bir yöntem ile deneriz.

11. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Tebrikler abi sahte ile at-çek avların git gide yaygınlaştığı bir dönemde benim gibi genelde yemli avdan yana olanlar için çok değerli bir rapor. Devamını dilerim.

12. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Ellerinize sağlık, güzel bilgiler harika av. Daha iyi rastgelsin

13. leventcelk

leventcelk levent

Bülent abi karadenize hangı kıyıya gidiyorsunuz acaba bende yenı yenı heves sardım bu işe bir spin olta yaptım kendime ama izmit civarlarında fazla atan gormedim acıkcası bende karadeniz tarafına gitmeyi planlıyorum fakat spin ile nerelerden verim alabilirim?

14. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    teşekkürler ustam.Rasgele