Karadeniz'de tehlike çanları

Konu, 'Genel Konular' kısmında serhatcenk tarafından paylaşıldı.

 1. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Doğu karadeniz bölgesi ve özellikle kaçkar dağları büyük bir tehlikeyle karşı karşıya.

  Bildiğimiz gibi son yıllarda doğu karadeniz bölgesi ve özellikle kaçkar dağları turizm açısından çok popüler olmaya başlamıştır, bunu sahip olduğu doğal güzelliklere bağlayabiliriz.

  Rize'ye son yıllarda hemen hemen her yerden turist gelmektedir. Rize turizm müdürlüğü resmi verilerine göre; Rize'ye gelen turistlerin ülkelere göre dağılımı incelendiğinde

  %100 den daha fazla bir artışla ilk sırayı İSRAİL'li "turist"ler aldığı görülmektedir. Niye özellikle Doğu Karadeniz ve Kaçkar dağları ?

  Yeşilin bir dantel gibi işlendiği vadilerden eteklerine serpiştirilmiş rengârenk çiçeklerin ardındaki dağların heybetini görebileceğiniz, sislerin dağlarla dansını görmek, güneşin muhteşem doğuşunu ve insanı hayallere sürükleyen batışını en güzel Kaçkarlarda izleye bilirsiniz. Ama bu güzellliklerin sonu mu geliyor acaba!!!

  Sivil toplum örgütleri Doğu Karadeniz halkını özellikle yabancılara karşı uyanık olmaya davet ediyor.

  Keşif devam ediyor gelin bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım.

  BİTKİ HIRSIZLIĞI

  Nedir Bitki Hırsızlığı?

  Bir bitkinin gen haritası çözülüp bir yerden başka bir yere naklini sağlamak diyebiliriz.

  Dünyada bu işi yapan ülkelerin başında İSRAİL gelmektedir, dolayısıyla bitki tohumu pazarıda bunların eline geçmiştir. Tarımı, hayvancılığı, ilaç sektörü olmayan ve bu konuda dışa bağımlı olan bir ülke savaşamaz, kendini savunamaz. Çökmeye ve yokolmaya mahkumdur.

  DÜNYADA BİTKİ KAÇAKÇILIĞI

  Bitki kaçakçılığındaki amaç nedir?

  Dünya üzerinde sadece japonyada yetişen bir bitkiden bir örnek alıp, onun genlerini çözerek Türkiye'de yetiştirebiliriz. Ayrıca o bitki ile ilgili ilaçlar üretmek, o bitkiyi ortadan kaldıracak virusler üretmek, o bitkiyi genlerine başka genler monte ederek o bölgedeki başka bitki türlerini de ortadan kaldırmak mümkündür .

  Bir bitkiyi "CANAVAR BİTKİ" haline getirmenin şuanki teknoloji ile çok kolay olduğunu düşünebiliriz.Yani bu geni çözülmüş bitkiler tekrar bir tarlaya ekildiğinde içerdikleri genetik bilgi sayesinde o bölgedeki bitki örtüsünü yok etmekte ve o bölgedeki diğer bitki örtüsünü belirli böcek türlerine veya mantar türlerine zayıf hale getirmektedirler.

  İşte arkadaşlar bu "turist" kimliği adı altında dağlarımıza yaylalarımıza gezmeye gelen şahıslar aslında birer bilim adamı- birer bitki kaçakçısı olabilirler.Özellikle yaylalarımıza ve dağlarımıza özgü 1000'lerce çeşit çiçeği araştırmak ve bunlardan birer örnek alıp kendi ülkelerine götürüp gen haritasını çözmek için görevlendirilmiş birer ajan olabilirler..

  Yaylacılık yapan halk ve yerli halk bu konularda bilgi sahibi olmadığından, bu kişiler genelde insanlara iyi niyetle yanaşıp, bu çiçek ve bitkilerin yerlerini öğrenmek konusunda kullanılmaktadırlar.

  Çoğu ülkede BİTKİ KAÇAKÇILIĞINA;na karşı, bu bölgelere giriş ve çıkışlar kontrol edilmektedir.. Bizde??

  SUHADER derneği basın sözcüsü İsmail Haberal bu konuda şu açıklamayı yaptı:

  "Bize düşen görev, halkımızı ve sivil toplum örgütlerini bu basit gibi görünen ama çok büyük önemi olan konularda bilgilendirmek olmalıdır. Biz bu konuda elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız.

  Kurulmuş olan SUHADER ve kurulacak olan SUBAŞIDER dernekleri diğer bölgesel sivil toplum örgütleriyle beraber yerel basınıda kullanarak bu konuyla ilgili özel bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Ayrıca bireysel olarak herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.."

  www.kanalturk.com.tr 'den alıntıdır...
   
 2. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Sanırım İsrail Sazanı da böyle birşey......
   
 3. harun91

  harun91 harun

  Mesajlar:
  586
  Şehir:
  istanbul
  Favori Kamış:
  shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
  En İyi Avı:
  İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
  abi bunlardan herşey beklenir valla:mad:
   
 4. NİHATSUNAR

  NİHATSUNAR

  Mesajlar:
  913
  Şehir:
  samsun-merkez
  Favori Kamış:
  olta ve çapari
  En İyi Avı:
  22 tane sargan
  Arkadaşlar,Serhat kardeşimin araştırmalarına katılıyorum.Bunları başımıza bela eden A.B.D ve yandaşları.Bu İsraile şimdilerde Çüş diyemiyorlar.İnşallah başlarını yerler.Aynen Saddam gibi.Saddamı da kendileri var ettiler.Bakalım İsrail olayını yok edebileceklermi?Hayır yapmıyacaklar.Ve hatta güçleri yetmeyecek.Onların tek isteğinin sıcak denizlere inmek ve petrol bolluğuna kavuşmak için yapmıyacakları kalleşlik yoktur.Ben kıssadan hisse Türkiye kendi kelini kendi örtmelidir diyorum.TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR..
   
 5. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Bu adamlar doğu akdeniz ve güneydoğu bölgesinde sürekli olarak arazilar almaktalar...... Sorarım size arada sırada meclis gündeminede taşınan bu olayda bugüne kadar hiçbir millete kötülüğü dokunmamış (!) kendi halindeki (!) bu ülkenin vatandaşlarının bir art niyeti olabilir mi?
   
 6. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Deniz İsrail'den nefret eden Yahudi ve Yahudi olmayan Museviler ve Yahudi olduğu halde Yahudiliği red edenlerde var.... Ve bunlar az buz değil... Çoğuda tarihte önemli roller üstlenmiş, insanlığa yararları dokunmuş kişilerdir......
   
 7. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Yani bir ırkı olduğu gibi karalamayalım..... Tıpkı bizde Kurtuluş Savaşında düşman kuvvetlerine katılanlar, arkamızdan bıçaklayanlar olduğu gibi... Tabii şu zamanda bile o kadar çoklar ki, elini sallasan en alt tabakasından en üstüne kadar mutlaka bir pisliğe çarpıyor.....
   
 8. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  ABD İsrail'in askeri vurucu gücüdür... Onun dışında bir anlam ifade etmez onlar için..... Zamanı geldiğinde onlarıda ellerini silip çöpe atacaklar.....

  Normal şartlarda Hristiyanlar İsrail'e müslümanlardan, sosyalistlerden bile daha fazla düşmandırlar.....

  ABD de bir hristiyan devlet olduğuna göre neden birbirleriyle dost olduklarını bilen var mı?
   
 9. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Çıkardanda öte çok daha büyük bir tehlike var ortada.... PROTESTANLIK..... Bu mezhep ABD kurulurken ortaya çıkmıştır.... Ve tüm yeni göç edenleri bu mezhepe bir şekilde dahil etmişlerdir.....

  İncil'in içinden İsrail ve Yahudilerle ilgili bölümler çıkarılmış veya değiştirilmişlerdir.... Bunu yapanlar ise Hristiyan ve Yahudi din adamlarıdır.... Protestanlık bu şekilde oluşturulmuştur.... Mesela doların üzerindeki yahudi amblemini görmüşsünüzdür... Protestanlık bugün Avrupaya ve diğer hristiyan ülkelerede yayılmıştır.....

  Yani bu adamlar büyük değil çok büyük oynuyorlar......
   
 10. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Ben Sovyetlerin dağılmasından çok büyük üzüntü duydum..... Birbirleriyle uğraşmaktan İsrail ve ABD organize olamıyodu... .Şimdi tek kutuplu bir dünyadayız... Tek güç var ve bu doğa kurallarına aykırı ki bunu yavaş yavaş hissediyoruz.....
   
 11. SahEmre

  SahEmre Emre

  Mesajlar:
  2.481
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
  Favori Makine:
  Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
  En İyi Avı:
  Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
  Bunu daha öncede duymuştum biyerde.
  Bu tip yöntemlerle ülkemiz topraklarında yetişen herşeyi balık bitki kuş vs. aklınıza gelebilecek canlı cansız herşeyi alıp deneylere testlere tabi tutup bu topraklardaki herşeyin bir bilgi haritasını çıkarıyorlarmış. Yöre yöre insanlarımızın tüm bağışıklık sistemi nelerden etkilenip etkilenmeediği yada az veya çok etkilendiği vs. gibi akıllara gelebilecek bilimsel herşeyimizi çözümlüyorlarmış. Sırf bizim değil tabi tüm dünyanın.
   
 12. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Zamanımızın illetleri, AIDS, Kuş Gribi, vb. laboratvar virüsleridir..... H.A.R.P. denen silahıda duymuşsunuzdur... İzmit Depremi sırasında o bölgede bulunupta depremden kurtulan İsrail askerlerinide duymuşsunuzdur......
   
 13. SahEmre

  SahEmre Emre

  Mesajlar:
  2.481
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
  Favori Makine:
  Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
  En İyi Avı:
  Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
  Protestanlığı bilmemde bu evanjelistler mahvedicek dünyayı.
   
 14. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Protestanlığı oluşturanlar evanjelistler zaten.....
   
 15. diren

  diren Diren

  Yaş:
  51
  Mesajlar:
  3.321
  Şehir:
  İstanbul ama daha çok Kocaeli
  Favori Kamış:
  şeker kamışı
  En İyi Avı:
  Hayallerim, aşkım ve çipuram.
  Bu savlar doğru olabilir. Bununla birlikte yazılanları okuyunca aklıma başka bir şey daha geldi. Küresel ısınmanın Türkiye'ye etkileri konusunda yapılan modellemeler, Türkiye'de bugünkü iklimini görece koruyacak tek yerin trabzon rize ve artinin bir bölümü olduğunu ortaya çıkartmış. Yani Kaçkarlar. Bu yaşam alanlarını ele geçirme, çöl içindeki tek vahaya sahip olma politikasını güdüyor ve vaadedilmiş topraklar olarak sadece GAP bölgesini görmüyor olabilirler mi diye de düşünüyor insan.
   
 16. SahEmre

  SahEmre Emre

  Mesajlar:
  2.481
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
  Favori Makine:
  Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
  En İyi Avı:
  Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
  Aslında evanjelizm ve vahhabilik birbirini destekliyor ben buna inanıyorum. Yani vahhabilik (temelde insanları müslümanlığa davet eden ancak olmadığı takdirde ortadan kaldıran yani öldüren esasa dayalı islam itikatı (el-kaide) ) ve evanjelizm (şu an amerika hatta dünyayaya yön veren George W. Bush' unda üyesi olduğu dini grup) bence karşıt gibi görünüp ortak hareket ediyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali. Evanjelizmin asıl amacı yahudilerle birlikte hareket ederek yahudiliğe hizmet etmek. Aslında yahudiler hristiyanların baş düşmanı olmalıydı çünkü isayı onlar öldürdüler. Ama gel gelelim bence islamın içinde bile sonuç olarak yahudiliğe hizmet eden bir takım mezhepler var.
   
 17. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Adamlar müslümanlığıda el attılar şimdi... Dinlerarası diyoloğu biliyorsunuz... Yapılmak istenen ve kısmen başarılan protestan müslümanlar bugün bu ülkeyi yönetiyorlar...
   
 18. serhatcenk

  serhatcenk

  Mesajlar:
  1.027
  Emre aynı anda aynı şeyleri yazmışız...
   
 19. SahEmre

  SahEmre Emre

  Mesajlar:
  2.481
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
  Favori Makine:
  Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
  En İyi Avı:
  Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
  Doğrudur ;)
  Dinlenmem lazım herkese iyi geceler.
   
 20. diren

  diren Diren

  Yaş:
  51
  Mesajlar:
  3.321
  Şehir:
  İstanbul ama daha çok Kocaeli
  Favori Kamış:
  şeker kamışı
  En İyi Avı:
  Hayallerim, aşkım ve çipuram.
  Yazılanlardan anladığım kadarıyla konu birazdan sabataistler ve masonlar arasındaki çekişmeye de değinecek. Evet beyler bu konuda da görüşlerinizi okumak istiyorum.