Karagözü Yoklamaya Başliyoruz...!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında corint tarafından paylaşıldı.

1. corint

corint

Favori Kamış:
    corint kaşık,turnament kamış,okuma ,banax 7000 makina
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    MAYIS ayı geldi sayılır. Sarayburnu ile Cankurtaran arası gece karagöz yoklamasına başlıycaz.Yemimiz kaya kurdu, teke, sülünez, midye. Henüz biraz erken ama yinede yoklamayı yapalım. Belki levrek de denk gelir. Makinede 0,60 misine, köstek 0,50 kısa boyunlu 2/0, 3/0 iğne (e çıkan balıklar araba tekerleği gibi 2,5 3 kg.) bi icraat olursa haberdar ederim.

2. Biraz ilginç geldi...

İstanbulda 2,5 / 3 kg balık, 2/0 - 3/0 iğne, 0,60 - 0,50 misina gerçekten çok ilginç. Hemde Karagöz ve Levrek.

Hadi rast gele bakalım arkadaşım haberlerini bekliyoruz.

3. Merhaba Erkan Uzun yıllardır karagöz avlayan biri olarak av raporunu merakla bekliyorum.Çünkü bahsettiğin boydaki karagözleri avlamak son yıllarda oldukça nadir rastlanan ebatlar.Sormak istediğim teknedenmi kıyıdanmı avlanıyorsunuz.Ayrıca avladığınız karagözün cinsi hangisi sivri burun,melanur yada burada taş karagözü yada hakiki karagöz diye bilinen bir tür var.bunlardan birimi ?gerçi 3/0 sivri burun için 3 kg olsa bile çok buyuk.Ben şu ana kadar 2,5kg yi aşamadım avlarımda .Şimdiden rastgele şansın bol olsun

4. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    merhaba arkadaşım.BİZ KIYI BALIKÇISIYIZ.Balığı tuttuğumuz yerde midyeler gilettecontur gibi bazen takımı çektiğimizde 0,60 ortadan ayrılıp 2 0,30 oluyor.şu ana kadar bizim tuttuklarımız2,5kg.ı geçmedi. ama3,5kg alanlar oldu.
    7,8kg levrekler alanlar oldu dalgıçlarn aldıklarını saymıyorum.bu arada onlara gıcık oluyorum.karagöz çok hassas balık.adam senin oltanın etrafına dalıyor ,balıkmı kalır orda.iyi günler

5. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    arkadaşlar herkese merhaba ve de iyi avlar

6. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    gel mayıs geell..

bu mayısda karagöze af yok
    yatak değişmiş biraz.sarayburnu inşaatın yanı haberler hep ordan geldi geçen sezon

7. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    İstanbul içinde Mayıs-Hazirandan önce levrek yeme vurmuyor, yumurtlama zamanının hemen üstüne denk gelirseniz oltaya geliyor, yumurtlama zamanı balıklar birkaçgün beslenmiyor, üstüne sizin yem denk gelirse yakalıyorsunuz.
    Bir yerde levrek ne kadar az ise oltayla yakalamak da o kadar zordur.Levrek gibi başka balıklarla rekabet etmeyen balıklara yem yedirmek büyük sorun.Özellikle Marmara da ciddi bir predatör balık sıkıntısı var her yer ufak balık, teke, kurt dolu.Bu yüzden Marmara da levrek yakalamak imkansıza yakın diyebilirim.Ama karagöz için güzel gelişmeler var , geçen yaz son 4 senedir görmediğim kadar karagöz gördüm, gerçi ufaklar ama gelecekte çoğalacaklar.Bir de arkadaşlar eğer haftada bir aynı mevkiide balığa gidiyorsanız ufak bir bütçe ayırıp 1 kilo en ucuzundan balığı parçalıyarak avlağınıza mazmuz yapın. Yakaladığınız balıkları avlağınızda temizleyin, balık artıklarının çöpe gitmesi yerine denize gitmesi bence çok daha iyi.Bunu yapmaya başladığınız anda faydasını göreceksiniz.Balıkların hareketlerini beslenme alışkanlıkları belirliyor.Sürekli mazmuz yapılan uygun bir alanda, en geç 1 hafta içinde balık yatak yapmaya başlıyor...

8. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    Evett Yine Mayis Giriyor,,,,

arkadaşlar lüfer raporuna yazdım bugün bişeyler karagözle ilgiliilginizi çekebilir yoklamaya erken başlıyoruz haberiniz olsun

9. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    merakla raporlarınızı bekliyorum :)

10. FERİKO

FERİKO İLKAY

En İyi Avı:
    LEVREK 4,5 KG BİRÇOKTA PALAMUT
    merhaba seçkin özelden mesaj attım vaktin olunca bakarmısın
    bu arada site yetkililerinden özür dilerim böyle bir mesajı nerden yollayacağımı tam bilemedim buraya yazdım :) :)

11. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    22 nisan karagöz durumu....

eVet arkadaşlar ilk yoklamamızı 22 nisan gecesi canlı tekeyle sarayburnunda yaptık.ama hava lodostu hiç akıntı yoktu.gelincikten başka birşey gelmedi
    8 den 12 ye kadar yokladık.yengeç te çoktu yemler yarım geliyodu.ama bundan sonra başlar yavaş yavaş rasgele..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Mayıs 2008
  12. gokhan_27

gokhan_27 gokhan

En İyi Avı:
    olunca ilk size söylicem:)
    merhaba ercan abi inşallah bi dahaki sefere yakalarsın senden bir istegim var sarayburnunda tam olarak nerede avlanıyorsun bende bu hafta sonu gitmeyi istiyorumda;) avlak konusunda yardımcı olursan sevinirim:D

13. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    bu gece Karagözü yoklamaya devam...

tekeyla yokladık geçen sefer,bu gece midye de kullanıcaz bakalım tık varmı.

14. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    yokladık ama yok

eVet arkadaşlar midye ve canlı teke yle yokladık ama kocaman gelinciklerden başka bi şey yok.size rasgelsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Mayıs 2008
  15. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Bişey sorucaktım şimdiye kadar yakalayıp ta resimlediğiniz bir av varmı ...

16. fuatsarikaya

fuatsarikaya FUAT SARIKAYA

Favori Kamış:
    7+1 dam makine 4,20 alba star suf kamış
    En İyi Avı:
    2,3 kg Turna
    arkadaşlar istanbulda karagöz alıpta resim çekilen varmı 11 senedeir balığa giderim fakat hadi ben yakalayamadım ama yakalayanada rastlamadım merak ettim doğrusu ben genellikle karagözün ege'de olduğunu biliyorum:eek: :eek:

17. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Sarayburnunda biri yakaladı midye ile bana inanmayan olursa size istediğiniz kadar canlı şahit bulurum 2.5 yada 3 kilo civarı gittiler lokantaya sattılar...

18. fuatsarikaya

fuatsarikaya FUAT SARIKAYA

Favori Kamış:
    7+1 dam makine 4,20 alba star suf kamış
    En İyi Avı:
    2,3 kg Turna
    niye inanmayalım arkadaşım ben sadece hiç görmedim bizim arkadaşlar vardı yok çipura çektik yok karagöz çektik demişlerdi resime bakınca balıkların ispari olduğunu görmüştüm ondan dolayı ama sizlerin balıkları tanıdığınızı biliyorum ondan dolayı şüphem yok sadece ben rastlamadım oda benim kısmetimmiş:confused:

19. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Geçen sene sanırım ağustos ayında bizim siteden arkadaşlar akşamüstü yeşilköy rönepark önünde bir tane yakalamışlardı ama ispari kadardı boyu.

20. corint

corint

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    karagözü bulamadık..

evet arkadaşlar nisan sonu ve haziran ın başına kadar yokladık geceleri geçen hafta sabahladık karagöz yok .amageçen hafta en son yokladığımızda 20 tane gelincik iri ,1 tanede bayağı iri bir iskorpit aldık .anlıycağıız bizim mera bozulmuş kayalar döküldükten sonra sarayburnu na