.....Karar verdim...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında GurhanANKARA tarafından paylaşıldı.

1. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    Osman Bey,
    Kusura bakmayın ben de bu başlık altında cevap verilince 10 dakika fotoları aradım acaba göremedim mi diye.
    Birde sizler daha iyi bilirsiniz ki bazen yakalanan balıklar av esnasında çok hırpalanabiliyor ve suya geri dönmesi imkansız hale geliyor. Belki diyorum öyle birşey olmuştur ya da göz yanılmasıda olabilir iki boyutta bazen gerçek ölçüleri anlayabilmek zor olabiliyor.
    Tabiki bu benim söylediklerim sadece tahmin zira o av esnasında orada değildim:)
    Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme: 30 Mayıs 2007
  2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş dikkat edersen eleştirmedim ve üzerinede gitmedim başka türlü olsa idi daha sert ifade ile konuyu güncel tutmak için çaba sarfederdim benim tek söylediğim şey kayseri dream olarak resim yayınlarken daha dikkatli olmak bu işe yeni başlayan arkadaşlarımıza örnek teşkil etmek bu tür organizasyonların büyük sorumlulukları vardır çünki yeni başlıyanlar bu tür organizasyonları çok sıkı takip ederler ve örnek alırlar avlanma tekniklerini,olta çeşitlerini,kullanılan yemleri ona göre tedarik etmek ve yakaladıkları balıklara nasıl davranacaklarını oralardan öğrenmeye çalışırlar.Orada yayınlanan resimdeki soldan aşağıdaki
    3.resimdeki turnalardan 3 adeti tartışmaya açık pozisyonda o resimin orada olmazsa daha iyi olurdu anlamında yazmıştım resimlerin yanında hikayesi olmadığı için yeni başlıyanlarımıza yanlış intiba bırakması benim korkum başka bir niyetimde yok.
    Sağlıcakla kalın iyi günler.

3. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Osman Bey,
    Zaten benim üzerime gelmenizi gerektirecek herhangi bir şey yok. Gelirsenizde bende gerekli cevabı nezaket kuralları içerisinde veririm. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi ben orada değildim ve kayserideki bu arkadaşları bir tanesi hariç henüz tanımıyorum.
    Ayrıca resimdeki kola şişesiyle balıkları ölçekler ve doğru orantı oluşturursanız balıkların sınırda ya da sınırın biraz üstünde olduğunu görebilirsiniz(Resimden ne kadar anlayabiliyorsak siz resimden balıkları küçük görmüştünüz bende elime cetveli alıp ölçeklemeye çalıştım):)
    Geri bırakılırmıydı bilemem kimisi tam 40 cm diye bırakmaz kimisi de 65 cm lik turnayı bırakır o da kişisel tercih bence
    Gürhanında bu resimlerin olduğu avla ilgili açıklamalarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Orada da aynen şu ifadeyi kullanıyor:
    "Yanımızda metre yoktu o sebeble balıkları ölçemedik.Alabalığa bakaraktan resimlerdeki turnalar yasal boyutun altında gibi görünebilir yanlış anlaşılma olmasın sakın...Alabalık o kadar büyükki turnalar yanında yavru gibi kalıyor "
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=9981

Sizde sağlıcakla kalın...

Son düzenleme: 30 Mayıs 2007
  4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Mahmut kardeş benim bahsettiğim balıklar bunlar aynı resimdenmi bahsediyoruz bunda kola şişesi falan göremiyorum ve senin üstüne gelmediğimi bil benim yorumum sadece bu resimde gözüken balıklardan üçünün burda olmasalardı iyi olurdu yanlışım varsa düzelt. http://kayseridreamteam.homestead.com/files/d7.jpg

5. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    sayın osman altunel bey

bahsettiginiz resimdeki küçük dediginiz turnalar 4o cm dir.bizzat o avda ve ekipte oldugum için biliyorum.yasal boyutta olmayanlar takım anlayışı geregi suya b ırakılır.bundan sonraki avlardada gürhan kardeşimizin almış oldugu karara destek amacı ile zaten fotolanıp balıklar suya iade edileceklerdir.yasal boyutta olsalar dahi.saygılar.

6. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Canım abim açıklaman yeterlidir konuyla ilgili cevap eklemiyorum..

7. cezve

cezve

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yakalayıp geri bıraktığım 1,5 kiloluk havyarını dökmemiş turna
    gürhan bey
    konuyu açarken yazmışsınız ya
    bundan böyle yakaladığım balıkları resmini çekip bırakacağım geriye
    ve balığa giderken yaptığınız masrafla 20 kg balık alınır diye
    herşey balık yemek değildir

kararınız güzel bişey ve doğruda
    ama insanın belirli bir uğraştan sonra balık yakaladığında büyük zevk duyar
    tatmin olur

amma balığı yakaladıktan sonra
    yakaladığınız ortamda pişirip yiyeceksiniz
    ve sadece ihtiyaç kadar tutacaksınız onun zevkide ayrıdır
    ben hiç bir zaman tuttuğum balığı evime götürmem
    nerede tutmuşsam orada pişirir yerim

8. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    Merhaba gürhan abi ve kayseri dream team ı aldığı mütiş karar için kutlarım ve destekliyorum

Son düzenleme: 31 Mayıs 2007
  9. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Osman Bey
    Haklısınız aynı resimlerden bahsetmiyoruz ama gerek kayseri team in forum içerisinde yaptığı yazışmalardan gerekse daha öncede belirttiğim gibi bu grup içerisinde yüzüyüze görüşerek tanışma imkanı bulduğum ahmet abiyle yaptığım sohbet neticesinde bu arkadaşların bu işi tamamen amatör ruh içerisinde sportif amaçlı yaptıklarını biliyorum. Ahmet abinin de bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada avların resmi sınırlar dahilinde yapıldığı açıklanmıştır.
    Sevgili gürhanın vermiş olduğu kararda bu ekibin balık avına ne gözle baktığını açık şekilde anlatmaktadır.
    Sağlıcakla kalın...

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar farkındaysanız ilk yazımdan itibaren hep acaba dedim.Bu küçük bunu neden koymuşlar demedim yazılarımı tekrar okursanız bu anlaşılabilir burada olmasalardı iyi olurdu ibaresini kullandım çünki tartışmaya açık duruyorlardı resimin çekilişi pozisyonundanda olabilir bu ve yanında herhangi bir nesnede olmadığı için tam anlaşılamıyordu ilk ağızdan cevap gelince Ahmet arkadaşımdan kendisine teşekkür ediyorum açıklamaları için bende oradaydım sirkülere uygundur deyince farkıdaysanız bir daha yorum yapmadım çünki biz burada bir aileyiz ve ilk ağızdan gelen cevap benim için yeterlidir.İyi avlar diliyorum sağlıcakla kalın.