Kararsızım

Konu, 'Kamışlar' kısmında Aslıhan TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Aslıhan TURAN

Aslıhan TURAN Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Daiwa Ballistic X 270 cm 14-40 gr. /Fujın Dragon 270cm 8-32 gr
    Favori Makine:
    Daiıwa Fuego 17 LT 3000 DC/Shimano Stradic 4000 XG FK
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    Tekrar merhaba...Önümüzdeki sezona hazırlık yapıyorum.Niyetim yeni bir kamış almak.Bu kamışı çoğunlukla kaşıkta ve maket balık ile avcılıkta kullanacağım yani çapari ve yemlide lazım olmayacak.Bandırma şartlarında yaptığım araştırmada önüme iki seçenek çıktı: Pelican california 300 cm ki yapısı sapından ucuna dek iğne gibi inceliyor ve hayli esnek,makina monte yeri ile sapın dibi arasındaki mesafesi az.Diğeride Alba Star 3281-500 bu da 360 cm lik 7 parça çokta ince olmayan bir kamış.Bu ikisi arasında kararsız kaldım.Acaba ince ve esnek olan kamışı alırsam pişman olur muyum?Av yerlerim çoğu kez mendirekler ve liman hakim rüzgarlar çoğu kez poyraz ve bazı anlarda lodos.Avlanacağım fiziki şartlar da böyle tabii bir etkisi oluyorsa.Bu konuda uzman ve ustalardan akıl-fikir rica ediyorum:D Sürekli çevrimci olmasam bile siz önerilerinizi gönderin lütfen.Selamlar saygılar iyi avlar.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İkinciyi, ALBA'yı alırsan pişman olabilirsin.. O kamış, yüksek atarlı bir türdür.. Kaşık vs. için pek verimli olmaz..

3. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    uzman yada usta olmasamda yinede cevap vereyim. ben olsam 10-30 atarlı, 270-300 cm boyunda, aksiyonu fazla yumuşak olmayan, iki parça bir kamış alırdım. bende sizinkiyle aynı amaca yönelik kullanmak için yukarıda saydığım özelliklerde bir kamış alacağım.

4. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    sağolun

Sağolun teşekkürler gugukcuk.com da california 300 yazınca çıkıyor bir bakın isterseniz buralardaki anlayışın dışında bir kamış ama bilemiyorum

5. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Merhaba bu kamışı sadece yapay yemle, yani at- çekte kullanacağın için sana 2 paçalı, 2.40 m. boyunda ve 20- 60 gr. atarı olan bir kamış tavsiye ederim. Kamışta makaranın takılacağı yer çok önemli. İlk verdiğin örnekte diyorsun ki makara kamışın dibine çok yakın. Bu olmadı işte! Böyle bir kamışla uzak mesafeli atışlar yapmak yorucu olur. Makara takacağın yer kamışın dibinden olabildiğince uzak olmalı. Bu sayede yorulmadan uzak mesafeli atışlar yapabilirsin. Kamış seçerken bu hususu göz önünde bulundur.

6. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    evet Ahmet abi iyi fikir mesafe 40 50 cm var bu arada tavşanlı da 6 yılım geçti benim

7. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Woooow! İyi kalmışsın o kadar. Ben Tavşanlılı olduğum halde o kadar süre kalamadım:)

8. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    babam orda bankacıydı hala yazları uğrarım kadim ve kıymetli dostlarım var orda.Hangi okulda görevlisin?

9. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Benim de bankacı oğlu olan bir arkadaşım vardı. Ne tesadüf ki onun da adı Aslandı. Ama soyadı Aşmanoğlu idi. Türk Ticaret Bankası müdürünün oğluydu. Ben şu an yurtdışında görevliyim.

10. Aslıhan TURAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek 2.4 kg
    ilginç bir tesadüf olmuş doğrusu.ne dersin aklım pelican kamışa gidiyor kaşık çok kullandığım bir yöntem beni yarı yolda bırakmaz dimi

11. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Aslan kardeşim, at- çek için 3.00 m. lik kamış çok uzun. Ben bir keresinde mecbur kaldığım için 2.70 lik kamış kullandım. Hiç tat vermedi. 2.10 veya 2.40 lık kamışlar daha uygun oluyor. Kamış uzadıkça uzağa atmak zorlaşıyor. ( kurşunlu atışlar işin söylemiyorum ) Üstelik kamışın kısa olması senin istediğin yere nokta atışı yapmanı kolaylaştırır. Bir de kamış çok esnek olmasın. Rapalayı fırlattığında kamış ileri geri esnerse bir tür fren etkisi yapıyor. Benim fikirlerim ve tecrübelerim bunlar. Ama sen kararını vermişsin herhalde ha?:)
    Benim at- çekte kullandığım Balzer, Dam ve Cormoran kamışlarım var. Üçü de iki parçalı, 2.40m. uzunlukta ve spin- rod kamışlar. Sana söyleyebileceklerim bunlar. Rastgele...

Son düzenleme: 6 Şubat 2007