Karavanla Avrupa’da Balık Avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cengizkara33 tarafından paylaşıldı.

1. cengizkara33

cengizkara33 Cengiz Kara

Merhaba arkadaşlar Ağustos ve Eylül aylarında Avrupa turumuzda genelde sahil kesimlerinde yapacağımız kamplarda avlanmak için bilginize yardımınıza ihtiyacım var.
    Elimdeki makinalar

Penn spinnfisher 4500
    Penn battle 6000
    Ve lrf sistemi için bir setim mevcut

Gibi kendimce kaliteli ekipmanlar mevcut.
    Fakat sizden isteğim hem yiyecek balık çıkması hemde stok yapma şansımız fazla olmasada kendi kendimize mümkün olabildiğince yetmek. Bunun için tavsiyeleriniz nelerdir ? Yemli atıp bırakıp at Çek veya lrf yapmak gibi niyetim var.Tekneyle pek açılma şansımın olacağını düşünmüyorum fakat kıyıdan her türlü merayı zaman sorunum olmadığı için deneyebilirim. Siz benim yerimde olsanız napardınız ?

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Avrupa ülkelerinde,oltanı çıkarıp her gördüğün suya olta atamazsınız.Her ülkenin ve hatta bölge-şehir-kasabanın muhtelif avlanma ruhsatları mevcut.Önce rotanızdaki ülkelerin şartnamelerini öğrenip,gerekli belgeleri nasıl alırımın derdine düşmeniz gerek bence:(.Balık tutmaya gelince,balık heryerde balık;),Akdeniz kıyıları bizimle aynı türleri barındırır,akarsu ve göller kuzeye gidildikçe alabalık türleri çoğalır,güneyde yine bizim türlerle karşılaşırsın(israil sazanı heryeri kaplamış zaten).Rastgelsin:)

fortuna bunu beğendi.
  3. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    fatih abime katiliyorum tatli sularda ehliyet alman gerekiyor fransa icin konusuyorum gunluk ehliyet alabilirsin baska ulkelerde presodur nasil isliyor bilmiyorum denizlerde herhangi bi kisitlama yok ama tatli sularda av yasagi olan baliklari arastirip oyle olta sallamani tavsiye ederim tatiliniz zehir olmasin yakalanmaniz durumunda hatiri sayilir bi ceza ile karsilasabillirsiniz