Kargo ödemeli fahiş fiyat istemesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında uFuK-28 tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    İkinizde öğrenmiş oldunuz bu kargo alemini.Her müşteri ilk ıhng! dediği anda (bazısı yalama oluyor gerçi:D ) hemen işin prosedürünü öğrenip,çeşitli çözümler aramaya başlıyor.Neticede bi taxi parası bedele bu dersi almış oldunuz.Ticari kargolarda bunun yüzlerce katı rakamlar dönüyor,yenen kazıkların acısı zor geçiyor.

2. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Ben 70 denip 238 artı kdv istenen kargoyu (ağustos 2011 ) aras kargodaki iyi niyetli müşteri temsilcisi bayan yardımı ilen 70 tl verip aldım kazık yemedim çok şükür kılpayı atlattım :).. Dersimi taaa ozaman aldığımdan burada 2 adet satış ilanı açtım vede bu kargo meselesini net bir şekilde yazdım (kontrol edilebilir).. Hala merak ediyorum buradan tek sahte alan arkadaşlar alıcı ödemelilerde ne kadar verdiler kimsenin sesi çıkmadığına göre bazılarıda birşeyler öğrenmiş kanısındayım.

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Çok doğru bir duruma değinmiş sin üstat benim bir hobim var sebze meyve yetiştiririm küçük bahçemizde ve saksılarda bir internet sitesinden tohum gübre vb gibi ürünler alırım gerek kartlı ödemelerde gerekse havale ödemelerinde 4 ile 7 tl arasında değişen kargo üçretini peşin alırlar ve kapıya teslim edilir ürün 25lt koca tohum çimlendirme toprakları sipariş verdim 7 tl yi geçmedi kargo bedelleri dediğiniz gibi firmalar birazda müşterilerini düşünmeli ancak kişi kargolarında hiç birimizin anlaşması olmadığı gibi bu tip aksaklıklar yaşanıyor

4. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Sen burada Ümiti direkt vicdansizlik, sozunde durmamak sorumsuzluk gibi seylerle itham ediyorsun da bir de affola diyorsun, su kadarcik sey icin bu kadar uzatmak, kisiye hakaret etmek neyin nesidir anlamadim, hosuna da gitmemis durum, almamissin kargoyu, neden insani bu kadar cirkin suc ile itham edersin hayret dogrusu. Arkadas bilmiyordu fahiş ucret yazilacagini, ölü fiyatina elden cikarttigi sahteler uzerine biraz canlandirici elektroşok binmis, kargo bedellerini odeyip geri almis sahteleri. Konu benimle alakali olmasa da sevdigim bir kardesime haksiz ithamda bulununca susamadim kusuruma bakmayin.

Saygılar, sevgiler

5. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Eğer gönderen (alıcı ödemeli) fiyatları biliyorsa burada dikkat etmesi lazım. Kaan burayı okumamışssın tekrar okursan arada yazdım ...EĞER biliyorsa..... bilmiyorsa sorun yok ve ben bunu samimiyetimle yazıyorum emin ol.. Hem ben ümidi kast etmedim genel yazdım..

6. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Şunuda belirteyim emin olki bende parasında değilim satış ilanını tekrar okursan orada yazdıklarımı anlardın, telefon etti bana hala ben ayarlamıyorum fiyatları diyor şunu dese bilemedim özür olay biter madem bilmiyorsun niye 10 tl yazıyorsun burada vede telefon da 8 tl tutar diyorsun. Sadece hata ettim demesi sence yetmezmi ve üstelik bir geri ödeme talep etmedim etmemde ha o parayı bana geri göndersede tekrar geri iade ederim. Ben seni buradan okuduklarım kadarıylan kendisini güzel ifade eden mantıklı yazan biri biliyorum satış ilanını komple okurmusun lütfen baştan sona. Bendende saygılar

7. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Ufuk madem böyle beklenmedik bir durum oldu, kargoyu kabul edip Ümit'in söylediğinden fazla gelen 10 lirayı kendisinden talep edebilirdin. Kargoyu geri göndererek ne geçti elinize? Sizin zarar hanenize toplam 36 lira yazdı, kazanan ise kargo şirketi oldu.

8. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Aret buna insanın o andaki ruh hali diyelim, hangi birimiz ani öfkeye kapılmadık ve o an 5 saniye kendimizi tutsak aslında çok şey kazanmış olmuyormuyuz :). Böyle olacağını tahmin etmiş olacağımdan gelişti birazda galiba. Kargocu kapıdayken 3 kere telefon açtım arkadaşıda 5 dakika beklettim işi var olsaki telefona yanıt gelmedi ve geri yolladım ha telefonu açsaydı nemi olacaktı hiçbirşey satış ilanına bakarsan olay geliştikten sonra hala neler yazmış.. Canım sağolsun en ufak bir üzüntüm yok vede olmadı ama arkadaş çok üzülmüş bazıları öyle yazdı (yazılanlara inanmak zorundayım)..

9. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Konu Ümit için açtığın konu olduğu için her söz doğrudan ona gitmiş algılanır okuyucu tarafından, mevzu ordan çıkmış, onun için EĞER kısmını es geçtim...

Hakkaten Aret'in dediği gibi gülen taraf kargo şirketi oldu. :) İkinizin de canı sağolsun... Görüşmek üzere.

10. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Arkadaşlar konuyu ben açtığım için son olarak son olarak birşeyler yazıyorum. Ben kendi adıma satıcı arkadaş iyi niyetlide olsa bilmediğinden dolayı böyle bir durum oluştu kanısındayım. Bu kargo işi sadece buradan alınan mallar için geçerli olmadığından eminimki bazı arkadaşlar azıcıkta olsa bilgilenmiştir bu sayede gönderiler için dikkatli davranacaklarını tahmin ediyorum. Ben kendi adıma eğer maddi manevi hakkıım geçmişsse hakkımı helal ediyorum.

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kargo ücreti 10 lira dediği için kendi sözüne Ümit 36 lira ceza ödemek durumunda kalmış.:confused: :eek:

12. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Okumadan yazdığın belli oku sonra yorum yap, kendisi hiç zarar etmedi ben 50 tl ettim lütfen tekrar oku sonra tekrar yorum yap ama bu yazımada cevap ver.

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Ufuk hakkını helal et kardeşim. Yukarıdaki cümleye takılıp biraz bakarkör davranmışım. Konu genelini de o doğrultuda anladığımdan zararın Ümit tarafından karşılandığına hükmettim. Uyarın sayesinde öyle olmadığını farkettim, özür dilerim.;)

14. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Sorun değil tahmin etmiştim tam okumadığını. İyi geceler

15. yk71

yk71 Yüksel

Ufuk bey, burada sorunun daha çok kargo şirketinden kaynaklandığını düşünüyorum. Şöyle ki aynı sahteleri ben satmış olsaydım, şu ana kadar alış veriş yaptığım ve ödediğim kargo ücretlerinden dolayı ben de 10 lira tutmaz derdim. Amerika'dan kargolarım geldi 12 dolar, 18 dolar v.s. v.s.
    Üstelik xxx Kargo'nun da( size getiren firma) iyi bir firma olmadığını düşünüyorum. Oncacık şeye niye 18 TL isteyip, milleti kazıklıyor, sinir katsayısı arttırıyor, keriz yerine koyuyor.... Burdan ilgili firmaya ve bu gibi firmalara en içten duygularımla selam ediyorum... İlgili firmadan bir süre önce şubesine siparişlerimi almaya gittiğimde, kutuların rastgele, adeta atıldığını, üst üste olduğunu gördüm. Neyse ismimi söyleyip paketimi gördüğüm zaman, kargoyu teslim almadım. Kutu yırtılmış ve ezilmişti... 100 TL üzeri alış veriş olduğu için kargo ödemesi karşı tarafa aitti. O yüzden sorun olmadı. Gitti, geri geldi.
    Keşke kargoyu alsaydınız veya o gün kabul etmeyip( sonra teslim alacağını söyleyip) Ümit beyle konuştuktan sonra karar verseydiniz. Diyelim ki Ümit beyle konuşmadan aldınız. Sonra burdan yazardınız ve Ümit bey kargo için dediği paradan fazla olan kısmını göderirdi/ göndermek zorunda olurdu(Mantıken ve vicdanen en azından ben böyle düşünüyorum ).
    Ancak reddetmişsiniz. Ben olsam belki bende öyle yapardım. İnsan o anki sinirle mantıklı düşünemiyor. Bu yüzden o anki halinizi anlıyor, size de hak veriyorum.
    Ve şimdiki durumda en az 14 TL'nin tarafınıza gönderilmesi gerekir diye düşünmekteyim. Bir arkadaşta yazmış kazanan kargo şirketi olmuş diye. Maalesef evet, kazanan xxx kargo şirketi olmuş...Geçmiş olsun kardeş.