karides

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında bomen tarafından paylaşıldı.

1. bomen

bomen

Herkeze slm arkadaşlar. bundan 5 ay önce gitmiş olduğum izmir foça ilçesinde avlanırken çok güzel balıklar aldım levrek-mırmır ve benzeri kaliteli balıklar.yem kurt ve mamundu. şuanda yunanistadyım iş için ve yine egede avlanıyorum ama bu kez karides ile ayıklanmış ve dondurulmuş hazır karides. Çünkü burada kurt ve mamun yok.fakat denizden sadece 20-25 tane kaya balığı ve 1 adet isparoz alabildim 5 saat boyunca.

sabah gittim yok akşam suyu keza aynı. sebeb ne olabilir veya burada nasıl avlanabilirim.

sevgiler :mad:

2. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. :) Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak isim, doğum tarihi, bulunduğunuz yer ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız seviniriz.

Yem konusuna gelince, sadece dondurulmuş karides varsa, belki de oradakiler sadece bunu kullanıyorlardır ve balıklar alışıktır. Ama tavsiyem, etraftaki balıkçılara yem olarak ne kullandıklarını sormanızdır. Yakalamış olduğunuz küçük balıklar da o civardaki büyük balıklar için canlı yem olabilirler. Bunun yanısıra, yakalamış olduğunuz balıkların karnından çıkacak olanlara dikkat edin. Bunlar da yem konusunda size fikir verebilir. Bölgeyi bilmediğim için bunun dışında yardımcı olamam ancak bilen arkadaşlarımız varsa mutlaka yardımcı olacaklardır. Keyifli paylaşımlar...

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    öncelikle aramıza hoşgeldin keyifli paylaşımlar ama önce tanışalım bölümünden konu açsaydın daha iyi olurdu arkadaşlar seni daha iyi tanırlardı ve o bölgeden balıkçı arkadaşlarımız var sana daha iyi yardımcı olurlar. İyi avlar.

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Şu an yazdığım mesajı sildikten sonra konuyu yemler bölümüne taşırmısınız :mad:

5. simendifer

simendifer Sennur

Emre bu sadece yemle ilgili bir soru değil ki... Orada nasıl avlanacağını da soruyor arkadaşımız. O nedenle konuyu taşımadım. Gerekirse taşırız ayrıca, bu ne hiddet bu celal... :)