Kasık Çizmesi - Yardım..

Konu, 'Takım Çantası' kısmında koate tarafından paylaşıldı.

1. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Kasık çizmesi almak istiyorum, linkteki çizme fiyat olarak da cazip geldi. normal bir lastik çizmenin bile 25 tl den başladığını düşünürsek, 32 TL lik bir kasık çizmesi uygun gibi. Peki tavsiye edilir mi? kullanan dostlarımız varmıdır? yada önerebileceğiniz bir çizme varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar..

http://www.avmarketi.com/asp/product/1628/9100-Kasik-Cizme

2. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Kasık çizmesi yerine tulum öneririm.

3. afacan

afacan engin aksakal

En İyi Avı:
    Yeni geldim daha Siftah yok
    linkteki 9301 kodlu çizmeyi yıllardır kullanırım.Bir şikayetimde yok Sizin düşündügünüz çizmenin yeterli kadar verimli olmayacagı kanaatindeyim

4. buck

buck ilyas

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin 2.40, Cormoran bullfighter 2.70, remixon sea lion 1.80 jigging
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000FD, Okuma trio40, Ryobi oasys 4000,Daiwa BG20
    En İyi Avı:
    işte orası henüz bir netlik kazanmadı
    Emir arkadaşımıza katılıyorum, bence de kasık çizmesi yerine tulum çizmelerden alın,çok daha kullanışlı ve suyun içindeyken ne kadar ilerlediğinizi ,üstünüz ıslanacak mı diye sürekli kontrol etmenize gerek yok.

5. Okan_uA

Okan_uA .

linkteki çizmeye nazaran 9301 daha güvenli kalıyor. Katılıyorum.

6. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    arkadaş konuyu açtıgın iyi oldu. bende merak edıyorum. iyi bir tulum mun fiyat aralıgı nedir. palıya kacmadan , curuk mal almadan size gelen tavsıyelerden faydalanayım.

teşekkurler.
    saygılar..

7. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    bende çizme yerine tulum tavsiye ederim. ben tulum kullanıcısı olarak cok memnunum. fiyat aralığı cok değişik bir ürün. 30 tl den başlayıp 350 tl ye kadar var.
    benim kullandığım 60 TL lik bir tulum ve cok memnunum

8. Evren tamer

Evren tamer Evren tamer

Favori Kamış:
    Alba star BospHorus-Dam steelPower
    Favori Makine:
    Okuma DİSTANCE surf-SPECTOR
    En İyi Avı:
    Levrek 4.200 kg
    Dikkat !!!! kasık,tulum çizmeler aslında tehlikesini unutmayın...denize düşme esnasında,yüzmeniz çok zor olacaktır ve o anda,soğuk su ve panik hali tulum çizmeyi çıkarmanız imkansızdır..çok dikkat edilmesi gereken bir konudur bu bana bir şey olmaz demeyin,deniz şaka,ya gelmez..tulum yerine dalgıç kıyafetleri var 5 mm 7 mm kalın.denize düşsenizde çok rahat yüzebilrsiniz.ve sizi soğuktan korur....Her insan yüzmeyi kesin öğrenmesi gerekir,hele bu kişi denizi sevip,te balığa gidiyorsa,balık tutmaktannn önce KESİNLİKLE YÜZMEYİ en iyi şekilde öğrenip,geliştirmesi çok önemlidir...sağlıcakla kalın.saygılarımla

9. violinist41

violinist41 Deniz

Favori Kamış:
    Lineaeffe extreme cast-Lineaeffe Scruve 4,50 surf-İtalcanna vertigo-shimanospeedmasterspn
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000, Twinpower 8000PG,Bull's eye XT9120,Saragosa 6000,Sustain 5000,Tica Dolphin
    En İyi Avı:
    14 kg Akya
    Lineaeffe'nin tulumlarını öneririm uzun zamandır kullanıyorum son derece verimli ..

10. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Üstadlar..
    Kasık çizmesini tatlısuda kullanmak istiyorum. Ne kadar özenle de davransak kıyıya yakın yerlerde üst baş çamur oluyor haliyle.. Çok iyi yüzme bilsem de, asla tatlısuda yüzme, suya girme taraftarı değilim. Tatlısuya havuz dışında girmem yani :)
    Kasık çizmesi düşünmemin iki sebebi var. birincisi kasık çizmesi tuluma göre sürtünmesi daha az bir ürün. İki bacağa ayrı ayrı giyildiği için daha rahat giyilebilir/çıkarılabilir diye düşünüyorum. İkincisi ise nisan - kasım ayları arasında, yani yaz sıcağında kullanacağım; tulum yaz sıcağında bunaltabilir, ister istemez bir lastik kokusu yayacaktır, sıcakta beni bunaltmasından endişeliyim.
    Yaz aylarında kabusumuz olan kenelerden korunmak, kıyıya takılan oltayı, suya düşen malzemeyi almak vs. için diz altına kadar suya girmek gerekliliği her balıkta başıma geliyor.

bahsettiğiniz gibi 9301 e de baktım, başlarda tulumu istiyordum, ancak bahsettiğim sebepler beni düşündürüyor.

Samimiyetle söylüyorum, sitedeki dostlarımın yorumları doğrultusunda bu yazdan beri alışverişlerimi yapıyorum. malzemeye birçok yönden bakış açısı sağlıyor.

Genel kanı tulumdan yana çıkarsa tulumu alabilirim. yorumlarınız bu yüzden benim için büyük önem taşıyor dostlarım..

11. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    benim tanıdığım birisi tulum çizme ile ırmakta avlanırken suya düştü ve malesef öldü bunda kasık çizmenin suyla dolması etkili olmuş bence kullananların çok dikkatli olmaları gereki:mad: r

12. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    way arkadaş ya çizme adamı öldürüyor korkmaya başladım ben artık ya alt tarafı adam çamur olmasın diye istiyor üstü felaket tellallığına ne gerek var benim arkadaşımda yıllardır kulllanıyor hem ırmakta hem denizde ama hala yaşıyor ölmedi yani..arkadaşa pratiklikten yana yardımcı olacağımıza felaket tellallığı yapıyoruz abi bence sen kasık çizmesi al bugüne kadar kimin lafıyla hareket ettiysem soru işareti kaldı aklımda acaba benim fikrim dahamı iyiydi diye.sende bunu yaşama kesene göre bişi al bence.....

13. draftsman

draftsman ŞÜKRÜ

En İyi Avı:
    Tırıvırıcılar
    Sevgili Murat, kendi soru işaretlerinin ve fikirlerinin daha iyi olduğunu düşünüyorsan kimseye birşey sormaz, fikrini almazsın olur biter. Bu forumun asıl amacı bilgi ve tecrübe paylaşımıdır. Gökhan'ın arkadaşının veya herhangi birisinin başından geçen bir olay bir tecrübe burada birçok insanın belkide hayatını kurtaracaktır. Ben Gökhan'a katılıyorum, ırmakta o akıntıda ayağınız kaydı ve tulumuz su ile doldu, balon gibi şişer o tulum, sonrası malum aldığı gibi götürür Allah korusun. Dediğin doğru, alt tarafı çamur olmasın diye ise illaki kasık çizme, ama olayın birde üst tarafı var.
    Baybora kardeş, beninde bir çizmeye ihtiyacım var, bende araştırma içersindeyim, benim fikrimi soracak olursan. Bende kasık çizmeden yanayım çünkü tuluma güvenip bir adım daha bir mt daha diye ona güvenerek ilerlemenin bir anlamı yok, benim ihtiyacım hem derede alabalık hemde büyük avlar için yemlik te kullanmak üzere. Amaç böyle olunca da kasık çizme hem pratikliği, hem ergonomisi ile daha uygun gibi. Bulunduğum yerde ben biraz bakıştırdım. 35-45 lira civarı kasıklar, 45-70 lira arası tulumlar ancak bir mağazada DAM'ın kasığını gördüm, abi tek kaldı 45 olur dedi. Netten baktım 98-101 lira. Fiyatı çok uygun bence ama çizmesi 44 numara olunca ben alamadım. Ayak numaran uygunsa ve düşünürsen ister alır gönderirim istersen firma bilgilerini veririm direk bağlantı kurarsın.
    Hiçbir şey hayatımızdan ve sağlığımızdan önemli değildir, bunlar yoksa diğerleri zaten yoktur.
    Kalın sağlıcakla...

Son düzenleme: 18 Şubat 2011
  14. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Üstadım ben de senin gibi düşünüyorum, haklısın..

DAM için gerçekten uygun bir fiyat ama malesef ayak 45 olunca(çocuk mezarı) 44 küçük gelebilir. Bugün Yiba çarşısına gidip bakacağım, uygun birşey bulabilirsem alacağım. Necatibey de bir yere sordum arkadaş ilgilendi de sağolsun ama elinde Cormoran marka var, 100 tl fiyat yüksek geldi..

15. darthvader61

darthvader61 Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Technium DF 270 MH // Shimano ForceMaster 240M 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 FB // Shimano Rarenium 3000 SFA
    Uyarı için çok teşekkürler. Çok önemli bir bilgilendirme.

Öncelikle burda yazılanları sadece soruyu soran kişi okumuyor. Bende denizde kullanmak için almayı düşünüyorum mesela. Yeri gelecek dalgada at-çek yapacağım kayaların üzerinden. Dalgalardan belirli bir ölçüde sakınmak için almayı düşünüyordum. Bu bilgilendirmeden sonra alsamda daha temkinli olurum. Tulumla daha temkinli davranırım. En azından o anda bana ne olduğunun farkında olurum. Bugüne kadar birine araba çarpmaması, ölene kadar çarpmayacağı anlamına gelmez. Tekrardan diyorum çok çok önemli bir bilgilendirme.

16. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    ben kötü birşey demedimki sevgili abilerim.saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yok öyle bi niyetim olsa 4 yıldır üyeyim beklemezdim herhalde ben biraz sivriyim sadece demek istediğim şeyleri biraz set söylüyorum o kadar.yani şimdi konu talihsizlikşerse eğer bende size bişey anlatayım yıllar önce balıkta rapalamız bir gridanın ağzında kayanın içinde kalmıştı ve o zaman çok ii dalgıçlık yapan bir arkadaş balığı almak isterken rapalanın iğnelerinden biri eline geçiyor ama adam napıyor biliyormusunuz sırf rapalası pahalı balıkta kalmasın diye parmağının iğne geçen kısmını etinden yanındaki kasatura ile kesiyor sonuç mu ?balık tekneye alında ama zor yetiştik acile.uzun lafın kısası tulum yada kasık çizmesi farketmez insanın kaderinde varsa paçalı donla bile boğulur o zaman balıkçılık yapmıcak insan.ben sadece soruyu soran arkadaşı negatif örnekler verip kafasını kurcalıyacağımıza hangisi daha pratiktir ve hangisi kesesine uygundur onu söyleyelim dedim. bundada sert tepki verecek bişey yok....yinede alınan varsa özür dileyecek kadar olgun bir insanımdır......

17. draftsman

draftsman ŞÜKRÜ

En İyi Avı:
    Tırıvırıcılar
    Alınan yok Murat kardeş, olgun bir insan olduğunu tahmin edebiliyorum.üslubunun sert olması yanlış anlaşılmana sebep oluyor sanki. İlllaki kader de varsa herşey başına gelebilir. birde tevekkül denen bir olay var. İnsanların diğer canlılardan farkı düşünebiliyor olması. Sen tedbirini ve güvenliğini herşekilde alacaksın. Kaderde varsa Mehmet'in de dediği gibi çarpacaksa o araba adamın dükkanına kadar girip adamı oracıkta ezebiliyo. Diyosun ki maden öyle bir olasılık var ''balıkçılık yapmayacaksın'' pardon balıkçılık yapmayacak insan..demişsin. Valla Murat kardeş ben kendi çapımda balıkçılığımıda yaparım tedbirimi de alırım, gerisi Allaha kalmış. O halde, uçağa binmeyeceksin düşebilir, yüzmeyeceksin boğulabilir, hatta ekmek yemeyeceksin boğazında kalabilir.:) İşte burada insan olmamızın farkı giriyor olaya, burada tevekkül giriyo işin içine. Arkadaşın içinde üzüldüm, çok çok geçmiş olsun. illaki hepimiz hastalık seviyesinde meraklıyız balığa ama bir rapala için de değmez be kardeş bırakın parmağı saçının bir teline bile.
    Hiçbir şey hayatımızdan ve sağlığımızdan önemli değildir, bunlar yoksa diğerleri zaten yoktur.

Son düzenleme: 19 Şubat 2011
  18. vetheklevent

vetheklevent Levent

Favori Kamış:
    dandik 2.40 spin
    Favori Makine:
    Remixon teben SR 400
    En İyi Avı:
    levrek 2.5 kg
    çok güzel bir tesbit

evren arkadaşımızcok güzel bir tesbit yapmış. tulum suya girince bedeninize öyle bir yapışıyorki tehlike anında çıkartmanız imkansız. derler ya bir karış suda boğulup gidersiniz. ben tulum kullanan biri olarak asla dalgalı havalarda tehlike doğurabilecek yerlerde suya girmiyorum yada kayaların tepesinde gezmiyorum. denizin şakası olmaz.

19. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Arkadaşlar Ankarada av bayisi olan site üyesi varsa özelden kasık çizmesi için marka / fiyat atsın lütfen.. dışarıdan alacağıma site içinden bir arkadaşa müşteri olayım..

20. melanqoliq

melanqoliq FATİH KOÇ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin, Lineaeffe master jig
    Favori Makine:
    Shimano Hyperlop, Ryobi Ecusima 3000vi, Okuma Salina SA 2 16000
    En İyi Avı:
    Sülemem nazar değer :D
    Kasık çizmesiyle daha rahat hareket edersiniz..
    Kasık çizmesi tuluma göre çok daha güvenilir ve kullanışlıdır..
    Tulumla ilgili yazılanlar doğrudur ve birçok örneği duyulmuştur..
    2 tane tulumum var biri linkteki gezer marka çizmesi olan diğeride Rus malı ve çernobilde kullanılan Ayağımdaki botu falan çıkarmadan üzerine giydiğim devasa bişey ama her ikiside çok riskli..
    illa tulum alacağım diyene arkadaşların dediği güzeldir
    Tulum bol rahat hareket ederiz demeyin sakın suya girince kasık çizmeden çok daha fazla basınç uyguluyor bacaklara..
    Önce can güvenliği ise kesinlikle kasık çizmesi..