kaşık-meps-slikon (yapay yemler hakkında tüm bilgiler)

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Fisherman tarafından paylaşıldı.

1. Fisherman

Fisherman

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    TURNA KESİKKÖPRÜ 4KG.
    Arkadaşlar kullanılmış diş fırçalarını atmayın!

Ekli Dosyalar:

• col.jpg
      col.jpg
      Boyut:
      21,3 KB
      Okunma:
      2.731
  2. Alaattin ısık

Alaattin ısık

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    8,500 kğ.Sazan
    Bilgi

Sayın Fişherman kardeş o fırçanın sapına fırdöndüleri nasıl yerleştirdin.?Yazarsan sevinirim.

3. Fisherman

Fisherman

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    TURNA KESİKKÖPRÜ 4KG.
    Arkadaşlar o ürün tasarımı babama aittir ama ben o onları yaparken yanındaydım sadece o değil saydam olan kırmızı ve yeşilleri de var, çok ince uçlu matkapla ortasını delip içinden tel geçirdi alt ucunu uzun tutup üçlü iğneyi takıp burgu yapıp içine kıvırdı, üst tarafıda burgu yapıp içinden küçük halka geçirilecek şekilde yer bıraktı, yemin üstünde fırdöndü yok ama küçük halka ile takılabilir. Emrecan yemi kışın boş vakitlerde yaptık ilk fırsatta deneyeceğiz yem çalışırsa ilk önce sizleri haberdar edeceğim,

Hepinize selam olsun...

4. cognitor

cognitor

Favori Kamış:
    Sadece olta
    rapalaya son

bence bahçe hortumlarını da bir gözden geçirelim

Ekli Dosyalar:

5. Fisherman

Fisherman

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    TURNA KESİKKÖPRÜ 4KG.
    Kendi imalatımız olan, eski tahta kaşık sapı, eski diş fırçası ve eski tükenmez kalemlerden oluşan suni yemler yaptıkça göndereceğim

DSC1.jpg

DSC2.jpg

DSC3.jpg

DSC4.jpg

DSC5.jpg .

6. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Bence çalışıp çalışmaması o kadar önemli değil.
    Çalışsa iyi olur ama düşünüp yapmak, deneyip bulmak, çalışmasından daha önemli.
    Birgün mutlaka bir tanesi çalışacak.
    Benim rahmetli olan bir doktor büyüğüm vardı.Çapariye tüy yerine, eski usul jiletleri uzunlamasına ikiye bölüp o parçaları takmıştı.
    İlk gördüğümde gülmüştüm ama mantığı güzeldi.
    Demişti ki -bu jilet parçaları hareket ettikçe suda parlar, balıkları cezbeder.
    Fisherman, senin çalışmaların da bu açıdan benim için değerli.
    Tebrik ederim ve onlarla iyi sonuç almanı dilerim.

7. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda
    Akya ve Levrek için bunalr iş yapar mı???

Ben internet uzerınden alışveriş yapmayı dusunuyorum ve akya,levrek için şu sahte yemler sizce nasıl ?? Kıyıdan at çek yapıcam...

90mm boy, Suspending seri,askıda kalma,duraklamalı hareket özelliği
    Bu model, benzersiz görüntüsü hareket ve cazibesi ile yüzen ve batan modellerin devamıdır. Bu model 2 - 3 feet (60 - 90 cm) su altına çılgınca yüzerek iner, siz çekmediğiniz sürece orada kalır. Bir çok olta avcısının dediğine göre bir çok balık yem uyg

Floating (Yüzen)seri, 50mm boy, ağırlık transfer sistemli
    Solungaç kapakları belirgin, detaylı ilgi çeken dış renk.
    Manyetik ağırlık transfer sistemi, içte bulunan çelik bilyeler sayesinde uzağa atışlarda dengeli hareket.
    Dayanıklı, döküm beden.
    Avcılığını arttırmak için konmu

bu 2sininde gumus renklerini almayı dusunuorum,,sizce nasıl ??

8. balikci

balikci

ilhanmania senin için uygun olan kıyıdan avlanmak için, Pins Minnow serisidir. Yani alttaki resimde gösterdiğin.

renk seçeneğinede dikkat et, sırtı yeşil gövdesi gümüş ve sırtı mavi gövdesi gümüş olanları tercih etmeye çalış, yapay balığın boyu 6-7cm uzunluğu geçmesin.. bundan büyük olursa levrek ürker.

eğer suspending modellerini düşünürsen rapalanın husky jerk serisinede bakabilirsin ama tavsiyem kesinlikle yozuri pins minnow serisidir.

birde internet üzerinden değilde gidip bizzat görerek almanı öneririm, istediğin ürünün yerine yanlışlıkla görmediğin ve bilmediğin için doğru seçimi yapamayabilirsin.

Eğer yinede internet üzerindense seçimin, senin için pins minnow serisinin benim kullandığım modelin numarasını bulabilirim sanırım. En azından hata yapma olasılığını düşürürüz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Haziran 2007
  9. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda
    balıkçı bu sahte yemı atacagım bır yerde bol turna ve levrek var bir diger yerde ise akya oldugunu biliyorum..Bunlar için önerebileceğin en iyi modeller ne olur abim ??

10. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    arkadaşlar bende konu ile alakalı birşey sormak istiyorum.bu kıyıdan at çek olayını derelerin suya karıştığı yerlerde denesek olurmu?yani bildiğim kadarıyla levrek böyle yerlerde oluyormuş o yüzden sordum.

11. balikci

balikci

popper floating, ve suspending modeller

Akya ve levrek için Yo-zuri Pins Minnow en iyi seçim olur senin için, bu model kıyıdan avlanmak için en ideal olanı bende aynısını kullanıyorum, levreğin bulunduğu yerde neredeyse avlayamaman imkansız gibi birşey..

Akya bağımsız yüzen bir balık biliyorsun, hem bağımsız yüzen hemde ne zaman nerede karşına çıkacağı belli olmayan bir balık, pins minnow'u akya için kullanabilirsin ama daha büyük modelleri seçmeni tavsiye ederim, mesela 6-7 cm değilde 10cm falan. Maksat balık görsün. Levrek 10 cm den ürker ama akyada böyle bir sorun yok :) akya için 10 cm dediğim 6 kilo ve üstü ağırlıklarda olan içindir, 6 kilodan daha az ağırlıkta olanlar için 6-7 cm boyutundaki yapay balıklar her türlü senin işini görür.

Rapalanın popper modelleride senin için uygun ayrıca, bunlar su üstünde atıp çekme yaparken sıçrama yapan, resmen balığı cezbeden hareketler yapıyor, mesela levrek geldiğinde ortalıkta bütün balıklar sağa sola zıplayarak kaçışır, işte böyle bir durumda rapalanın popper modeli en uygunudur.

Şu aşamada rapala popper ve yozuri pins minnow serisinde yoğunlaşman gerekiyor.

aynı zamanda suspending modellerinide tercih edebilirsin ama suspendingler batar ve avlandığın yer fazla derin değilse takılır kalır, suspendingler suya girdikten sonra belirli bir bölgede asılı kalır, yani tam dibe batmaz böylece balıkların dikkatini çekmek daha kolay olur özellikle suspendingle akya, sarı kuyruk, levrek gibi balıkaların yemi daha kolay farketmesini sağlayabilirsin böylece.

Yinede 2 seçimde seni yarı yolda bırakmaycağını söyleyebilirim.

12. balikci

balikci

sevgili sazancı, dediğin doğru daha önce site yenilenmeden evvel aserkansatı hocamız bu konuda paylaşımı olmuştu levrek ile ilgili, derelerin suya karıştığı bölgelerde levreğin sık bulunduğunu ve bu bölgelerde verimli av yapabilmek için bir kaç püf noktası vermişti. Umarım kendisi gördüğünce daha detaylı bilgi verir sana. Ama at-çek yönteminden bahsetmemişti sanırım.

13. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda

yardımların için saolasın balıkçı...Tamam ben seni dinleyip crystal minnowdan vazgeçiyorum ve pins minnow ile rapala popper alıyorum..Fakat popper modelinin nette bulamadım,,birde bu ikisinden modelini bildiklerini söyleyebilirmisin tam olarak abi renk açısından...

14. balikci

balikci

yapay balıkta renk seçimi

bendeki yapay balıkların kutusu maalesef atıldı gitti, o yüzden tam model numarası veremiyorum.

Ama araştırıp sana söyleyebilirim, renk olarak sana bir kaç tavsiyede bulunabilirim bunlar çok önemlidir;

hem pins minnow hemde popper için;

sırtı yeşil, karnı gümüş yada beyaz (açık, güneşli havalar için uygun, benim favori renklerimden biri)

sırtı mavi, karnı gümüş (açık, güneşli havalar için uygun normal şartlarda en iyi renklerden biri)

kırmızı kafalı, gövdesi turuncu (kapalı havalarda ve akşam gün kararırken dikkat çekicidir.)

parlak gümüş, kırmızı (suyun bulanık olduğu zaman balığın dikkatini çekmek için)

bunları dikkate alarak, hangi saatler ava çıkıyorsan ona göre seçim yapabilirsin.

mesela sabah saat 7 den öğleden sonra 2-3'e kadar mavi ve yeşil olan.

akşam üstü saat 6 dan hava kararıncaya kadar avlanmak için, turuncu, kırmızı kafalı gövdesi beyaz, ve gümüş kullanabilirsin.

Su bulanık olduğu günler yukarda yazdığım gibi kırmızı ve parlak gümüş kullanarak, su bulanık olsa bile balığın yemi görmesini sağlayabilirisn.

15. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda
    abim ben baktım sanırım m 176 resımdede var altta o mu??

abi birde nette rapala popper die bir sahte yem bulamıorum :(

16. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda
    abi bi tane buldum popper modeli,,su alttakımı o da??

17. balikci

balikci

evet ilhanmania, son gönderdiğin resimdekiler popper bunlar ağzının önündeki gördüğün düz şey sayesinde su üstünde atıp çekme yaparken sıçrama yapıyor, dalıp çıkıyor yani. Bir önceki mesajındaki pins minnow serisi ama daha fazla modeli var bu serinin yani bunlarla sınırlı değil, ben araştıracağım eğer etkili bir sonuç alırsam burda paylaşacağım seninle

18. ilhanmania

ilhanmania Çağdaş Özmen

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    1200 gr barakuda
    tamam abim rapala cepte ;) m176 hakkındada albanın sitesinde biri yorum yapmıs...Yorumunda bu yem tam bir joker,,akya,levrek hepsını avladım bu yemle mutlaka cantanıza koyun demıs...Bunada sıcak bakıyorum o yuzden ;)

19. balikci

balikci

şimdiden hayırlı olsun ;) en büyük balıklar seninle olsun :) renk ve boy seçimine dikkat et yukarda belirttiğim gibi 6-7cm uzunluğu geçmesin, renk olayınıda bir önceki mesajımda yazmıştım, kendine göre en doğru seçimi yapabilirsin :) bu balıkları bağlamak için rapala bağı var onuda düğümler bölümünden bakabilirsin emcecan göndermişti.

20. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    merhaba , benim merak ettiğim bişey var bu yapay yemleri nasıl bir olta ile kullancaksınız.