kasık ve rapala hakkında

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında hasan_alaca1 tarafından paylaşıldı.

1. hasan_alaca1

hasan_alaca1

Favori Kamış:
    OLTA VE ZIPKIN
    En İyi Avı:
    LEVREK 2,4kg
    altınolukta kıyıdan balık tutarken kullandıgımız diğer malzemelerdir havanın sert oldugu gunlerde sabahın ılk ışıkları veya son ışıklarında kullanırız en buyuk balıgımıda bu yolla tuttum(2,4kg levrek)eger balık var ise ogun cok zevklı bır yontemdır altınoluğa kısın geleceklere tavsiye olunur.

2. balikci

balikci

hasan alaca merhaba, levrek avında rapalanın hangi modelini kullanıyorsunuz? havanın sert ve suyun bulanık olduğu günlerde renk seçminiz nedir? paylaşırsanız seviniriz saygılar.

3. hasan_alaca1

hasan_alaca1

Favori Kamış:
    OLTA VE ZIPKIN
    En İyi Avı:
    LEVREK 2,4kg
    rapala hakkında

benim ve tanıdıgım bircok kisinin rapala markası yozuri bu markanın zaten tum modelleri her turlu hava kosuluna uyumludur. bence en iyisi. benim tercihim kefel yavrusunu andıran altı parlak rapala.numarasını bulamadım ama bir senedir cok levrek aldım sağolsun:)

4. hasan_alaca1

hasan_alaca1

Favori Kamış:
    OLTA VE ZIPKIN
    En İyi Avı:
    LEVREK 2,4kg
    rapala tercihim

benim markam yozuri kefal yavrusunu andıran altı parlak bir modeli var bu markanın.bir cok levreği bu sene onunla aldım.numarasını hatırlayamadım

5. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    ben rapala çok denedim ama pek iş yapmıyor bizim kesimde 3 hafta kaşık çektik her gece 4-5 saat boyunca 1 tek levrek aldım oda 450gr onuda geri saldık küçük olduğu için eve götürsem dalga geçerler:)

6. balikci

balikci

yozuri tercihiniz ise pins minnow sw serisini denemenizi öneririm, bu arada kapalı havalarda daha parlak renkler kullanabilirsiniz, açık güneşli havalarda daha mat renkler iyidir. Rapala için kefal yavrusu dediğiniz popper modeli grey mullet olanmı? yoksa magnummu

7. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    levrek için sececeğiniz yem konusunda mister twister sassy(5 cm boyunda beyaz sırtı siyah ),pelican cobalt 75 mm 21 pelican cobalt 75mm 15 pelican cobalt 75 mm 22 cultiva' rip yeşil yada mavi sırtlı karnı gümüş
    strom hoper poper (su yüzünden su sıcratarak gelir) ,rapala ve ya yo zurinin popper modelleri minnov tarzı yemleri örnegin YO ZURİ pin's minow GM RENK KODLU OLANI storm wild eye plastic wild eye suspending modeli (ben beyazını seviyorum HER İKİSİDE SİLİKONDUR) skinny tail (SİLİKON yemdir sürütme için caparisi de yapılıyor )
    Stike pro buzz bait kullanabilirsin.
    sonucta cok marka var ben fiyat kalite açısından önce pelican sonra storm
    ve mister twister öneriyorum.
    pelican fiyatları yaklaşık 5 ytl /adet storm 3 ytl adet mister twister rapala ve yo zuri ise cok pahalı bence boşa para harcama.
    bide cezbediciler var ultrabite tavsiye ederim.
    ama işin sonucu şu yemde öncelik canlı yem yoksa ölü yem oda yoksa benim gibi her gittigim yerde olta atayaım hemen diyosan tavsiye ettiğim ürünleri dene.

8. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    açık hava berrak su beyaz, gümüş mavi yeşil öneriyorum
    kapalı hava bulanık su kırmızı kavuniçi kavuniçi yeşi renk kombinasyonu
    floating yada suspending modeller en güzeli

9. akrep

akrep

slm

arkadaşlar herkeze mrb ben boğazda avlanıyorum her zaman rapalayla hiç avlanmamıştım geçenlerde denedim fakat her seferinde rapala misinaya dolanıyor orda sordum balıkcılara segirtmeyle tak o zaman dolaşmaz dediler onuda denedim yinede dolanıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım ? :(