KAŞ'tan İnciler..TaTilin ilk günü

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Bigfish tarafından paylaşıldı.

1. Bildiğiniz üzere tatil yapmaya karar verdiğimiz dönemlerde sennurla ikimiz.Sevgili Mehmet Demirörs hocamızın daveti üzerine KAŞla başlangıç yapmaya karar verdik..İyikide vermişiz KAŞın güzelliiği bir yana sevgili hocam mehmet bey ve ailesini tanımak çok güzel ve onur vericiydi..

İlk olarak bölgeye sabah :06:10 ben indim sennur öğlene doğru gelecekti sabah erken inmenin vermiş olduğu durumdan dolayı ehmet hocamı rahatsız etmek istemedim..Sabah iner inmez kısa bir yürüyüş ve bölgeyi tanımak adına bir gezinti yaptım ordan cep telefonuma düşen iki görüntü..

[​IMG][​IMG]

Daha sonra saat 07:10 da mehmet hocamı aradım .Sağolsun hemen beni gelip aldı hiç tanımadığımız halde göstermiş olduğu incelik ve samimi tablo karşısında amatörce bağlı olduğumuz bu güzel hobimizin insanları nasıl daha iyi yöne yaklaştırdığını daha iyi şekilde anlama fırsatı buldum..

Mehmet hocamla kısa bir tanışmanın ardından ..Sennurunda öğlene geleceğini bildiğimiz için teklifi üzerine geldiğimiz gibi direk kaş girişinden balığa gittik.. İki tane ekmek ve olta takımlarımız aldığımız gibi hemen Mehmet hocamın daha once kerterez yaptığı kayalıklara indik..

Mehmet hocam yakalayacağımız balığı anlatırken Çarpan (sokar) balığı olarak tarif edince aslında başıma geleni o an anlamam lazımdı ..takımları hazırlayıp attık suyai lk balık hocamdan geldi arkasından bana...ve bu şekilde giderek cok güzel bir av gerçekleştirmeye başladık..

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

2. üste sonda görülen resimden sonra Mehmet hocayı bizim çarpan balıklarından biri carptı .. ilk olarak mehmet hocam bu acıyı tatmıştı. Hafif bir acı ile Mehmet hocam balıkcı adam bu acıyı tatmalı öğrenmeli nasıl olduğu derdemez yakaladığım çaprna balığı iğnenin ucundan kurtularak tek yer yetmezmiş gibi kolumda iki delik bacağımda bir delik olmak üzere üç yerden olmak üzere iğnelerini sapladı..Reha Muhtarın acı varmı espirili sorusu kadar acı vardı...: Mehmet hocamın hemen orayı ürikasitle tedavi et demesi üzerine bende tedaviyi tamamladım:D:D:eek: Acı birazda olsa dinmişti..Çarpan balığının özelliğini tatmış oldum.

Ama sennur geleseye kadar olan günlük hasılatımız balığımızı almıştık..

Daha sonra Sennurun gelişi ile Mehmet hocamın eşi Zuhal hanımı ve sevgili kızları Zeynep'i tanıma fırsatı bulduk ..Gelişimiz KAş ın festivaline denk geldği için o akşam Ege konseri ve yunanlı doslarımızın dansları ile çok güzel bir gece geçirdik... ilk gün kısa olarak bu güzellikler içinde geçti...

Değerli Mehmet hocamız ve ailesinin göstermiş olduğu sıcak kanlılık ve güler yüzlerinden dolayı telşekkürü borç biliriz...

ikinci gün en kısa zamanda : ) Arkası yarın :) dizi gibi:D:D::D KAŞ Bir günde bitecek kadar bir yer değil.. Yarın diğer doğal güzelliklerinide ekleyeceğiz..

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tebrikler Mehmet Hoca ve Ümit :) Hikayelerini biliyordum ama resimleri de merak etmiyor değildim :) Çok güzel bir av olmuş gerçekten :) Ümit için de sürpriz çarpanlarla dolu :D:D:D Geçmiş olsun ümit :)

4. yanlız ümit balık senimi Mehmet hocayımı çarptı onu anlamadım
    birde bunun devamı var demi
    arkası yarın gibi değildir umarım

5. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    valla helal olsun,avinda bol oilsun

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Vay be, aklima yine o malum bölge düstü. Deniz ve olta görmeye durayim :D Kardes iyi zaman gecirdiginiz asikar. Eh arada bir iki carpmadan zarar gelmez, tecrübe , tecrübe...

7. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    Anlat anlat heycanlı oluyo,brezilya dizisi gibi maşallah :):):)

8. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    anlatım mükemmel

merhaba ümit anlatımdan sınıfı geçtin valla mükemmel oluyor .hiçbir ayrıntıyı kaçırmamışın .umarım gülbenin taklidini yapan zeynebide görüntülemişindir..saygılarımla

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Güzel av olmuş. Sokar kaynıyor bizim oralar değil mi Mehmet Bey:)... Güzel gün geçirmişsiniz.. Yine karnım ağrıdı. Bu yaz bu site bende bıl bol karın ağrısı yaptı:D...

Nasıl özledim Kalkanı ve Kaş ı... Orda olmak ve ayrılmamak istiyorum artık..

10. Eczaneden mide ilacı al Aylin iyi gelir...:D :D

11. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

O acıyı ilaç kesmiyor:D.. Çok denedim.. Tek ilacı bu diyarı terkedip aralarda yaşamak... İçimdeki özlemi anlatamam size..

12. Davet mi bekliyon :confused:
    Çık gel.......:) :)

13. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Ahhh ahh. Bi çılgınlık anında beni kapıda bulacaksınız zaten:) Ben tanrı misafiriyim kıvamında:D.. Siz daha yayınlayın o güzel resimleri sitede.. Dayanırım birgün kapınıza.

14. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Tebrikler harika bir av olmuş. Kaşa sevgiler :)

15. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Aylin,1993 de bir kez gittim oraya. Ama nedense adı geçtiğinde seninkine benzer sıkıntılar çekiyorum. Flamenko Bar diye bir vardı ana caddeden yukarı çıkarken. Adı flemenko olurda girmek istemezmiyim içeriye ama ne mümkün. Kapıdan kafamı zarzor sokup sadece göz atabilmiştim. Sanırım yerinde yeller esiyordur. Nedense benimde karnım ağrıdı. Tuhaf, neden acaba?:D

16. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Tebrikler

Çok güzel balıklar:D :D

17. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Ben öyle bir bar hatırlamıyorum. Yerinde yeller esiyor olabillir:) E İngilizler flamenkodan pek anlamadığı için olsa gerek:D...

Namık, benden daha tanrı misafirini bulamazlar:). Dert etmeyin valla. Az yerim, balık avlarım, elimden iş gelir (tamirat vs dahil) Bi köşede kıvrılır yatarım valla..

18. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Şşşşşşttt :eek: Anlaşmıştık sanırım bu konuda :rolleyes:

19. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Savaşı sen başlattın :D:D:D Bittin sen :D

20. simendifer

simendifer Sennur

Hadi tembeller 3 tane palamutu yakalayıp uyuyorlar, bu durumda kuzuyu da yakalayamıyorlar da, Allahaşkına söylesene akşama kadar uyanık kalan arkadaşlar ne yapmışlar, ne tutmuşlar acaba ? :D:D:D Ben bir güne hem 3 palamut tutma keyfini hem de uykuyu sığdırdım, peki sen ne yaptın ? Kuzuyu alabildin mi uyumadığın halde onu söyle bakalım :D:D Uyanık köfte seni :cool: