Kayalık bölgede dip avcılığıyla ilgili tavsiyesi olan

Konu, 'Bölgeler' kısmında mr_aksoy tarafından paylaşıldı.

1. mr_aksoy

mr_aksoy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek, 3 kg
    Arkadaşlar mrb
    deniz dibi kayalık ( takanak var ) ise dip avcılğı nasıl yaparız bir fikri olan varmı

2. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    hemserim selam eger takanak varsa sana tavsiyem Tespih kursun denilen agırlıklardan kullan cok nadir takılırlar eger misinayı gergin tutarsan :)) adanada nerde avlanıyorsun?

3. nitro

nitro

oltayi geri cekerken cok hizli geri cekmek lazim takilmamasi icin..boylece yuzeyden geri gelir takim.

4. form üyelerimizden yalçın dostumun nacizane bir fikri var bu konuda .. bizzat denedik sonuç tam olmasada yinede başarılı ..

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3937

5. mr_aksoy

mr_aksoy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek, 3 kg
    Hocam kusura kalma epey bakamadım bu maillere Adanalayım ama iskenderun Demirçelikte çalışıyorum ve orada yaşıyorum.
    Adanada da karataş (eski incirlik kampına yakın bir fener var bayağı meşhurdur kayalıkları) orda avlanıyorum.
    İskenderunda da bizim fabrikanın deniz kıyısında avlanmaya çalışıyrouz.
    Selemlar.

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Aksoy merhaba.Arkadaşın dediği de geçerlidir mümkün olan en hafif kurşunu kullanmak... amadip formasyonu kayalık ve birde midyelik ise bu sefer hem misinanın kesilme hem kurşunun takılme riski olur..
    eger oltayı atacagın yer fazla uzak degil ise tek veya çift iğneli gezer şamandra ve ana misinada stoper lastiği takarak avlanabilirsin.
    istediğin derinliği ayarlar .iğnelerde dipten az yukarda kalacagından dibe takılma derdin olmaz..
    bu sistemi özellikle birden derinleşen dik kayalık sahillerde kullanmak uygundur.birde sakin mendireklerden karşıya dogru atarak kullanırsın..:)
    kolay gelsin.:)