Kayalık yerlerde Şamandıralı Gece Takımı

Konu, 'Takım Çantası' kısmında atmoss tarafından paylaşıldı.

1. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    :) o dediğin yerde bende eşkina tuttum ama genelde sonbaharda iş yapıyor... bu mevsimde birsey cıkacagını sanmıyorum.....saygılar:)

msn adresim: arikanoktay@hotmail.com

2. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Arkadaşlar gece genelikle küçük balıklar çekiliyor. gece avlarında kullandığınız özel yemler varsa bilgi verirseniz memnun olurum. Rastgele.

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

buraya tıklayıp kişisel bilgilerinizi bizimkiler gibi yazarsanız daha iyi iletişim kurabiliriz.

Genelde bu tür avlarda teke kullanıyoruz, tabi bunun yanında kurt karides ve midye de gayet güzel iş yapıyor. Ancak midye yumuşak olduğundan vuruş sonrası dağılma ihtimali daha yüksek oluyor karideste biraz yumuşak bir yem.
    Ben açıkçası çok fazla gece avı yapmadım, yaptım ama yemlisini yapmadım. Ama genel kanı teke yönünde ve kurt.

4. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Eşkine

Bir kaç bilgide ben vereyim dedim. Eşkine taş balığıdır.Yani genellikle bu tür yerlerde olur.En iyi en hızlı yakalandığı saatler gün batımı anlarıdır.Bu zaman esnasındaki av size o gece ilerleyen saatlerde neler olacağınıda gösterecektir.
    Bu balığın bir numaralı yemi tekedir.Teke canlı ve ideal boyda olmalıdır.Tekeyi oltaya nasıl taktığınızda bir o kadar önemlidir. Teke iğneye ölmeyecek şekilde ve devamlıda hareket edecek biçimde takılmalıdır.En iyi şekil sadece kuyruğun uç kısmından sert bölgeden takılıp bırakılmasıdır. Bırakın iğne tamamen gözüksün ve iğne 1/0 kadar olabilir.Eşkine yemi ısırmaz ve koparmaz. Suda tekeyi vakum yaparak direk yutar. Kayalık haricinde bir çok yerdede olabilir. Neden olabilir diyorum çünki her yerde ve derinlikte eşkine yakaladım.Kumluk ve derinliği 1 metre olan yerde,Derinliği 40 metre olan yerde,açıkta ve kıyıda yani bu balık heryerde karşınıza çıkabilir. Yerini bulursanız sayı olarak çok fazla yakalarsınız.Tabi bence balığı eve dönünce eşe dosta dağıtacak kadar tutmak büyük bir hata olur.Yapılması gereken avlanmak zevk almak tatmin olmak.Mümkünse kayıt altına alamak videosunu çekmek,resmini çekmek ve balığı geri salmak.Geçmişte hepimiz hatalar yaptık.Ancak biraz ince düşününce ya ben bu balığı eve getirdim ama hiçte gerek yokmuş diyor insan.Ben bir seferinde karadenizde bir yerde 110 adet eşkine yakaladım.Tabi bu 6 yıl önceydi.İnanın aynı yerde yine müttiş balık var.Oraya ulaşmam izmitten 50 dakika ama gitmiyorum. Dedimya yakala yakala nereye kadar.Mesela Geçen sene 500 gr altındaki tüm eşkineleri geri saldım.Bunlar izmit körfezinin balıkları ve hiç salmadıysam40-50 balık saldım iyide yapmışım.

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    paylaşımınız için çok teşekkürler arkadaşlar

6. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Bülent kardeşim, bahsettiğin karadenizdeki yer, kerpe tarafımı?? ya da kefken?? o taraflarda eşkina çıktığını bılmıyordum... konu hakkında bilgi verirsen memnun olurum.... ayrıca, bilinçli avcılık konusunda yazdığın her kelimeye katılıyorum..saygılar

7. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    Verdiğin bilgiler sayesinde bu takımın aynısını yaptım bu hafta sonu tuzlada deneyeceğim,hadi hayırlısı :)

8. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    bence mayısa kadar bekle :) bu mevsımde yakalıyacagını sanmıyorum

9. SİNARİT

SİNARİT

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK - AKYA - MIĞRI - MÜREN - KEFAL - USKUMRU
    Oktay abi hayallerimi yıktın....:) Maksat hava almak,eğlence....:)

10. atmoss

atmoss Ali Timucin

Favori Kamış:
    Kıyı Balıkçılığı Ekipmanları
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    1.2 Kg Eşkina

Ozellikle Haziren Temmuz aylarında bu balık iyice kıyıya yanasır.
    Ebat olarak oldukca tatmin edici olur. Yanlız en cok dikkat etmen gereken sey denize ışık tutmamak , ses cıkaran cok konusan arkadaslarını balıga getirmemek :)

11. LehimpompasI

LehimpompasI

Hocam makus talihimden olsa gerek, avda yanımda hep bi acemi bulunduruyorum, ses de yapıyolar, misinayı da doluyolar, takım bırakma desen keza öle :eek:

12. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    :) yaşın genç.... daha cok avlıyacağın balıklar var....... balığın yarısı sabırdır..unutma...hayallerini mayıs hazirana sakla...

13. atmoss

atmoss Ali Timucin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    1.2 Kg Eşkina
    Marmara da bu balık nerede ise yok olmaya başladı .
    Av yasağı kalktıktan sonra giden gelenlere soruyorum
    yakaldıkları balıklar küçük ve yok denecek kadar az.
    Nerden nereye işte ..

Denizlerimiz oksijen yetersizliği sebebi ve kimyasal atıklar sebebi ile
    canlı barındıramayacak hale geliyor.

Darica'da artık eşkina çok zor çıkıyor...

14. atmoss

atmoss Ali Timucin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    1.2 Kg Eşkina
    Bitti tükendi derken av yasağı sayesinde eşkina balığı eskisi gibi yüzümüzü güldürmeye başlamış . Bu yıl sorduğum tüm balıkçılar durumdan memnundu.