Kayseri dokuzpınar ????

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Ali38 tarafından paylaşıldı.

1. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    merhaba arkadaşlar kayseride bulunan dokuz pınar bölgesine gitmeyi düşünüyorum bu bölge hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgi verirse sevinirim
    RaSgElE

2. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    maalesef kardeş

3. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Merhaba ali...

bir balık sevdalısı olarak selamlar sana :) dokuzpınara aynı merakla ilk gidişimizde köyün içindeki küçük gölete gitmiştik biraz zamandan birazda mevkiiden olsa gerek elmizi boş döndük ama bir sonraki gidişimizde daha üçünce atışta almıştık turnayı ama ufaktı tabii o kadar çok yerden su akışı varki doğru yerde doğru zamanda olmak gerek yoksa çok bereketli bir avlak olduğunu söylemek zor ama şehir merkezine yakın oluşu en avantajlı kısmı kayseride yeşil bulmakta zor dokuzpınar yemyeşil havası bile yetiyor insana bence mutlaka git farklı yerlerini keşfet köyün alt kısımlarında suyu takip edersen görüsün balık var ama senin kısmetine kalmış...
    Rastgele....

4. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    slm

geciktim heralde dokuzpınara organize sanayinin ara yolunu devam edeceksin. ilerderde dokuzpınar tabelasını görüsün radan doğru dokuzpınr gideceksin. dokuz pınar geçince hörmetçi çifliği var oraya gelmden sağı tarafında sazlıkları görürsün. o sazlıklarda avlarsın balığı. amann dikkat boy çizmen yoks kesinlikle gitme ve bilmediğin için tehlikeli olabilir çayır diye bastığın yer bataklık olur gtürür adamı çok deindir haberin olsun. bol şans.

5. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    Teşekkürler arkadaşlar ben bu hafta pazargünü gittim ama malesef elim boş döndüm bu dokuz pınarın ilk girişindeki göl'ün ordaydım sazlık tarafına gitmedim ama oranında okadar batak olduğunu bilmiyodum o bölgede tanıştığım balıkçı bi arkadaş istavrit balığı ile bayağı tuttunu söyledi siz orda yem ne attıyosunuz canlı balıkmı yoksa sahte balıklardanmı ??
    Teşekkürler

Son düzenleme: 30 Ekim 2006
  6. Turnaci onder

Turnaci onder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 7 Kg
    9 pinardea balik zor is

merhaba
    9pinar mevkinde turna ve sazan bulunmaktadir.
    Özellikle turna bol miktarda ben ne zaman 9 pinara gitsem bos donmedim
    ilk gunleri haric.
    Özellikle ilk gunleri dedim cunku her yörenin kendine göre avlanma yöntemi vardir.
    9 pinar mevkindede bizim herzaman yem olarak kullandigimiz ölu kurbaga,
    yanlis duymadiniz kurbaga.asil turna 9 pinarda ileri kisimlarda sazlik bölgeler var buralar cok derin olmadigi cok sazlik ve yosunluk oldugu icin buralarda en randimanli yem kurbagadir.(Derin yerlerde var)ama oralarida denedim en randimanlisi anlattigim gibi.Gelelim yemin takilmasina,
    tekli kanca normalden biraz buyuk,kancanin ucunu kurbaganin agzindan misina bagli yere kadar gecirip,tekrar kancanin ucunu kurbaganin sirtina veya karnina gizliyoruz.Maksat yosun kamislara ve otlara takilmasini onlemek.kurbaga dogal hayatinda nasil gezerse oyle holtamizla hareket ettirip yosunlarin aralarina birakiyoruz.ve sap kapiyor turna yemi kapincada tavsiyem 1 dakika beklemeniz.
    umarım yardımcı oldumn sorusu veya baska onerisi olanlardan cevap beklerim
    Rastgele

7. babatuhan

babatuhan batuhan

ben cumartesi gün gideceğim sahte balık meps canli balık ve istavrit götüreceğim...sazlikların orda bol turna çıkıyomuş oraya gideceğim

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
  8. yemre38

yemre38 asdasda sdasdas

bende dokuzpınara gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı :)

9. yemre38

yemre38 asdasda sdasdas

arkadaşlar bigün hepimiz toplanıp gidelim ne dersiniz ?