Kayseri Dream Team

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında S_BURAK tarafından paylaşıldı.

1. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg Yayın 3,5 kg Turna 3 kg
    güzel bir gün Kayseri Dream , anında karar verip ekibi toplayıp ve güzel bir son , tebrikler

2. abitarhan

abitarhan abdi

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    pullu sazan 6,700 gr
    hepinizide tebrik ederim sevgili arkadaşlar sohbet bahane balık şahane olmuş bu sefer.
    bol şansss;)

3. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    Merhaba serdar abi sormadan yapamayacam yaptığınız organizasyonları takip ediyorumda dikkatimi çeken bişey oldu sen hemen hemen her avda 6 - 7 tane ala yakalıyosun verebileceğin bi tiyo varmı ;) :) :) bizde bahçeciğe gidiyoz ama o kadar daha hiç tutamadık :) yoksa bahçecikte bizim bilmediğimiz bi yeremi gidiyosunuz yoksa tamamen teknik meselesimi:)

Son düzenleme: 2 Mayıs 2007
  4. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Ulen hem kambersiz düğüne gidiyonuz hemde teşhir ediyonuz yerim ulan Kayseri Team'e.... :)

5. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    6-7 alabalık balık değil öğlen sonu avı daha bu. Balık işi kısmet işi biraz kısmet birazda her zaman dediğim gibi alabalık uyanık balıkdır. Değişik deneme yanılma yolları seçeceksin. Mesela balık hangi derinlikde bunu çok iyi tespit et . Balığa attığın mepps in dönüş hızı bile önemli. Bide her balık avında olduğu gibi balık nerde olur onu iyi tesbit önemli. Sessiz olmak önemli. suya görüntü vermemek önemli....:eek:

6. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    teşekkürler

7. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben teşekkür ederim ne demek.

8. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar iletişim bölümünden şöyle bir mail gelmiş. Kayseri'li arkadaşlar için yazılmış. Yardımcı olmanız istenmiş, elçiye zeval olmaz ;)

İnternette gezerken sitenize takıldım. Bahçecik ve Yamula barajları hakkında konuşmalar dikkatimi çekti. Bahçecikle ilgili mermer ocaklarının atıkları ile ilgili çok uğraştık ama nafile kamulaştırma paraları ödenemedeği için adamlan en son kirletmeye devam ediyorlardı. Şu anda Bahçecik'ten her hafta Kayseri'ye iki araba bagajı dolusu turna ve alabalık getirilerek hunatın arkasında satılıyor. Getirenler tahtalı mezrasından. Yani geçen yıl olta ile avlanırken arkadaşlara saldıranların neyi kamufile etmeye çalıştıkları şimdi anlaşılıyor. Arkadaşlar adamlar misina ağ ile geceleri dip ağı yapıyorlar. Sabaha karşı topluyorlar. Böylece jandarma yakalayamıyor. Araç plakaları geldiği zaman suç üstü yaptırmaya çalışıyorum ancak Kayseri'de bulunmadığım için biraz zor oluyor.
    Örenşehir'den sonra Bahçecik'in de daha doğum aşamasında kirlilik ve ağla avlanma ile bitmemesi için tüm oltacıları bu husuta duyarlı olmaya çağırıyorum.
    Arkadaşlar 15 yıllık oltacıyım ağcılara karşı verdiğimiz mücadelede her türlü tehditle karşılaştık ama yılmayacağız. Başka Türkiye başka Bahçecik yok.
    Oltacılara bu konuda büyük iş düşüyor. Oto kontrol olmazsa jandarma nereye yetişsin, Avrupalı bunu bu şekilde halletmiş.

Çok geç olmadan, yoksa televizyonlarda alaska ve yeni zellanda da yapılan avları izlemekle yetinebiliz. selamlar saygılar, Kadir...

Sayın site yöneticisi, sitenize işlerimin yoğunluğu sebebiyle internete fazla vakit ayıramadığım için üye olamıyorum bu yazıdan lütfen siteye üye arkadaşları haberdar edelim.

Bu arada Yamula'ya sudak atıldığını kesin biliyorum lütfen turna atmayalım.

9. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Sevgili şennur hanım kadir bey . Doğru biliyorsam kendisi savcı gerçektende doğal hayatı korumak adına uğraşları takdire şaiyandır. Bizimde tek isteğimiz inanın bu bölgeleri korumak. pınarbaşı bölgesinde geçen gün bi serpmeci yakalattık. Ama köylünün önüne geçilmiyor. bi keresine Develi tarafına Turna yakalamaya gittik amcanın biri iki tane misine ağ germiş. 50 60 metrelik ve 2 mt genişlikde olan ağlar vardı suda yanımıza geldi. Dediki gençler ne yapıyorsunuz burada burada balık tutmak için kimden izin aldınız_? . Köylüya Su da onunya Babası çıkarttıya sondajla suyu :) . biz hep beraber bi yüklendik. Buna sonra işte ben şeyy kemm kümm neymiş arkadaş bilinçli avcıymışda yumurta zamanı germezmişde. orada balık neslinin tükenmesi bilinçsiz avcılar yüzündenmişde falan fıstık. Mücadele uzun sürecek ama bu insanlar da yılacak artık burakacak bu ağ işini kadir beye selamlar elimizden ne gelirse bu amaç uğruna yapmaya razıyız.