Kayseri yamula barajı...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mu38 tarafından paylaşıldı.

1. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Arkadaşlar merhaba; Ben ve kadim dostum sedo38 dün yani 20.08.06 tarihinde kayseri yamula barajındaydık amatör iki balıksever olarak yanımızda aslanlar gibi iki kamış olmasına rağmen ne mantarlı nede dip oltasıyla kamışlarla muvaffak olamadık ancak kasnaklı dip oltalarına gelenlere ait resim gayet memnun edici sizlere sorum acaba bizler kamışa bağladığımız mantarlı oltalarda bir yanlışlıkmı yapıyoruz bu konuda bilgilerinize ihtiyacımız var. Teşekkürler...

2. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Valla oltaları görmeden bi şey demek yanlış olur.
    Belki misinan kalındır.
    Kaliteli bir 30 luk misina işini gayet görür.
    Winch marka misinayı öneririm sana.
    Hem kaliteli hemde 4-5 ytl kadar ucuz bir misina.
    Zaten nerde öyle 60 lık 70 lik takımlarla tutulacak balık???
    Mümkün olduğunca ince misinalı takım yap bence

3. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Yamula da mantarlı kamışa balık vurmaz.Mantarlı ile kıyıdan tutulabileceği için ve yamula da henüz yeni bir baraj olduğu için kıyıda henüz balık yaşamaya başlamadı.Ama hemen barajın bitiminden kadı bağları veya yuvalı köyüne kızılırmağın kenarına inerseniz mantarlı kamış ile bolca sazan-çapak ve dalak(70 cm den ufak yayın) tutabilirsiniz.Tabi bu yayınları yeniden suya salıyorsunuz :)

4. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Saol gürhan içimizde olan bu sevgiyi yeni yeni pratiğe döküyoruz belkide ondan beceremedik mantarla yakalamayı hedef şimdilerde kızılırmak ve geçenlerde senin gitmiş olduğun dokuzpınar bol bol pratik yapmak gerek...

5. sedo38

sedo38

dostum en kısa sürede dokuzpınarda oltalarımızı denemeliyiz. makaralı olta ilede balık tutmanın zevkine ulaşmalıyız.selamlar

6. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    slm

arkadaşlar yamula barajındacanlı yem solucan takıp atmalısınız mantarlı olta ile ozaman sazan ve çapak alabilirsiniz kıyıdan böle.bide kasnaklı olta dediginiz dipoltasıküspeli olta dedigimiz onuda mümkün oldukça ileri atarsanız kıyıdan onada sazan gelir.ama ufaklarıda vurabiliyo.size bol şanslar.bana ulaşırsanız tanışabiliriz.
    selamlar

7. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Saolasın Ahmet abi; dedimya yeniyiz öğrenecez(sedo38 ve ben) pazar günü yamuladaydık ve hiç fena bir gün değildi ancak söylediğin gibi belkide yeterli uzalığa atamıyoruz küspeli oltaları yada mantarla iğne arasındaki mesafeyide tutturamıyor olabiliriz :rolleyes: ama bizden bi kaçan kurtulur abi onuda halledecez inşallah tanışalım bigün kayseri ekibi olarak gideriz birlikte Saygılar...

8. devilmudy

devilmudy

Favori Kamış:
    Olta birazda elektronik ;)
    En İyi Avı:
    Turna 70cm
    merhabalar abiler bahcecige kadar gidip kaynara gitmezseniz olmaz. kaynar tahtaköprü orda kucuk bi regülatör var ve istarvite cok guzel turna vuruyo. canlı yemle de cok guzel cekersiniz. resimde turna oranın mahsülü :) 70cm istarvit ile kıyıdan bırakma yaptım 3kancaya iki istarvit 2 mt derinlik. sonuc resimde. oradan hic boş donmedim. regülatörde sassy kaşık size 4-5 balık verir bırakmalarıda suya dondugunuzde sag tarafınızda kalan 50-100 metre ilerdeki agaclıktan yapın. mutlu bi kahvaltı edip ordan ayrılırsınız :)

9. devilmudy

devilmudy

Favori Kamış:
    Olta birazda elektronik ;)
    En İyi Avı:
    Turna 70cm
    yamula icin biraz daha erken kanaatindeyim. ve lutfen turnanın oltadaki heyecanını alın.

10. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Teşekkürler...

bilgiler için saol uğur, turna avını çok anlatıyorlar ama biz henüz o şansı yakalayamdık geçenlerde dokuzpınara gittik ama ya yer yanlıştı ya da bize vurmadı ama kaynara gitmeyi çok istiyoruz orayada gitmişken kalmak gerek diyorlar evden izin alabilirsek :D hedefte turna var saygılar...

11. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    arkadaşlar işyerim almerinkarşısındaki otobüsdurakları arkasında inşallah gelirseniz tanışırız.belki izin alabilirsem evden bi organizasyon yapabiliriz
    teknik iletişim .selamlar.

12. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    tanışalım

merhaba ahmet abi bende tanışmak isterim bende kayseriden hep beraber bi organizasyon yaparsak iyi olur msn adresim : ali_ozkirisci@hotmail.com

13. cayenne

cayenne

kayserili balıkcı arkadaşları duymak bilmek güzel oluyor. bu sezon bahcecik barajına takıldık hatta yarında ordayız. turna avını mutlaka denemelısınız. bahcecikte sadece turna değil sazan yayın alabalıkta mevcut. gecenlerde tekne ile canlı yem kullanarak bırakma yapmıştık biz turna beklerken yayın(ben yayın diyorum arkadaşlara göre dalakmış:) ) gelmişti. bahcecikte ağ kullananları engelleyebilirsek orası gercekten türkiyedeki en guzel av yerlerinden birisi konumuna gelecek gibi. dokuzpınarda eger turna gelecek olursa sanırım baya baya iyi bir turna olacaktır. yamulaya bi turna bırakılsa harika olacakta;)

14. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    bahçecik e 3 ay falan önce gittim 2 turna çektim ama ikiside yasal boyutun altında olduğu için yeniden suya iade edildi tabii..
    Orada 40 cm üzeri turna olduğunu sanmıyorum.Önümüzdeki sezona kadar büyürler inşallah..

15. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Gürhan abi balık yok mu abi balık :D:D:D:D Artık 3 ayda birde foruma uğruyorsun...:mad: :mad: :mad:

16. cayenne

cayenne

buyuk balıklarda var tabiki:) fakat bahcecikte ağ atanlar var bunlar buyuk balıkları daha cok cekiyorlar. 2 ay önceydi sanırım koyun birinde ağ gördük cektik ağı 12 tane alabalık vardı aldık balıkları ağıda kesip oraya bıraktık.

buyuk balık konusunda başımdan bir olay gecmişti. oltama balık geldi neyse cekiyorum o arada bir boşluk falan oldu tekrar gerildi balıgı kıyıya cektim balıgın nerdeyse yarısından aşşagısından kan vardı temizledik, balıgı sanırım ben cekerken başka bir turnada bunu yakalamak istemişcunki sırt tarafında baya buyuk diş izleri vardı kuyrugun birkısmıda kopartmıştı. cektiğimiz balığı düşününce bahcecikte baya buyuk balıklar oldugunu anladık.

17. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    Kaynar ve Tahta Köprü Konusunda arkadşıma katılıyorum bayramdan önce gittiğimizde oradan güzel bir turna aldık. ama dün bi yoklayalım diye öğlenden sonra gittik tık yok. akşam üzeri 4:00 gibi bahçeciğe geçip oraya bakalım diye gittik. daha ilk atışımda aşşağındaki alabalığı aldım. inanın bende çok şaşırdım bende gürhanın dediği gibi bahçecikde turnaya her gidişimde ufak tefek turnalar çıkıyordu. burakıyorduk. onları balık sayan bağzı avcılarıda görünce hepden moralimiz bozuluyordu.şimdi iki resim atayım bakın. turna bayram öncesi tahta köprü, alabalık bu pazar bahçecik . kararı siz verin bence balık işi kısmet işi ne zaman nerden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. ;) yamulaya gelincede benim orada hiç kısmetim olmadı. ora baraj değilken emmilerden her gittiğimde 3-5 tane dalak çıkarırdım solucanlı taban oltası ile baraj oldu balıklar gibi benimde aklım karıştı kocaman su beni aşar abiler. :)

[img=http://img174.imageshack.us/img174/6668/15102006002fk9.jpg]

[img=http://img174.imageshack.us/img174/6177/29102006004cm0.jpg]

18. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    serdar seni arıyorum bir türlü ulaşamıyorum açık olan hattınla ara konuşalım bi organizasyon yapalım ...

19. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )

NUMANCIM kısa süre sonra resimleri yayınlarım..Rekor avlar bizi bekliyor ehehe..

20. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Aman abicim avı geçtim sen kayboldun :D:D:D:D