kayseride bir taşla bir zıpkıncı bir ağcı nasıl yakalanır

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ozkan38 tarafından paylaşıldı.

1. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    turna:6,8 kg kesipköprü
    selam arkadaşlar;

dün yani cumartesi günü sedat abim ve ahmet abimle beraber örenşehir tahtaköprü ve bahcecik barajında avlandık(sedat abimin anlattıklarından sonra eskilere göre neredeyse hiç av olmadı denebilir) ahmet38 abimin kucuk turnaları bırakırken balıkların kulagına haber verde baban gelsin demesi ve harbi harbi baba bir turnanın misinasını kopartmasıda süperdi:D.
    sedat abim balık konusunda ansiklopedi gibi diyebilirim, kurbagayı anında yakalayıp sasi gibi kullanmasına hayran kaldım.sedat abimin avladıgı alabalığın resmini aşagıya koyuyorum

bahçecik barajına girdiğimizde bir adam dalgıc kıyafeti ve zıpkınıyla suya girdi ilk sefermiş abimizin zıpkın avcılıgı ,balina misali daldı suya(suyun içerisinde garip sesler cıkartıyordu çözemedikte:D) eli boş cıktı tabiki, gözlüğü bugulanmış suyun içi görünmüyor dediğinde koptuk gülmekten. ahmet abimin camın bugulanmış gözlüğün camına tükürürsen gecer demeside ayrı bir olaydı zaten:D işin kötü yanıda avlağımızı bozmuş olmasıydı adamın.

o sıraya 2 adam gelip botlarını güzelce şişirdiler tahmınen 300mt ağ serdiler. bunlar ağı sererken sedat abimin sesi duyuldu 38 .... plakalı aracın sahipleri ağ seriyorlar diyordu anladıkki jandarmayı cağırıyordu. saolsun jandarma hemen olaya müdahale etti (4kez aramamıza rağmen 30 dak sonra) jandarma geldi ılk olarak bizim dalgıc kıyafetli amcamızı aldılar.(farkında olmadan onuda yakalatmışız haberımız yok:D)zıpkınla av ıcın belgesı yokmuş. daha sonrada ağcıları yakaladılar guzelce agı adamlara toplattırdılar. sedat abımın ben adamları jandarmaya söylerken onlar bana botun içerisinden gülüyorlardı demeside nekadar iyi bişey yaptıgımızı anlamamıza artı oldu. biz sabahtan beridir kolumuz belimiz kopmuş 3*5 balık ıcın ,adamlar sabaha kadar yattıkları yerde avlanacaklardı akıllarınca.sonrada balık yok cıkmıyor dıye yakınıp duruyoruz.

sedat ağbimin resminide ekledim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Haziran 2007
  2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Avınız güzel olmuş tebrikler duyarlı davranışınız içinde teşekkür ederim.

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Balikciliginiz, hikayeniz ve dostlugunuz bize enfes bir sunum olarak donmus.Demek ki jandarma aranirsa geliyormus. Darisi hepimizin basina. Her sey icin cok tesekkur ederim, dostlariniza duyfugunuz saygi ve sevgi goz kamastirici, arkadasinizin resmini avinin kosesine ilistirmeniz beni cok duygulandirdi. Helal olsun.Daha nicelerine rastgele dostum.

4. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    çok iyi yapmışsınız ellerinize sağlık:)

5. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler.....:)

6. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Tebrikler Özkan arkadaşım duyarlılığınız için.Balık da hiç fena durmuyor.Lakin poşetin içinde bir adet alabalık daha var sanki yoksa yanılıyormuyum.Hemde ölçüsü ile beraber.Pet şişenin yanında.;)
    Rastgele,

7. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Özkan duyarlılığınız çok güzel...Balık da enfes duruyor...Tebrikler..

8. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    ben balık için tebik etmekten çok balık tutmaktan daha güzel bir iş yaptığınız için tebrik etmek istiyorum. balık tutamasaydınız bile inanın eliniz boş dönmüş olmazdınız. duyarlılığınız ve takibiniz adına çok teşekkürler. ayrıca balık içinde tebrikler ;););)

9. simendifer

simendifer Sennur

Tebrikler, güzel bir gün olmuş :) Duyarlılığınız için de ayrıca teşekkürler. Poşetin içindekini de koysaydınız keşke diğerinin yanına... Ama ölçüsü tutuyor poşettekinin, o da anlaşılıyor :) Sadece o da yakışıklı bir pozu haketmiş, onun için söyledim :)

10. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hem avınız hem de göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ötürü kutlarım sizleri :) Teşekkür ederim, inşallah sizin gibiler zamanla çoğalırlar :)

11. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    arkadaşlar balık tutamadık dediysemde 7 veya 8 tane turna 5 tanede alabalık tuttuk:D sedat abim eskiden yakaladıkları balıkları anlatınca bu rakamlar az gelmiştide ondan demiştim.

12. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Göstermiş olduğunuz duyarlılık için tebrik ederim.
    Ayrıca o güzelim balıklar için de ayrıca tebrikler...

13. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    Tebrik ederim

Sevgili özkan dün sedat abi ben, gürhan , mehmet abi hep birlikte bizde bi sefer yaptık aynı yerlere. ::) Avlağa giderken aynen olayı anlattı koptum gülmekden.Bizim avımızda fena geçmedi. Saat 1:30 da ava gitmemize rağmen 7-8 alabalık. 1 turna yakaladık. 5 tane kadarda küçük turna suya iyade edildi.

14. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bi haber verseydiniz gelirdim :( 1:30da 7*8 alabalık baya iyi gercekten.

15. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    noluyo lam benden habersiz şişsstttt :D

16. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    bunları hep yazdım biyere.serdar gürhan sobelendiniz.haberiniz olsun.bunlar size yol su elk vs olarak dönecektir. benden habersiz kaçarsınız ha.hıııııııııııımmmmmmmm:D :D :D

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    herşey için teşekkürler