Kazakistanda balık avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında orhan1969 tarafından paylaşıldı.

1. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Selam arkadaslar.Su an ben kazakıstanın baskentı Astanada bulunuyorum.
    Gecen pazar soyle cıkıp bır dolasayım dedım.Yanımda santiye sefi de var
    dolasırken abi gel nehirin üstünde yürüyelim dedi.Tamam dedim.
    Beraber buz tutmus nehirin üstüne indik.Garip ve hos duygu idi.İnsanlar kayıyorlar geziyorlar
    buz tutmus nehrin üstünde. tabi benim asıl meraklandıgım balıkcılardı :D
    Birinin yanına gittik.Buzu delmis derme catma bir oltayla avlanıyor.Bir elinde olta bir elinde votka :D beklerken cekti oltayı 7 - 8 cm lik bir pullu.Bizim adana da yanlıslıkla oltamıza geldıgınde bak bı daha gelırsen senı yerım dıyıp bıraktıgımız balıklardan :D santıye sefıne sor bakim omer ( henuz ruscayı cok ıyı konusamadıgımdan ) sadece bu balıktanmı var burda diye. adam evet dedı
    bende yokmu buyuk balık tutulacak bır yer buralarda dedım. Guldu bıyık altından,sen balıkcımısın dedı bana,bende gulerek telefonumdan derya kuzularının resımlerını gosterdım. Adam hemen votka sısesını uzattı neyse ayıp olmasın dıye cektık bır yudum. Rasgele dedim. :D :eek: adam suratıma oyle bır bakıyorkı.Bizim ömerde abi adam rasgele den ne anlar dedi. Bende yav ben insanlıgımı yapayım da o ıster anlasın ıster anlamasın.:D
    Sırf deneyim olsun diye bir gün buzu delip balık tutacagım orda ufak olsun tutar sever gerı bırakırım.Herkese selamlar saygılar
    RASGELE :D

2. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Ne güzel. Üzerinde yürüdüğün yerde delik açıp avlanmak çok ilginç bir duygu olsa gerek. Eğer orada avlanmak nasip olursa adım adım delik açma işinden itibaren bize fotoğraflarsanız çok seviniriz. Böyle bir paylaşım gerçekten çok güzel olur. Rastgele

3. Orhan oradaki avlanma şekliyle balık resimlerini birde nasıl bir takım ile tuttuklarını yazabilirmisin..

Bende Kazakistan'a iş yapıyorum,çok güzeldir oralar bu mevsimde.Çok eskiden berimi oradasın,gidip geliyormusun..Nedir durum?

4. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    hmmm güzel

Kısmetse ben de pakistana gidicem ordan resim yollarım sizlere ;)

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Dün bir tvkanalnda izledim çıldır gölünde buzu delip av yapıyorlardı ancak oltayla değil ağla ile avlanıyrolardı.
    Sanırım göl donmadan önce kıyıdan belli mesafaye kadar çektikleri ipleri oyere sabitliyorlar göl donuncada gidip ipin başının olduğu yeri deliyorlar ağın başınıda ipe bağlıyorlar sonra biri ağı buzun deliğinden salıyor ipin kıyıdaki ucunda olan arkadaşta ipi yavaş yavaş çekiyor böylece ağı buz tutmuş nehre bir güzel seriyorlar. Yani buna benzer bişey yanlış anlamışta olabilirim tabi. Alablık ve sazan çıkmıştı 15-20 tane.

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Orhan bey demek ki oralarda da işin özü böyle olsa gerek.
    İzmir'de Hüseyin(lojistik45)abimizin bir tekir-bir mercan,bir tekir-bir ahtopot alması gibi orada da bir votkaya bir pullu geliyor demek ki :D

7. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Ben cildir golundeki avlanmayida izlemistim.TRT de cok eskiden,ama burdaki farkli bir sistem,belkide ayni ama TRT detayli vermemistir.TRT deki belgeselden agin serilisini degil toplanisini gostermisti genelde,burdaki insanlarin aglari bizim ordan biraz farkli dedim ya ip av ve samndiralari kucuk kare seklinde tahta parcalari yada ona benzer bir sey,once ilk deligi aciyorlar.sonra ellerinde uzun bir agac dali onune bir centik acmislar.agi duz bir sekilde ileri dogru itiyor bir kisi, 10 - 15 mt ilerde kucuk bir delik,onun elinde de bir dal agin ucu gorundugu zaman ayni islemi oda yapmaya basliyor,boyle yaparak ag bitene kadar insanlar duz bir cizgi uzerinde siralanip ellerindeki dallarla agi suyun icinde ilerletiyorlar.belli bir mesafeden sonra dairesel bir hareket basliyor,genis bir yay cizdikten sonra,tekrar ilk acilmis geniz delige dogru geri donus basliyor ayni islemi tekrarlayip ilk basladiklari noktaya getiriyorlar agin ucunu.ve basliyorlar cekmeye,bundan sonrasi bizim deniz sahillerindeki insanlarimizin yaptigi cekme islemi,

Ben geleli 1 ay oldu,daha once 2005 yilinda 6 ay kalmistim.Adamlarin kullandigi takim cok basit bir takim.detayli bir olta takimlari yok,hatta bizim deyimimizle derme catma bir takim,kucuk bir kursun en dibe,ustune 4-5 kucuk igne, sacaklar kisa, ama mutlaka yanlarinda 2-3 sise votka ;)

8. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Huseyin kardes.Ben su Astana da yim.Bir turk insaat firmasinin mali ve idari islerine bakiyorum.Gelirsen beklerim.Yeni geldim daha once 2005 yilinda baska bir sehirdeydim .
    Selamlar