kefal avı

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında alpoman07 tarafından paylaşıldı.

1. alpoman07

alpoman07 Alper Yıldız

merhaba arkadaslar acaba su altında kefal vurmanın kolay bır yolu varmı yavas dalsam bile hemen kacıyorlar ve donmuyorlar

2. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Valla kefal yeni başlayanlar için zor bir balıktır ama agoşana çabuk cevap verir.Zaten avlamanın taktiğini kendince buldummu hiç kaçışları yoktur ama baştan birkaç dalış hiç vuramaya bilirsin bunun için bol bol pratik yapmanı öneririm

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    kefal

Alper merhaba. kefal avında ben su üstü iddalıyımdır da. zıpkın denince benim eski deneyimlerim de 2 m den az /4 m den fazla olmayan derinliklerde su üstü şnorkel ile gezergen altta otlanan kefalleri vurmak daha kolay (tepeden inme):) seni zor farkediyorlar:)

4. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Kefal avı tekniğini çözdüğün taktirde çok ama çok kolay bir av.
    Kefalin bulunduğu yerler genelde sığ sulardır. 75 lik ve ya 90 lık tüfek işini kolaylaştıracaktır. Dibe rahat bir şekilde ulaşmak için ağırlık ayarını iyi yapman gerekli. Önüne bir taş ya da kaya alırsan bunu siper olarak kullanabilirsin. Hareketsiz kal. Kefaller çok cesur bir şekilde gelicektir ama hareket etmemek gerekli. İşin sırrı pusu kurmaktan geçiyor. Şişin ucuna kadar geliceklerdir...

5. alpoman07

alpoman07 Alper Yıldız

arkadaslar hepinize verdiginiz bilgiler icin tesekkur ediyorum

6. Carioca

Carioca Utku Genç

En İyi Avı:
    2,5 kg Levrek :)
    sig sudayken dibe dolu daldigi ani bekle bence vurmak için,derin suda ise arkadasin dedigi gibi yukardan tepsine dogru dalis yapman daha kolay olacaktir..
    olay zaten genel anlamda hayvani urkutmeden hareket edebilmekten geçiyor...