KEFAL BALIĞI İLE İLGİLENENLERE AVCI İĞNE TAVSİYESİ

Konu, 'İğneler' kısmında ercan1977 tarafından paylaşıldı.

 1. ercan1977

  ercan1977 Ercan

  Mesajlar:
  428
  Şehir:
  Bursa
  Favori Kamış:
  DAM ON-LINEAR tele spin 30
  Favori Makine:
  SHIMANO jhx 4000F
  En İyi Avı:
  Palamut 2 kg
  Değerli balıkavınet üyeleri merhaba.Deniz kefal'i ile ilgilenen arkadaşlara avcı bir iğne tavsiyesinde bulunmak istedim.10.11.2013/PAZAR günü bir arkadaşımda gördüğüm iğnenin avcılığına hayran kaldım.Fudo 3101 (BN) 11 Numara Umi Tanago W/Ring Black Nikel ile kesme Has Kefalleri doğradı resmen.Bir de misina hususunda dikkatimi çeken birşey oldu.Kısa ve 0.35-0.40 rodex beyaz sert misina kullanıyorlardı ve köstekler bozuldukça , bozulan köstekleri , hemen hazır yeni kösteklerle değiştiriyorlardı.Beden ve köstek aynı 0.35-0.40 sert esnemeyen rodex misinadandı.Yem olarak sardalya kullanıldı.El oltasında ise Oskar 0.22 hayalet esnek ve yumuşak misina kullanılıyordu.Kullanılan yemin derisini , el oltası kullanırken çıkarıyorlardı.Makina ile kullanırken (köstekli takımda) derileri üzerinde kalıyordu.El oltasında misinanın yumaşak olması gerekektiğini ve makina ile kullanılan üçlü kısa köstekli oltada beden ve kösteklerin sert misinadan olması gerektiği tavsiyesinde bulundularKöstek uzunluğunun en fazla serçe parmağı uzunluğunda(kısa) olması gerekiyormuş..Umarım kefal tutan kardeşlerimize faydalı olur inşaallah.Herşey gönlünüzce olsun inşaallah.Bursa'dan kucak dolusu selâmlar...
   
  Bedri bunu beğendi.
 2. Kadir Levrek Peşinde

  Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

  Mesajlar:
  5.239
  Şehir:
  Aksaray
  Favori Kamış:
  OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
  Favori Makine:
  süper passion 740m ve küçük kardeşleri
  En İyi Avı:
  süper maxim misina :9
  paylaşım için teşekkürler Ercan kardeş:) bahsettiğin iğne oldukca keskindir.. japon iğne diye tabir ettiğimiz bir çok iğne benzer özellikte,deyim yerinde ise dokunsa alıyor balığı..:) yemin iyi takıldığını düşünürsek..
  owner,saseme,hayabusa,maruto,decoy vs vs..

  sardalyenin oltaya takılış şeklini doğru bir yöntem:) 3 lü takımda balığın dersini çıkarmıyoruz,, gezer kurşunlu tek iğneli (hedef balık büyük) uzak atımlarda,balığı deyim yerinde ise,lokum gibi oltaya sarıp yere yatırıyoruz..
  bunu askerde iken kofana yakalamak için yapıyorduk:)

  bu arada 77 doğumluymuşsun..bende tecilli 77 tertipliler ile askerlik yaptım.. isimde pek yabancı gelmiyor:) nerde yaptın askerliğini acaba:)
   
 3. Bedri

  Bedri bedri

  Yaş:
  38
  Mesajlar:
  25
  ercan bey delikli palami igne