Kendi yaptığım suni yemler

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında bluemarlin tarafından paylaşıldı.

1. bluemarlin

bluemarlin

Favori Kamış:
    Olta hertürlüsü
    En İyi Avı:
    Bundan sonra inşallah Yayın ve Sinarit olacak

İstenirse nasıl yaptığımı anlatırım zargana modeliyle lüfer ve kofana aldım ama diğerlerini hiç denemedim kıyıdan at çek yapmak için biraz ağır yaptım üzerlerinde tartışabiliriz.

Son düzenleme: 4 Ocak 2007
  2. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    güzelmiş usta hiç fark yok parayla alınanlardan ,,bekliyorum konuyu derinleştirmeni

3. kefal

kefal

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kiloluk sazan
    sahte

çok güzel olmuş ellerine sağlık akın abi bunun malzemesini nerden alıyorsunuz ???

4. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    hocam kesinlikle konuyu açmanı bekliorum.

5. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    akın abi ellerine sağlık
    çok güzel görünüyorlar inşallah hepsinden iyi verim alırsın rastgele:)

6. bluemarlin

bluemarlin

Favori Kamış:
    Olta hertürlüsü
    En İyi Avı:
    Bundan sonra inşallah Yayın ve Sinarit olacak
    Aslında insanın kendi yaptığı bir suni yemle balık yakalaması çok daha zevkli inanın bunları yaparken ilk başta çok uğraştım zargana hariç diğerlerinde dişhekimliğinde kullanılan bir protez malzemesi olan soğuk akrilik kullandım burada malzeme konusunda problem yasanabilir ama tahtadan yapılışlarını kısaca anlatayım ilgili arkadaşlara
    Önce kaliteli ve ağır uygun boyutta bir tahta parçası alıp maket bıçağı ile istediğim şekli verdim güzelçe zımparalayıp pürüssüz hale getirdikten sonra tam ortadan iki eşit parçaya kestim.
    İki parçayada boydan boya birbirine denk gelecek şekilde kanal ve sudan gelirken yan yatmaması için denge ağırlığını koyacağım küçük boşluklar oydum
    Çelik telden bu açtığım kanallara uygun misinanın ve iğnelerin bağlanacağı tel iskeleti büktüm oyuklara denge ağırlıklarını yerleştirdim(küçük çelik bilye kullandım) ve japonla sabitledim
    İki parçayı birbirine kuvvetli epoksi bir yapıştırıcıyla yapıştırdım (404 plastik çelik) bu 24 saatte donuyor sonra tekrar çok güzel bir zımpara ve boyamaya geçtim.
    Bu iş için değişik renkte simli oje ve normal sim kullandım ben geneldi sırtı yeşil yada mavi altı grimsi parlak renkler kullanıyorum en iyi verimi bu renklerde aldım gümüş balığı benzeri
    Boyama bitince son olarak suya dayanıklı olsun diye bütün balığı aynı yapıştırıcıyla kapladım bu donunca şeffaf ve saydam bir film gibi kaplama vazifesi görüyor.24 saat sonra sahte balığınız hazır.

7. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    arkadaşlar bu çelık teller balıkcılarda satılıyomu yada nerden bulabılırız acaba

Son düzenleme: 4 Ocak 2007
  8. xalbatrosx

xalbatrosx hacı türkmen

Favori Kamış:
    çeşitli
    Favori Makine:
    çeşitli
    En İyi Avı:
    ailem
    arkadaşım deniz de levrek için sibirino dan sahte yapmayı denedinizmi cam rapala gibi görüntüsü iyi, iş yaparmı bilemem

9. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    Selam

abicim çok güzel olmuş bi arkadaşım var o da senin gibi el yapımı rapala yapıyor
    :D :D :D

10. LapinCash

LapinCash

çok güzeller biran önce yapımı anlatırsanız sevinirim..