kendir tohumu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında bluemonday tarafından paylaşıldı.

1. bluemonday

bluemonday

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg çaylama
    merhabalar ustalarım .ben aranıza yeni katılmış ve amatör balıkçılığa gönül vermiş bir arkadaşınız olarak yardımlarınızı rica edicem..konuyu yanlış yere açtıysamda özür dilerim..
    ben kendir tohumu nedir?sazan avcılığında etkili bir yem olduğunu duymuştum.nereden temin edebiliriz? diye sizlere sormak istedim..
    (kendir ve kenevir bildiğim ve resimlerinde anladığım kadarıyla ayrı bitkiler)

2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Merhaba balıkcı dostum keneviri kuşcularda bulabilirsin genelde kafes kuşlarına yem olarak verilir,keneviri bir çok çeşiti ile sazan yemi yapabilirsin yanlız kanca yemi sazan için zor,svgiler.

3. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    arkadaşlar sazan avında ne şekilde kullanılıyor bu yemler ilk kez duyuyorum ikisininde kokusu ve rengi balıgı çekecek nitelikte degil bilgi verir seniz memnun olurum teşekürler....

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    arkadaşlar bir zamanlar bende duymuştum.bunu kaynatılıyor daha sonra mısır patlağı gibi açılacağını söylediler ama iğneye takılacak boyuta gelmedi:)

5. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Merhaba Mesut Hoca keneviri sazana yem olarak kulanmak hakkında bazı kendimce bilgileri sizlere aktarmak istiyorum.
    aslında keneviri sadece sazan için değil bir çok tatlısu balıklarında yemleme ile kullanmak mümkün ve verimide çok fazla,ilk olarak haşlanmış keneviri anlatmaya çalışacağım keneviri bir tencereye koyup kaynatmaya başlarız su fokurdayınca 15 dakika sonra ateşten indirip soğumasını bekleriz soğuduktan sonra ağızı kapalı bir kovaya boşaltıp 4 gün bekletiriz bu arada kaynayınca kenevir sanki tohum veriyormuş gibi patlar ve beyaz bir çıkıntısı olur işte bunu sazanı yemlemek için kulanırız sazanın en çok sevdiği yemlerdendir kenevir 10-15 kg sazanlar bile hiç sıkılmadan küçük kenevir tanelerini yerler ve o bölgeden ayrılmazlar tabiki kenevire mısır,nohut,bezelye ve fıstık ekleyerek yemi çeşitlendirmek mümkün bu bir çeşit kenevir kullanma şekli,ikinci olarak keneviri kavurup sonrada bunu un haline getirip sazanı yemlemek için kullanacağımız yemin içine bir miktar katarak yemleme yapmak mümkün,başka balıklarda yem olarak kullanmaya gelince 22 lik iğneye takarak kırmızı göz,kızıl kanat gibi balıklarıda avlamak mümkün yada bıyıklı balıkta aynı sazanda olduğu gibi haşlayı yada haşlamadan yemleme yaparak balıkları o bölgeye çekmek mümkün bir çok balık avında bizlere yardımcı olabilir kenevir sevgiler.

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    kendir tohumu

;) [​IMG]

selamlar ustalarım aradığınız şey bu sanırım ;)

7. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    çok teşekürederim arkadaşım sayenizde tatlı su avına meraksardım sazan sezonunda burada ögrendiklerimin hepsini tatpik edicem tekrar teşekürler bereketli avlar dilerim:)

8. buraktekinay

buraktekinay Seyyah

Favori Kamış:
    makara,(çıkrık),küspeli,kamış
    En İyi Avı:
    ...........
    merhaba arkadaşlar ;usta iyi kendir tohumunu anlatmışsın ama kendiri kaynattıktan sonra sadece kovadamı tutmak gerekir kavanoz olsa olmazmı?ben kendir almak için gittiğimde bana çok ufak birşey gösterdiler kendiri nasıl bulacağım konusunda bana yardımcı olurmusun?+kendirin farklı çeşitleri varmı?

9. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Merhaba buraktekinay arkadaşım keneviri(kendiri)nerede muhafaza edebileceğini sormuşsun bu hazırlamak istediğin kenevirin miktarına bağlı ben 1 kg hazırlamak istiyorsam tabiki kovaya gerek yok tabiki 10 kg lık bir malzeme hazırlamak istersem bir kovaya ihtiyacım var demektir,ikinci olarak kenevirin bir çok çeşitleri var ama bize lazım olanı yukarıdada belirtiğim gibi kuşcularda satılan ve kuş yemi olan kenevir,bu kuşların yemine ilave edilen ek bir yem çok ufak ama sazanı yemleme yaptığınız bölgede tutumaya çok yarıyor bolşanslar,rastgelsin

10. bluemonday

bluemonday

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg çaylama
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..en kısa zamanda verdiğiniz bilgileri uygulayıp sonuçlarını sizinle paylaşacağım..