KENE tehtiti!!!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında MELİH_REİS tarafından paylaşıldı.

1. Yurdumuzda bir süredir gündemi meşgul eden ve özellikle tatlısu avcılığı yapan arkadaşlarımızın önemle üzerinde durması gereken bir konu olan KENE ZARARLISI hakkında bazı bilğileri sizlerle paylaşmak istedim, biraz silik çıkmış ama okuna biliyor eminim faydası olacaktır,SAYGILARIMLA

2. cengiz dagtekin

cengiz dagtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    eşkina 2,150kg
    çok faydalı bir paylaşım. teşekkürler

3. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Çok açıklayıcı ve önemli bilgiler.Herkesin okumasında fayda var.Sağolasın Melih.

4. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    hepimizin bilmasi gereken konular açıklamalardan dolayı tesekkürler

5. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Verdiğiniz bu bilgilerden dolayı size Teşekkür ederim.Saygılarımla

6. Akın52

Akın52

gerçekten çok önemli bir konu paylaşımın için teşekkürler , dikkat edilemsi gereken en önemli bir konu kesinlikle keneyi çıkartırken dikkatli olmak ve hemen doktora gitmek, genelde kene çıkartılırken kenenin kusması sonucu virus bulaşıyor. Çok dikkatli olun arkadaşlar.

Son düzenleme: 27 Haziran 2006
  7. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    abi eline sağlık gerçekten tehlikeli kendi küçük marifeti büyük

8. ÖZELLİKLEDE TATLI SU AVCI DOSTLARIMIZIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN BİR HUSUS onlar dah çok kırsal kesimlerde biz deniz kenarında pek fazla böyle haşerelerle karşılaşmıyoruz..

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Basim dertte kenelerle

Aciklayici bir bilgi, herkesin faydasina. Ama benim basimda yillardir var bu dert, benim bir köpegim var ve bahcede cok zaman gecriyor. Her gün abartisiz bir tane kene cikartiyorum vücudundan :) artik uzmani oldum diyebilirim. Kene vücütta biraz uzun kalip iyi beslendiginde kücük bir misket gibi oluyor. Cikartirken cok dikkat edilmesi gerekir patlama olasiligi cok fazla. En iyi yolu bir uzmana kosturmak hemen :)

10. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    kızılırmakta kene...

dostlarım kırıkkalede ve özellikle kızılırmakta çok sayıda kene var kırıkkaledeki dr. arkadaşlardan aldığım duyum bu yönde ama virütik olup olmadıklarını bilemiyoruz .yinede dikkat ..ilk önlem paçalar çorap içine ..ve yere oturmamak..

11. size bir öneride bulunayım , ziraai ilaçlama satıcılarında koyunlara ,ineklere vb. hayvanlara bir kova suya karşıtırılarak hazırlanan bir ilac var adı yanlış yazmıyorsam "BULOTİK" bir kovaya bir kapak koyup karıştırıyorsunuz ve ardından köpeğinizi bu suyla yıkıyorsunuz ve kalanınıda köpeğin yattığı yere güzelce döküyorsunuz özelliklede tahta bölgelere , 6 ay boyunca kesinlikle kene bit pire göremezsiniz ;)

12. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    VE Korkulan OLdu

Dün deniz kıyısında balık tutayım dedim ve atladım bisikletimme baruthane de eski yalava gemisi mevkiyinde olta atmaya basslladım baya bi istarvit aldıktan sonra dönerkken kovalarımı orda bir calının dibine bıraktım tasımak istemedim ve eve geldim dus aldım kalcamm da tatlı bi kasıntı vardı tam kasıyacaktım ki son günler deki haber aklıma geldi kene mi diye baktımm ki evet keneydi :( gece hastaneye gittim doktor igenin ucunu ısıtıp böcegin deriye sapladıgı ignelerine sicak igneyi degdirdi ve böcek cıktı derimmden dun 35 tane ısırık vakkası varmıs.Sordum ki ne olucak bi hafta boyunca 38 derece uzerine sıcakarsa atesin hastaneye yatcakksın bunyen vurisle savasıcak eger kazanırsan yasarsın deediler :( bakalım beklemedeyim arkadaslar acayıp moralim bozuk bi böcekten ölmek zor gelir yani bana :(((( siz de dikkat edin ve kesinlikle siz cıkarmaya calısmmayın keneyi...kolay gele

13. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

çok çok geçmiş olsun yaaaaa...
    umarım hemen iyileşirsin.
    bu arada nerenden ısırmış?üstün açıkmıydı?

14. balikci

balikci

Dostum geçmiş olsun.
    Bu gidişle ne olacak bilmiyorum, balık avlamayada pantolon ve ayakkabıyla gidecek halimizde yok.
    Öncelikle sakin ol, inşallah ateşin çıkmaz. Belirli sıklıklarla ateşini kontrol et, normal seviyeden yükselmeye başladığında tekrar doktoruna git.. erken müdehale herzaman kazandırır.
    Herhangi bir ilaç, iğne v.b. verdiler mi bu aşamada sana?

15. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    teskkürler

sagolun arkadaslar moralim bosuk

16. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Çok geçmiş olsun arkadaşım.Gerçekten üzüldüm.Fakat hemen umutsuzluğa kapılma,kene tarafından ısırılan herkes ölecekk diye bir şey yok.Önerildiği şekilde sen keneyi çıkarmadan hastaneye zaten gitmişin.Erken teşhis önemli senin için.En kısa zamanda iyi haberlerini almayı bekliyoruz..

17. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    arkadaslar

Teskkürler...

18. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Büyük gecmis olsun arkadasim, umarim en kisa sürede eski sagligina kavusursursun.

Bu arada arkadaslara tavsiyem, eczanede böcek kovucular var, tavsiye ederim. En kisa sürede oltani suya indirman dilegiyle.

19. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Hepniz sagolun

Beklmedeyim

20. ürgüpbalıkçısı

ürgüpbalıkçısı

Favori Kamış:
    her türlü olta takımı
    En İyi Avı:
    yayın:yaklaşık 5 kilo
    geçmiş olsun.inşallah endişeleriniz boşa çıkar.kuş gribi,kırım kongo virüsü yayan kene....bakalım daha ne gibi biyolojik silahların hedefi olacağız