Kerevit

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında vedatba tarafından paylaşıldı.

1. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar kerevit ile avcılık yapacaksanız real göletine gidin ve bol bol kerevit tutun bu arada oltanıza sazan takılırsada suda bekletmeyin çünkü kerevit parçalıyor balıgı. Bu arada realin yanındaki göleti bilmeyenler için tarif edeyim real yanına gelince trafik ışıklarından sola döüp ikinci ışıklardan saga dönülecek ve sagınıza bakın göleti göreceksiniz. Ayrıca haritadan da yerini caddesini görebilirsiniz daha kolay gidersiniz bu harita ile. www.rehberweb.com buraya girin uydudan ankara tıklayın.

2. Suatreis

Suatreis

Av Yasağı.

Lütfen Dikkat:

Bütün iç sularda 24 Aralık- 15 Haziran tarihleri arasında kerevitlerin avlanması, nakli, pazarlanması, ihracatı ve işlenmesi yasaktır.

3. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Dogrudur bunu bilmiyordum uyardıgın için sevindim konuyu kapatayım

4. Suatreis

Suatreis

Vedat Bey, elimdeki kaynaklarda yaptığım incelemeden sonra kerevitin diğer türler sınıfına girdiğini fark ettim. Buna göre bölgesel sınırlandırmalar sözkonusudur. 01 Nisan ve 30 Haziran arasında bölgenizde yasaklanmış olmakla beraber şuanki limiti 5 kg.dır. Düzeltiyor ve özür diliyorum.

5. simendifer

simendifer Sennur

Aşağıdaki çizelgede bölgelere göre zaman yasakları belirtilmiştir arkadaşlar. Kerevit diğer türlere girmekte olup, 5 kg.a kadar avı 1 Nisan tarihine kadar serbesttir.

6. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Suat kardeşim ben de öyle tahmin ediyordum siz uyarınca yeni sirküleri incelemedigim için bir an paniklemiştim tekrar uyardıgın için teşekkür ederim