Kevlar/titanyum/örme misina nerde bulurum?

Konu, 'Misinalar' kısmında eozsoyeri tarafından paylaşıldı.

1. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Merhabalar resmini eklediğim misinayı (kevlar ya da titanyum misina deniliyor ve 20 lik misinayla 14-15 kiloluk balıklar çekilebiliyor) İstanbul'da bulabileceğim yer varmı? bilen arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim..

2. bydd35

bydd35

Favori Kamış:
    özel ve güzel oltalar
    En İyi Avı:
    xxxxxxx
    merhaba

bu misinayı albanın yada kısığın yerinden alabilirsin İzmirde var hemde çok rahat bulabiliyorum fiyatıda çok pahalı değil ortala 100metresini farklı markalar altında değişebilir fiyatlarla ortalama 20YTL ile 50-60 YTL ye kadar bulabilirsin ama misina kadar kullnışlı değil ne yönden diye soracak olursan tekneden yada sadece gövde beden yapımında kullana bilirisin ayrıca hiç esneme payı yok normal misina ile asıldığın gibi asılırssan iğne açılır yada balığın kafası kopar. sağlamlık yönünden 10 numara gerçekten çok güçlü makas bile 3 - 5 defada kesiyor çok yumuşak hassas bir ip ben liman içinde levrek avında kullnıyorum . bu ipten dolayı elimi çok kestirdim baya cidi boyutlarda alışmak zaman alıyor ama kamışa sarayım yada kasnağa sarayım diye düşünme birinci ikinci atışında çorba oluru ama tekneden kısa mesafeli olarak kullanımı mükemmel tavsiye ederim İzmirde bir tanıdığın varsa iste kemeraltı hisarönünde Hisar av da - hedef avda çağlar avda var iyi günler faydalı olabildiysem ne mutlu bana iyi günler bol avlar

Son düzenleme: 20 Mayıs 2006
  3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Çok teşekkürler Bydd35..evet misinadan biraz kullanışsızmış sanırım benimde duyduğuma göre..Zaten oltaya falan sarmayı düşünmüyorum resimdeki gibi takımlar yapıcağım yani sadece kancanın bağlandığı bedende kullanıcam gerisi misina olucak.Balığın kafası kopar beni baya güldürdü:)Alba ve Kısık'ın malzemelerini satan dükkanlarda var demek bana marka verebilirmisin acaba?tekrar sağol rastgele..

4. can

can

Merhaba,ben bu ipi örgü ip diye biliyorum.İpin özelliği esneme payı olmayışı buda çok derinlerde avlandığın zaman nerdeyse her vuruşu hisetmen anlamına geliyor.Eşdeğerdeki misanalara göre kaldırma gücü daha fazla.sirti çekerken fırdöndü ile lure,kaşık veya canlı yem arası kullanabilirsin dişli balıklar kolay kesemez.Ben bu ipi 1-2 kg arası ağirlik ile 700 mt derinlere kadar attım ve ve iyi sonuçlar aldım
    Selamlar

5. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Teşekkürler Can abi ben bunu Sazan avında kullanıcam kaldırma kuuvveti fazla olduğu için..ikiside örme misina ama yapısına carbon katılmış olanlara kevlar deniyor sanırım..

6. bydd35

bydd35

Favori Kamış:
    özel ve güzel oltalar
    En İyi Avı:
    xxxxxxx
    kardeş marka olarak hatırlayamıyorum buarada12,5 aydır askerdeyim ama markası önemli değil gerçekten çok sağlam beden olarak kullanırsan çok varimli olacağından emin ol ama tatlı suda kullanacağından dolayı tesbih ipi dedikleri sağlam ipler var çoğu sazancı bu ipleri kullanıyor biliyorum yada ip satan bir dükkana git anlat derdini çaresini bulur ipi satan amca sazana kullanmaya gerek yok bukadar profesyonel mazemeyi neden dersen sazan çok hassas bir balık değil ben levrek avında kullnıyorum. hadi bol şanslar ....

7. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Anladım abi bende ilk önce bulamadığımda gidip tesbih ipi alıp denedim ama biraz kalın geldi sazan farkeder oltaya gelmez diye vazgeçtim..bakalım bulamazsam yine onu kullanıcam artık..Hayırlı tezkereler sağolasın..

8. bydd35

bydd35

Favori Kamış:
    özel ve güzel oltalar
    En İyi Avı:
    xxxxxxx
    yok sen kullan o ipi tesbih ipini kullanıyorlar hiçbirşey olmaz sen dene sadece düğümlerini düzgün at açılmasın yeter hadi bol avlar

9. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Tamamdır onu kullanıcam o zaman teşekkürler sizede bol avlar..

10. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bu arada imzanıza adınızı ve doğum tarihinizi de eklerseniz iyi olur sitemiz için..

11. bydd35

bydd35

Favori Kamış:
    özel ve güzel oltalar
    En İyi Avı:
    xxxxxxx
    tatlı su kefali için 225 mustadın 4-5-6-7-8numaralarını bir dene çapraz ve çok sivri mükemmel iğne ama ucu çabuk bozuluyor eğer düzünü istersende 515 serisi var sana tvsiye edeceğim misina ise exelent diye bir misina var TÜRKİYE'YE geleli 3-4 yıl anca oldu hem fiyatı iyi hem sağlam

12. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Önerilerin için sağol abi kefal için mustad marka kanca almıştım zaten ama modelimi bilmiyorum açıkçası:) bi dahakine bu dediklerini denemeye çalışıcam eyvallah..

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Erdem arkadaşım bu gibi örgü misinalar sadece Boilie için köstekte kulanılıyor ana beden için değil zaten bunlar 25 metre olarak satılıyor,örgü misinalar daha değişik yapılımlardan oluşuyor ben sazan için örgü misinayı tavsiye ederim,kevlar daha değişik bir maddeden yapılıyor,kevları kamışlardanda hatırlayabiliriz,mesela karbon kamış kevlar sarılı diye geçer ayrıca gene 25 metrelik makaralarda satılır ve sazan,sudak avlarında köstek olarak kulanabiliriz.

14. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Sağolun Balıkçı abi..evvet! işte bu benim istediğim:) boili kösteği için 25 mt lik olarak satılan örme uçluk misinalar..nerden alabileceğimi biliyormusunuz acaba?

15. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Doğrusu bu resimde görmüş olduğum örgü misinayı Türkiyede bulabilirmisin bilmiyorum ama sazan avında boilie ile düğümsüz düğüm olarak kancaya öteki örgü misinalardanda kulanabilirsin bu gibi köstek yaparsan ana bedenin kuvetli olmasına dikkat et yoksa ana bedendeki misinanın en zayıf yerinden kopartırsın böyle gereksiz kirlenmelere sularımızın hiç ihtiyacı olmadığını düşünüyorum ana bedeni kuvetli tutarsan köstekte örgü kulanabilirsin,rastgelsin.

16. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Anladım Selim abi yine normal örgü misina alıcam ben o zaman kevlar ya da titanyuma hiç gerek yok anladığım kadarıyla..çekeri fazla olsun yeter.Ana bedeni sağlam tutmaya çalışıcam 40 lık misina kullanırım heralde..Düğümsüz düğümü de öğrendim yapabiliyorum tekrar sağolun iyi günler..

17. can

can

Balikci34 dikkatinizi cekmek isterim bu örgü ipleri sadece 25 metre halinde satilmiyor ve eklyecegim resimde göreceginiz üzere ana beden olarak da kullaniliyor.Resimde size elimde bulunan 1000 metrelik bir top bulunuyor ve yanindaki de kullandigim cikrik.Dünyanin cesitli ülkelerinde avlandim buna Altas okyanus kuzey denzi ve hint okyanusu dahil.Bu ipleri oralardada gördüm ve ana beden olarak derin su avciligi icin kullaniliyor.
    Saygilar

18. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Yukarıda resimde görülen kancaya sazan için boilie örgü misinadan bahsetmiştim ben yoksa örgü misinaların 1000 metre olarakta satıldığını biliyorum ama yukarıdaki örgü misina değil arkadaşım o sadece boilie için özel yapılmış olanlarından,sevgiler.

19. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Can abi Balikci34 farklı bir örgü misinadan söz etti sanırım boili kösteği için kısa metrajlarda satılan.

20. hobbytime

hobbytime