kıbrıs da balık durumu

Konu, 'Bölgeler' kısmında cefa tarafından paylaşıldı.

1. medemkas

medemkas MEHMET

arkadaşlar hepinize bilgilerinizden ötürü teşekkürler .söyledikleriniz bana yardımcı olacaktır sanırım bende kıbrısta öğrenciyim msjlar biraz eski ama olsun bende balık işine yeni başladım bi tanıdığın verdiği oltayla bakalım neler yapacaz...

2. CANKUŞ

CANKUŞ hüseyin sevim

Favori Makine:
    DAM
    ali kardeş ben karşıyakadayım bende yabancıyım hele bir görüşek şu balıklar nerede 5428503206

3. CANKUŞ

CANKUŞ hüseyin sevim

Favori Makine:
    DAM
    5 aydır denemedigim yem kalmadı burda ama malesef balık alamıyorum bu taraflara yolun düşerse ara gidelim seninle bizde bu sayede ögreniriz

4. ugursedat

ugursedat sedat

Favori Kamış:
    Balıkçı her kamışı kullanır
    Favori Makine:
    her makina iş yapar
    En İyi Avı:
    2.kg aynalı sazan
    mamun, karides,denizkurdu midye.bunları dene sonuç alamazsan balığa gece git,balık gece yemlenmeye kıyıya yaklaşır.rasgele.

5. Deniz97

Deniz97 Deniz

Merhaba bende kıbrısta yaşıyorum
    Sokan Balığı yakalanması zor değildir.Balık Esyalarını satan yerlerde 8-10TL ye ,özel sokan yemi bulabilirsin,ekmek ve hamur lada yakalayabilirsin,Senin Oltanın ne olduğunu bilmiyorum ama ben normal makinesiz olta kullanıyorum.İlk başladığımda 4Metre Olta ile başladım su an 6 Metre olta kullanıyorum.4-6 Metre Olta sokan için yeterli olacağını düşünüyorum.Sana bir bölge öneriyorum sokan yakalmak için ben orda her gittiğimde en az 2 Sokan yakalıyorum.Başka adamlar orda bazen sabah ları gidiyorlar, ben gelince bakıyorum adamlar bir kova sokan dolduruyorlar. Bu dediğim bölge Sana belki uzak olabilir zaten mecbur değilsin oraya gidesin istersen dediğim yer Girne'den sonra Karalanoğlu sonra Alsancak Alsancak'da maramonte var,orası güzel balık tutma bölgesidir. Tabi ordan güzel bölgelerde kesin vardır.Girne Limanı da var.Orda hergün çok balıkcılar vardır.Hiç gitmedim bakayım ama orasıda kesin çok iyidir. Umarım Yardımcı Olmuşumdur. Başka sorunların varsa cevap yazabilirsin.

6. teknisyen01

teknisyen01 hasan

En İyi Avı:
    900gr
    arkadaşlar bende kıbrısta yaşıyorum fakat burda balık çıkan yerleri nedense söylemezler sanki bitecek :)) varsa bildiğiniz bölge yardımlarınızı beklerim..

7. Antalyagokhan

Antalyagokhan Gökhan

En İyi Avı:
    Mercan,Barbun
    Mrblar ilk önce Ben 2007 yılından beri kıbrısda yasıyorum...Üniversite öğrencisiyim ...Antalyada derin suya gidiyorum,,Ama Takımım yanımda değil....LEFKEDE YAŞIYORUM....
    Hiç Keyifçi yok mu bu lefke'de balık tutmaya gitmek istiyorum...Bırak keyifciyi balık satın alıp yiyemiyorum bile....
    Yemekden fazla tutmayı sevıyorum tutmak için takımımı yanımda getirdim....
    Kıyı balıkçığında 0 anlarım ...Ketezeciyim....Varsa bildiğiniz beni çıkarabiilecek yardımcı olurmusunuz.....Ayrıca burada Barbun,mercan,izmarit,karpuzcuk vs çıkmıyormu kıbrısda sadece sokar mı var arkadaşlar yaw....

8. volkan07

volkan07 Volkan

En İyi Avı:
    Doğaya iade ufaklıklar
    lefke ve üniversite öğrencisi :) laü'de mi okuyorsun?

keyifçi var arkadaşım olmaz mı hiç? :)

özel mesaj atıyorum şimdi.

9. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    kıbrıs kıyılarında levrek yaşamıyor sanırım, ben rastlamadım duymadımda. Olursa paylaşalım

10. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    balık durumu nasıl kıprısta şuan

11. BUĞRA

BUĞRA BUĞRA

Favori Kamış:
    hepsi ayniönemli olan kabiliyetli olmak
    herkese selamlar.esas kıbrıslı olup son zamanlarda haftada 2 gün balığa gidiyorum. 3 gün önce balık tutmaya gittim. sarpa , avcı balığı, garagöz, kefal tuttum.bir de kalamar kaçırdım:(( levreğin şu an zamanı diyorlar ama balıkçı arkadaşlarımdan yakalayanı duymadım.

12. BUĞRA

BUĞRA BUĞRA

Favori Kamış:
    reeling herkese selamlar.esas kıbrıslı olup son zamanlarda haftada 2 gün balığa gidiyorum. 3 gün önce balık tutmaya gittim. sarpa , avcı balığı, garagöz, kefal tuttum.bir de kalamar kaçırdım banghead levreğin şu an zamanı diyorlar ama balıkçı arkadaşlarımdan yakalayanı duymadım.

13. BUĞRA

BUĞRA BUĞRA

Favori Kamış:
    herkese selamlar. Esas kuzey kıbrıslı olup son zamanlarda haftada 2 gün balığa gidiyorum. 3 gün önce balık tutmaya gittim. avcı balığı, sarpa , kefal, karagöz ve melana çektim. birde yalançı balığı iyi bağlayamadığımdan dolayı, tahmini 3-4kg kalamarı kaçırdım :( ... levreğin şu an zamanı diyorlar fakat balığa giden diğer arkadaşlarımdan yakalayanı duymadım.

14. HAREKAT

HAREKAT

Favori Kamış:
    OLTA ,SU AN ZIPKINIM YOK
    MERHABA
    sokan kıbrıs kıyalarının yaz aylarında en çok bulunan ve yakalaması en kolay balığıdır.
    sokan avında önce en az yarım saat balığı yemleyip bulunduğunuz yere çekmelisiniz.
    sonra 5-6m porsenensiz göl kamışı kıllanılır ve şamandıralı takımla düz beden üzerine iki koldan ayrılan takımın ucuna kanca takılır (küçük 14 numara üçlü kanca kullanmak faydalı olur) 2gr lık şamandıraya uygun ağırlık kullanılır ve dip kayalık olan bir bölge seçılır ve dipten 1m yukarıya gelecek şekilde ayarlanan şandırayla sokan avı başlar. sokan kancaya geldiğinde 3 farklı karakteristik özellik kullanır bunlardan en kolay ve tanınan özelliği çok ani ve sert bir biçinde şanamdırayı dibe batırır bu durumda siz de hızlı davranıp olataya tasma atargibi bir vuruş yapmak ve boşluk bırakmadan balığı dışarı çıkaramak yalnız unutmayın sokan çok güzlü bir balıktır ve 10cm olanları bile size çok büyük bir balık izlenimi verecek güçte çekim kullanır.
    ayrıntılı bilgi iseyen arkadaşlara sokan hakkında hertürlü bilgiyi verebilirim. sokan bulduğunuz yerede 10-20lik sürüler halınde bulunur ve gezerek yemlenir bu sebeple avlanmadan önce yemleme (bazmolama) çok önemlidir.