kırıkkale yahşiyan

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Merhaba arkadaşlar sizlere sormak istedim kırıkkale yahşiyan kızılırmakta ne tür balık çıkıyor acaba bu aralar çok sık gidip geliyorum işlerimden dolayı ırmak çok güzel ama ne çıkar bilemiyorum

2. cemdigital2003

cemdigital2003

Favori Kamış:
    makina-kamış-sasi-meps
    En İyi Avı:
    iddialı değilim
    bol miktarda turna sazanda çıkar ama deymez...

3. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    değemez derken tek tükmü çıkar ??

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Avcının şansı nerde döner bilinmez.

5. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki doğru söylüyorsunzda çevrede arıtma su falan bırakılıyorsa hiç uğramak istemiyorum

6. cemdigital2003

cemdigital2003

Favori Kamış:
    makina-kamış-sasi-meps
    En İyi Avı:
    iddialı değilim
    değmezi sazan için yazdım dostum turnaların hatırı sayılır rastgele...

7. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Sazan

Sazan 40 kg a kadar büyüyen efsane bir balıktır,Uzakdoğuda sazana tanrı diye tapıyorlar,Sazan için her şeye değer,rastgele

8. Çavuş

Çavuş Adnan Saraçoğlu

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana-58cm
    Abovv tam askerlik yaptığım yer :)
    Ben nobet tutarken , kuleden balık tutanları izlerdim bolbol.Eski günlerime gittim biranda.
    Eli boş dönmeyeceginizi düşünüyorum,şimdiden rastgele.

9. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    ben o tarafta hiç balığa gitmedim ama gidenlerden duyduğum kadarıyla hatırı sayılır büyüklükte ve miktarda turna yakaladıkları. rast gele :)

10. jaws

jaws

Favori Kamış:
    olta zıpkın palet gözlük şınoker
    En İyi Avı:
    ırmakta tutmuştum sanırım sazndı yaklaşık 1 kg kadardı
    yahşihanda pek oltayla balık çıkmaz ancak tırıvırıyla tutarsın oda akşam ve sabahın erken vakitlerinde ırmak azken tutabilirsin bence bahşılı tarafına git celal bayar parkının arkatarafında eski kum ocakları var göletleri hala mevcut derindir ve orda bolmiktarda kadife ve kefal ve sazan bulursunuz ama benim tavsiyem size zıpkınla avlanın çok büyük balıklar var ve jandarmaya dikkat edin yakalarsa affetmez bide bahşılı köprüsünün alttarafında çağlak denilen yere varmadan o durgun ama akan geniş yerde bol miktarda turna var kefal ve sazan kaynıyor tabi zıpkıncılar affetmez ama tehlikeli bir mekan gidenleriçin

11. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bencede jandarmalar affetmesin zaten arkadaşlarda seni affetmeyecekler birazdan iç sularda zıpkınla ve tırıvırıyla avcılık yassak canım kardeşim

12. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Merhabalar..

Öncelikle arkadaşımında belirttiği gibi iç sularda zıpkın ile balık avı yasaktır. Sirküleri forumumuzda bulacaksınız. Bir göz atmanızı rica edeceğim.

İkincisi imza ayarlarınızı yaparsanız arkadaşlarım size ne şekilde hitap edecekleri ile ilgili fikir sahibi olurlar.

Teşekkürler..

13. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    yasak demek yeni yasak olmuş ben bilmiyordum zaten ben şuan denizde zıpkınla avlanıyorum yasayı okudum teşekkürler

14. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Teşekkür ederim, sizden ricam, etrafınızda bilgisi olmayan arkadaşlarıda uyarmanız olacaktır..

15. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

affetmesin arkadaşım adam sormuş nasıl tutarım diye bende tutacağı şekli söyledim başka türlü tutamaz yasak olabilir ben sana bişey daha anlatıyım bak dinle yasak yasak dediler bize balık tutturmadılar iğneyle biele olsun güzel bizde başımız belaya girmesin diye tutmadık ve sonuç ne oldu biliyormusun sevgili arkadaşım tüpraş rafinerisi ırmağa bigüzel zehirli atık döktü ve ne oldu bize yasak diye tutturmadıkları balıklar sanırım bir tür kükürt tü bu zehir hepsi hoplaya zıplaya karaya vurdu koca kca turnalar ters döndü yüzlerce ton balık öldü bahşılıdan kaleciğe kadar balık neslidiye bir şey kalmadı ırmakta hepsi öldü ve ne oldu hiçbirşey olmadı ne ceza kesildi ne yaptırım oldu inanmayanlar gitsin kırıkkale bahşılıya geçensen buzamanlardı mayısta olabilir sorsunlar 2 hafta leş koktu ırmak balık ölüsünden ülkemizde kanunlar sadece zayıflara uygulanır güçlüler tonlarca balık öldürür bişey olmaz hadi rast gele

Son düzenleme: 29 Haziran 2007
  16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Bu söylediğiniz ne yazık ki ülkemizin acı gerçeği. Ama yanlışı yanlış ile düzeltemeyiz, sizce de öyle değil mi? Bence hemen sinirlenmeyin, bunun yerine uyarıların ya da yasakların altında yatan mantığı düşünün.

17. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

gene söylüyorum ben bilmiyordum arkadaşım yasak olduğunu sadece oralarda derinlerde büyük balıklar var kancaya ufak balıklar geliyor 10cmlik yazık günah onu öldürdüğüne deymez ama derinde kiloluk balıklar var onlarda yeme gelmiyorlar nedenide ırmağa dökülen kanallardan besleniyorlar o bataklık oluyor kıyılar biraz balıklar ordaki kurtlarla larvalarla besleniyor yani sizin anlayacağınız
    balığın karnı tok yeme gelmiyor onun için zıpkın dedim ben şahsen kızıl ırmağa zıpkınla 1 kere bile dalmadım daha aklımı kaybetmedim ço acayip bir nehir heryer sarmaşık ve kepçe kuyusu kendine güvenen girsin zıpkınla dedim oda yasakmış zaten onun için orda balık tutmak zor ben zaten 6 aydır yokum oralarda bodrumdayım ve denizde gündüz zıpkınla avlanıyorum okudum o yasak deyilmiş zaten

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    jaws kardeşim veya abim her neyimsen artık anlaşılıyorki sen zıpkın avcsısın oltayla avlanmayı bilmiyorsun bilseydin balıkların karnı tok demezdin çünki balıklarda tokluk hissi yoktur çatlayıncayakadar yerler güzel kardeşim sana denizlerde rast gele zıpkının körelmesin

19. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    BEnde kırıkkale de tugay da yapmıştım askerliği . Bir kere kızılırmak ı gezmek nasip oldu o kadar.

20. jaws

jaws

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    doğru 10 senedir oltayla avlanıyoruz bilmiyor olabiliriz benim sana tavsiyem davulun sesi uzaktan hoş gelir gel bir avlanda görelim benim evim ırmağa 50 metre yakınlıkta ve ben zıpkınla ırmakta avlanmadım deli değilim o akıntıya kepçe kuyularına girecek heryer ot balıklar otun içinde yatıyor ve attığın yem de ota takılp gidiyor bütün millet eli boş gidiyor tutan genelde ağaveya zıpkınla tutuyor ben gördüğümü söylüyorum canlı şahitiyim