Kirmizi Kurt

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında orhan1969 tarafından paylaşıldı.

1. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Selam arkadaslar,ben genelde tatli su da avlanirdim,gecen yaz,bizim obadan olan Tekin arkadasim,abi ceyhan irmaginin denize dokuldugu yerden muthis balik cikiyormus hafta sonu gidelimmi dedi,bende tamam gideriz ama ne yapacagiz nasil yapacagiz bir arastiralim dedim,telefon actik sorduk,abi siz malzemeleri getirin burdan kirmizi kurt cikartacagiz onla avlanacagiz dediler,
    Mazleme aldigimiz Adana Yildiz balikciliga gittim,dedim bir anlatin bakim nasil takim gerekiyor falan gibi,neyse makinalardai misinalari hemen degistirmek icin 0.25 misina aldim,kirmizi ince mustad igne aldim,neyse biz takimlari denize gore ayarladik,cuma gunu aksam ustu,Adana Numuna hastanesi ameliyathanesinde calisan 3 arkadasla yola ciktik,Bizim tekin basladi diger arkadaslara orhan abi
    oynak beyimizdir,obamizda o nerse o olur,bende oba basinizim ona gore dedi
    Oynak beyi olarak ilk talimatim,arabayi kullanan ahmete oldu,80 km gecme lutfen dedim,yolda buz,erzak vs aldik,Ceyhan irmaginin dokuldugu adali koyune gittik,1 saate yakin bir kurt cikarma operasyonundan sonra,balik tutacagimiz yere geldik,nehrin kenari hep sazlik,bizim olta atacagimiz yerde 6-7 olta atilacak kadar yer var,gece Levrek,kefal,yilan balifi,pullu,cipura ufak tefek aldik,tekinle ikimiz nobetci kaldik gece,sabah kahvalti filan derken,ahmet bana olta verin bende yakalayavagim dedi,tekin kendi oltasinin ucuna yem takip verdi,bizden 15-20 mt asagiya indi 10 dakika gecmedi oltasinin ucunda 300-400 gr lik bir levrek,oynak beyimiz senden bir icraat goremedik,bak ben hayatimda ilk olta attim bu geldi icraat yap dedi,bende bana misilleme yaptirmayin arkadas dedim,gunesinde etkisiyle sandalyede uyuma uyumama arasi bir durumdayken,D.A.M.oltali kamisin ucunda hafif vurma hareketleri basladi,hemen aldim kamisi elime sert bir vurus gelince,hafif cirptim,cirpmamla beraber kamisin ucu egilmeye basladi,dondum tekine kepceyi yetistir dedim,abi dalga gecme ya dedi,burda kepcelik balik ne gezer,kamisin ucuna bakinca nerden nasil atladi kepceyi nasil aldi yanima nasil geldi hic farketmedim,sert bogusmalarin sonunda suda bir beyazlik belirdi,adrenalin en ust seviyede tabi
    baligi kepcenin ustune cektim ve tekin kepceyle aldi,soyle bir cak yaptik,1.5 kg lik bir sazan,sasirdik tabi kirmizi kurda biz deniz baligi bekliyoruz szan geliyor :) iyide ediyor :D tabi bizim ahmet oynak beyimiz buyuksun :rolleyes: gibi iltifatlardan sonra tekrar bir balik yakaliyor ama bende buyugum demi diye hinzir hinzir gulumsuyor :mad: ayni yerden ayni noktadan terar bir sazan aldim ben,tabi bu sefer tekin dememle beraber kepceyle yanimda :D bizim tekin bir kefal cekti 500 gr filan,oda dondu bak son noktayi oba basi koydu dedi :D o gazla hemen yemleri tazeleyeyim dedim yemi degistirip oltayi atmamala beraber solumdaki ayni olta D.A.M.a vurmaya basladi sag elimde bir olta sol elimle aldim cirptim,bu seferki kamisi suya indirecek nerdeyse tekin hemen diger oltayi kapti,ben basladim bogusmaya :) tabi yine adrenalin en ust seviyede,tekin dikkat dedim bu onlardan cok daha buyuk biraz mucadeleden sonra 4 kg lik yavruyu cikarttik :D
    O gun 2 sey beni sasirtti 1-kirmizi kiurt ile 7-8 cesit balik yakaladik 1 gunde hem deniz hem,tatli su baligi
    2 - mustadin ince kirmizi ignesiyle hic zorlanmadan o sazanlari cekmem oldu
    Selamlar Rasgele

2. can1963

can1963 Recep Can

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5kg
    tebrıkler guzel bır gun gecırmışsiniz sazanlar kefaller falan kırmızı kurdu da nerden cıkardıgınızı da yazsaydın da merakımız gıtseydı barı selamlar

3. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Nehrin kenarinda kucuk su kanallari var,tatli su ve deniz suyu karisimi yerler,
    bu kucuk kanaletlerde camurlarin icerisinden cikartiyoruz,ayrica balik malzemesi satan yerlerde posetler icerisinde satiliyor.

4. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    orhan abi tebrik ederim güzel av olmus aynı yerden hem tatlı su hemde deniz balığı yakalamamız ise ayrı bir güzel afiyetler olsun

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler abi güzel bir av ve anlatım eline diline sağlık

6. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Tebrikler abi avınızda, hikayenizde çok güzel olmuş.

7. AKIN74

AKIN74

Orhan abi Tebrikler, ellerine kollarına sağlık, her daim oltan boş kalmasın...:)