kıyıda avlanma yerleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ömer65 tarafından paylaşıldı.

1. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    bu konuyu açmamın sebebi özellikle kışın kıyıdan avlak yerlerinin azalması
    malum denizdede kışın balıgın oldukça derine çekilmesi veya genelde hava muhalefeti çogu zaman hafta sonu heveslerimizi yıkabiliyor
    bana göre bu sıkıntıyı biraz daha aza indirebilmek için kıyıdan çay agızlarını tercih etmektir hemen hemen bütün çay agızlarında suyun gel gitleriyle ilgili balık hareketlerinide beraberinde getirir
    veya çaydan akan suların börtü böcek vesaire yem taşıdıgından denizin agzına aktıgı kısımlarda balıgın toplanmasına veya ugrak yerleri olmasına sebep olmakta
    buda iyi kötü elimiz boş dönmeyiz demektir
    benim aklımdan geçen şu
    herkezin rahatlıkla anlaya bileceyi bölgelerin haritaları çizilip örneyin şehir merkezinden uzaklıgı km.si gidiş güzergahları yazılabilir
    bu konuyu kıyı avcılarına faydalı olacagına inandıgım için açtım
    sevgiler:)

2. Katılımın olmasına ve bu konu başlıgının sabitlenmesinden yanayım.

Teşekkürederim abim.

3. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    ben teşekkür ederim can umarım faydası olur

4. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Bence kesinlikle işe yarar ve faydalı olur, hay aklına sağlık ömer ağbi;)

5. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    ben bildigim yegane yerle ilk katilimi yapayim bari:)

ozdere ve gumuldurun sinirini olusturan azmakin, denizati tatil koyunun hemen yanindan denize dokulur, dokuldugu yerde cocuklugumdan beri kisin balik cikar.

bu aralar benim de gidip denemeye niyetim var zaten.

ancak kisin sularin yukselmesiyle denizle bulusan, yazin geride kalan azmak bu kis sifir yagis sebebiyle henuz denizle bulusabilmis degil:(

6. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Yenifoçada sahili takip ettiğimizde yolun bitimine gelirken bir dere denizle buluşur, burada özellikle rüzgarlı havalarda fena levrek olmaz, bir de yeni foçaya gelirken çakmaklı nın oralarda sağ tarafta evlerin arasından deniz kenarına inen bir yol vardır, bu yolun sonunda denizde beton bir güneşlenme sahası ve eski bir iskele vardır, bu iskelenin oradan mırmır, lidaki, izmarit hatta çipura bile yakalandığı olur.
    Herkese rastgelsin, iyi avlar.;)

7. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    arkadaşlar ege bölgesindeki sadece derelerini ,akarsularını ve çaylarını gösteren özellikle denize akan kısımları gösteren bir harita ayarlayabilecek veya çizebilecek
    biraz teknik bilgisi olan bir arkadaşımız varsa ve bu konuya eklerse sevinirim
    benimde bildiyim baya yer var fakat harita olmasında baya bi yarar olacagından isteyen herkezin daha rahat bilgiye ulaşabileceyinden dolayı şimdilik yazmadım
    ama yapılıp eklenirse haritanın üzerinden daha rahat yorumları yapıp bi
    lgilerimizi aktarabiliriz diye düşünüyorum
    konuya eyilen can,onur ve alpere teşekkürler
    sevgiler:)

8. Sanırım Mutlu bu işi KOLAY HARİTA dan halledebilir.

9. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    sevgili dostlar
    Aldığım istihbarati bilgilere gore Karasu'da Sakarya'nın denize dokulduğu yerde Kalkan yapıyormus.Haftaya bizzat gidip deneyeceğim raporlar aynen bildirilecektir.rastgele livarınız bos kalmasın...

10. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    alıaga

herkeze kolay gelsın.
    foca cakmaklı koyunde avlandım.cupra yapıyor.koyun yan tarafında bulunan izmir demir celik fab.ait ıskele ve koyda baya ıyı balık var.yalnız en son okudugum kadarıyla alıaga bolgesınde yakalanan balıklarda yapılan ıncelemelerde aır derecede toksın maddelerının bulundugu gazeteler tarafından yazılmakta.yıne alıaga nın ıcersınde askerıyenın bulundugu sahılın devamında kumluk bır bolge var.oradada avlandık.yakalayamadık ama gece bu bolgenınde ıyı levrek yaptıgı bılgısını yakalayanlardan aldım.

11. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Tugay ağbi benim bildiğim kadarıyla demir çelik fabrikasına ait olan iskelenin bulunduğu bölge nemrut limanı diye biliniyor ve oraya karadan giriğ balık avlamak yasak (limana girmeye ve iskelelerde balık avlamaya izin vermiyorlar, ancak denizden gelirsen limanın açıklarında balık tutlabilir ve orada çıplak kaya denilen bir yer var o taraf iyi çipura yapıyor ama bu seferde tekneden olacak kıyıdan değil.

12. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    alper kardesım dogrudur nemrut lımanına karadan gırıs yok,lımanın ana gırısınde tanıdıgın yoksa,tek sansın tekne ile girmek iskele tarafına ama su an yasaklanmıs dedıgım gıbı bırde oradan alınan balıklarda agır derecede toksın madde bulunmuş DIKKATT

13. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    onca aramam ragmen ege bölgesinin yalnızca akarsulsrını ,derelerini ve çaylarını gösteren bir harita bulamadım arkadaşlar yardım

14. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Ömer ağbiciğim galiba İzmir de herkes tekneden avlanıyor, ya da insanlar av bölgelerinin bilinmesini istemiyor!! :mad:

15. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    omer abi,
    dun gittiginiz seferihisar - azmak'in tarifini de ekler misin buraya?

16. tugay sahın

tugay sahın

Favori Kamış:
    olta,mısına
    En İyi Avı:
    1 kg levrek
    merhaba kıyıdan su an balık yok gıbı herkez tekneden cıkıyor.tabıkı bunlar nasıp ısı.benım bıldıgım.balıklıovadan-karaburuna kadar sahıl serıdı balık yapıyor.
    focada cakmaklı tarafı,alıaga tarafı vb.gıbı

17. yüce35

yüce35

evet onur abi sana aynen katılıyorum.gümüldür benim yarı memleketim olduğu için bende o azmağı tarif edecektim.ama dediğin gibi yağışsız günlerden sonra azmak hala denizle buluşmuş değil malesef:(

18. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    sadece yagis degil tabii, tahtali baraji su tuttugu icin de bulusamiyor denizle eskisi gibi.
    sen "memleketin" neresindensin murat? bulusup bigun atalim oltalari azmagin ordan:)

19. Ümit DURUK@N

Ümit DURUK@N

Favori Kamış:
    avcılığa uygun olan herşey!
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorum sanırım okadar büyük bir balık yakalayamadım henuz :)
    SELAM! Arkadaşlar ben ankardan Ümit sitenizde daha önceden üye olan DENİZ ACARI'n yeğeniyim... Benide aranıza alırsanız mutluluk vede kıvanç duyarım!!!!

20. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    ümit bey tanışma bölümüne uğrarsanız daha yararlı olur...