Kıyıdan lüfer hangi saatlerde avlanırsa daha verimli olur

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında serkan67 tarafından paylaşıldı.

1. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    walla serkan soruna cvp vermeyi okadar çok isterdimki ama acemiyim onun için senin bu sorunun cevabını bende dikkatlice takip edicem :(

2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Lüfer şu döenmde marmarada sık sık üst suda gezinir.Pek çok teknik olmasına karşın genelde sabah ve gün batımı sonrası( ki bu saatler zaten genel olarak hep balık yapan saatlerdir) lüfer avı kıyıdan verimli olur.saygılarımla..

3. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    evet boğaç abicim dün gece boğazdaydım malesef sonuç yok :( benim kamış 4.50 havada çok rüzgar vardı kamışı zor zaptediyodum çinekop çaparisi taktım biraz denedim ama bişey yok :( sonra takımları toplayıp döndüm :eek: bu arada akşam diderken boğaza sahilden karaköy istikametinden geçtim belki açık malzemeci bulurum diye vardı bikaç dükkan ama alba satmıyodu:confused: balatta da bir dükkanda alba makine sordum adam bana satmıyom dedi üstüne üstlük alba alınırmı baksa na şu markayı vereyiim albaya beş basar vb vb :D neyse anladınız siz:D güzel bi geceydi tabiki balık ta olsaydı iyi olurdu :eek:

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Birkan Kardeş bugunlük kısmet değilimiş...Başka sefere inşallahh,ama tecrübe yakaldın,en önemlisi bu.

5. manblue60

manblue60

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüferlerrr
    slm

arkadaşlar dün iki tane daha aldım sarayburnundan günler kısalınca saat 6 gibi hava kararıyor o zaman 4 te bailıyor lüfer şimdi 19-21 arası yapıyor ama seyrek küresel ısınmadan lüferlerde nasibini almışlar bu sene arkadaşlar herkese rastgele

6. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    arkadaşlar lüfer ve çinakop için kullanacağımız sahte balık istavrit şeklinde olmasımı gerek resimdeki gibi olandan mı almam lazım :confused:

7. corint

corint

Favori Kamış:
    corint kaşık,turnament kamış,okuma ,banax 7000 makina
    En İyi Avı:
    5,8 kg kalkan
    slm birkan kardeş .Lüferin tam ilacı resim de gördüğümüz rapala.ben evelki sene cankurtaran dan,fenerin 100m solundan sabah erken ,öğlen saatlrinde günde 15 20parça lüfer aldım.yalnız markası pelican diil princess ti. daha geç yıpranıyordu.başka renkli rapalalar iş yapmıyordu.genelde ekim ortasın dan sonra yapıyordu.RASGELE...

8. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Bende kuzu tandırı severim, bir açıklaması yok :) Bu arada Yücel'in dediğide doğru, en ilgi çeken balıklardandır. Zargana ile sinarit, akya, levrek trofeleride alınır...

Rastgele

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bu cumartesi bende çıkıyorum.Allah yardımcım olsun.