Kıyıdan Sardalya ile Levrek avı yöntemi.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. jaws_16

jaws_16 sedat

En İyi Avı:
    sazan 2 kilo
    orhan abicim mükemmel olmuş çalışma
    keşke senin gibi bir üstadla beraber avlanmak isterdim..
    senin o engin bilgilerinden faydalanabilseydim keşke.
    nasip.
    ama şükür ki balıkavi.net var ..
    ellerine sağlık..
    nice mutlu ve bereketli avlar ustamm..:)

2. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkür ederim, sevgili Sedat, bende bilgi tecrübe ve balık avı yöntemlerim sizlerle paylaştığım için ayrı bir mutluyum, inşallah zaman gelir sizlerde, sizlerden sonra gelecek olan yeni nesillere bilgilerinizi ve tecrübelerinizi anlatırsınız.rastgele, hoşçakal.:):):)

3. aydın arvas

aydın arvas aydın arvas

Favori Kamış:
    SİMANO CX BEST MASTIR 4,30
    Favori Makine:
    DAİVA WİNDCAST Z 5000
    En İyi Avı:
    Levrek 7 Kg ve daha niceleri
    Sevgili Orhan abicim sizinle daha öncesi başka bir forum'da beraberdik sizi kaybettim diye inanın çok üzülmüştüm :( fakat yine tekrar sizinle beraberiz engin tecrübelerinizle bize kaptan oldunuz bizler siz değerli üstadımızın bilgileriye arkanızdan geliyoruz. saygılarımı sunuyorum Ellerinizden öpüyorum. ha bu arada Mercan Kenen abimede selamlarımı iletirseniz sevinirim.

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkür ederim, sevgili Aydın kardeşim, beni biliyorsunuz, yaşım 60 emekliyim , teknem ile hergün balık avı yaparım, bu avları balık sitelerinde, sevgili amatör balıkçı kardeşlerimle , bilgilerimi ve tecrübelerimi ve balık avlarımı paylaşırım, fakat bazı siteler, benim başka yerlere yazmamı istemiyorlar, tami bu onlar açısında çeşitli nedenlerle doğru olabilir, fakat ben her zaman bu konuda hür olmak isterim, şu anda sizlerle beraberim.
    Sevgili Aydın, ben ve Kenan abin, sana çok güzel balık avları dileriz, hoşçakal.:):):)

5. oltacı_

oltacı_

"hangi çılgın zincir vuracakmış şaşarım"

Sevgili Orhan abim, Sen ve senin gibi büyüklerimiz bizler için baştacı olacak yaştasınız, Sizlerin bilgisi ve yaşadığı tecrübelerinizden istifade etmek bizler içi en büyük kazanç olmalıdır.

Allah seni ve senin gibileri başımızdan eksik etmesin..

Sen beni bilirsin menfaat için bir tek harf bile yazmam, Yazdıklarım sadece hissiyatımdır ve sebepleri bende saklıdır.

Son düzenleme: 17 Haziran 2009
  6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkür ederim, sevgili Hamit kardeşim,
    Benim de tek arzum, insanların bariş ve mutluluk içersinde olması, burada da genç balıkçı kardeşlerim ile uzun zamandan beri güzellikler içersinde , sevgi ve saygı ile amatör balıkçılık hakkında her şeyi paylaşmaya çalışıyorum.
    ben de sizleri çok seviyorum, hoşçakalın.:):):)

7. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    öncelikle merhaba simli silikonla levrek avlarınızı takip ediyorum bu takımı canlı yem yoksa diyemi koydunuz çünkü levrek avcı balıktır bu tarz yeme anca liman içlerinde balık artığı yemeye alıştıysa gelir.kıyı parakatlarında ince takıma bazen vuruyo ama genede canlı yemle bırakma kanımca daha iyi bir sonuç vericektir.

8. oltacı_

oltacı_

Merhaba Cem bey,,,

Parakat derken amatör balıkçılık harici olarak andınız galiba, sizinde bildiğiniz gibi amatörlere yasak olan bir uygulamadır ve ticaridir.

Levrekte ise en sağlıklı yem canlı olandır fakat bana da canlı yem kullanmak benim düşünceme göre çok yanlış gelmekte ve sportif bulmamaktayım.
    Hal böyle olunca simli silikon sahte hem hesaplı, hemde avcıdır.
    Tabii her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ve bu farklılıklar forumlarda yayınlanır, dileyen istediği sistemi kullanır.

Oltadaki keyifler sonsuzluk olsun.

9. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    ben parakatı liman dışında canlı olmayan yemede vurduğu için örnek verdim.yoksa amatör balıkçılıkta yasak oldunu tabiki biliyorum.

10. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    zaten parakat tamamen ticari ve külfetli bi avlanma şekli ağ atmaktan bi farkı olmuyo.ak yeme yada sübyeye takıldığını belirtmek için örnek verdim.balık yakalama ve avcılıkla ilgisi olmayan ticari bi uygulama amatör avcılarada yasak.

11. oltacı_

oltacı_

Teşekkürler Cem, Ben forumda okuyan genç kardeşlerimizin aklında yanlış kalmasın diye yazdım, sende teyit ediyorsun. Zor olduğu kesin ama adamlarında mesleği ve ne zaman karşıya kışın geçsem o sandalda ekmek parası için o soğuğu çekenleri gördükçe içim buzlanır.

Allah yardımcıları olsun, işleri çok zor.

12. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    hamit bey bu konudan hareketle sizin için levrek resmi ekledim levrek konusunda tecrübelerimi paylaşmak istedim

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Cem kardeşim,
    Tekne ile, kıyıdan , sığ sularda levreğe silikon çekerim, bunun dısında yemli yem hiç kullanmadım.
    Kıyıdan bırakma usulu ile, canlı yemle levrek aldım, birde kıyıdan bırakma yemli yaptım, şu anda sadece tekneden avlanmaktayım. hoşçakal, iyi avlar dilerim.:):):)

14. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim orhan bey avlarınızı ilgiyle takip ediyorum bende levrek avına meraklı biri olarak bilgi paylaşımında bulunmak istedim.bende marmarada sabah gün doğuşunda silikonla bakıyorum güneş çıktıktan sonra canlı yeme dönüyorum.ayrıca burda seyirtmede çalışıyo papalina biçmeye başladımı levrek seyirtme iş yapıyo.iyi günler dilerim.

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Cem kardeşim, sana, sırtı avlarında, güzel levreklerin nasip olmasını dilerim, ben de bu aralar devamlı uskumruya çıkıyorum, bu balık buralardan ayrılmada tadını çıkarmaya çalışıyorum, devamlı aynı balık avını da yazmak istamiyorum, inşallah çok yakında, sinarit ve barakudalar a başlarız, hoşçakal.:):):)

16. Kuleli

Kuleli Bilal

Favori Kamış:
    Lineaeffe ım casting 420 - Omer Excalibur 82
    Favori Makine:
    Effe Titanic TT65
    En İyi Avı:
    Levrek
    Orhan abi ben genelde küçük balıklar yakalamaya alışığım(istavrit - mezgit - izmarit vs.. ) böle büyük balıklar tutmak hep hayal etmişimdir ama verdiğin bilgiler neden bende yapamıcakmışım hissi uyandırdı yanlız bir sorum olucak. Beykoz/Riva da bol kayalıklı bir koyda Kurşun yerine Şamandıralı olarak kullanabilirmiyiz =?

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Bilal kardeşim,
    Son günlerde siteye giremedim, sorularına geç cevap veriyorum,
    Kayalık yerlerdede aynı sistemi uygulayabilirsin, yalnız dikkat edeceğin yegane husus, balık yemle onnamaya başladıktan sonra, tek bir hamlede tasmalayıp ara vermeden, çok hızlı bir şekilde çekmen gerekir, çıkrık makine ile başaramazsın, elle çekersen daha çabuk yapabilirsin, önemli olan gezer kurşunun takılmaması. sana rastgele , güzel balık haberlerini beklerim,
    hoşçakal.:):):)

18. AVCI_28

AVCI_28 mehmetzabun

evet güzel teknikler teşekürler :)

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili kardeşim, kıyıdan çok çeşitli şekillerde levrak avları yapılabilir buda bir tanesi, sabah erkenden denemekte fayda var, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

20. erols

erols Erol Safak

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX240M 10-30gr, Daiwa CrossFire CFS270MH 10-40gr
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet II G4000F, Shimano Nexave 4000RB, Daiwa Laguna 3000-5Bi, Spro Passion 740
    Orhan Bey, bu yararlı bilgiler için çok teşekkürler! Ellerinize, emeğinize sağlık!