Kıyıdan Sardalya ile Levrek avı yöntemi.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Bu zeminin taşlık ve kumluk olması levrek avında daha etkili olacaktır, ama önemli olan levreğin genelde bulunduğu kıyılar, eğer bu kıyıları biliyorsan mutlaka levrek alırsın, hoşçakal.:) :) :)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Ertan kardeşim sana da rastgele, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Göstermiş olduğun ilgine çok teşekkür ederim Can kardeşim,
    yazımdada dediğim gibi sardalyanın çok taze günlük olması lazım kesince kanı akmalı, bence taze sardalya denemelisin, rastgelsin hoşçakal.:) :) :)

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Ali kardeşim, kıyıdan levrek avlamak için çeşitli yöntemler vardır buda onlardan biri inşallah faydalanan kardeşlerimiz olur, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana,:) Ayvalık'ta Berbat Mustafa var, birde sevgili arkadaşım öğretmen Ali İhsan bey kardeşim var, Ali bey adasında balıkçılar eğer görürsen selamımı söyle, hoşçakal.:) :) :)

6. WE HANT

WE HANT ŞAFAK DURMUŞ

geç geldim. öğendim.. teşekür ediyorum

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Şafak kardeşim hoşgeldin zaten hepimiz senin gibi balık avlarımızı paylaşmak için buradayız, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

8. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Bu sistemi sardalya yerine yengec kullanarak uygulamayi düsünmüstüm bir yerde izlemistim. Bilgiler icin tesekkurler:)

Saygilar...

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Çağrı kardeşim zaten balıkçılık deneme ve yanılma ile ilgili bir konu,:) :) :) gerçeği konuşmak gerekirse bir kumar,:) bence kafana koyduğun sistemi dene derim,:) sevgilr hoşçakal.:) :) :)

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Alıntı:
    ks41´isimli üyeden Alıntı
    ben izmitliyim abi merkeze yakın oturuyorum.kasım ayı için dönemi olan balıklar hangileridir.sanırım mırmır avı zamanıymış bu sıralar okuyorum forumlardan ama sormak istedim yine size bir de istavrit ve mezgitin zamanı geçti mi hala avlanabilirmiyiz kıyıdan ?

Sevgili levent kardeşim, bizim yöremizde Kuzey ege Sivrice'de kıyıdan levrek çıpra ve sargoz azda olsa av vermekte, çıpra takımı ve diğer kıyıdan takımlar raporun ilk sayfasında var, yem olarak taze sardalya, borukurdu, sülünez ve madya yani uzun canlı midye, bunları yem olarak takabilirsin, ben daha ziyade tekne ile avlanıyorum, gene sormak istedin bir şeyler varsa beklerim sevgiler hoşçakal.:) :) :)

11. ks41

ks41 Levent

Favori Makine:
    Okuma Travertine 55
    En İyi Avı:
    Turna,Eşkina,İstavrit
    acemilerde soru bitmez :) bilgilerin,ilgin için teşekkür ederim abi,çok sağol.hoşçakal. :)

12. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Levent kardeşim zamanında hepimiz acmiydik sen üzğlme sende bizler gibi zamanla balıkçılığı öğreneceksin,:) ben emekliyim vaktimizde çok balık avları ile olan bilgilerimi ve tecrübelerimi her zaman sizlerle paylaşmaya hazırım ben her şeyi biliyorum demem ben sadece kendi yapmış olduğum avlarım hakkında bilgiler pratik takımlar kendi balık avlama yöntemlerimden ilgilendiğin kısımlar hakkında senin sorularını cevaplamaya çalışırım, bana her zaman sorabilirsin, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

13. esagasi

esagasi ayhan

Merhabalar,
    Arkadaşlar ben İstanbuldan yazıyorum, yakın zamanda Çanakkale tarafına balık tutmak için gitmeyi düşünüyorum fakat mekan ve nasıl bir takım kullanacağım hiç bir bilgim yok, yem olarak ne kullanılır? bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...
    şimdiden teşekkürler...

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Ayhan kardeşim ne şekilde avlanmayı düşünüyorsun, kıyıdanmı yoksa tekne ilemi, kalacak yer var av yapacak teknede buluruz, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

15. gokhanunsal44

gokhanunsal44 Gökhan ÜNSAL

]ALINTI

Halde yüzlerce kasa yasadışı balık..!

Denetimde yasadışı avlanmış balıklar tespit edildi ve ceza kesilerek, balıklara ekiplerce el kondu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yavru balık avını, denizden başlayıp balık hallerine ve satış noktalarına kadar denetlemesi ve engellemesi gerekiyor.

Bugün yapılan denetim yasadışı avcılığı önleme konusunda Bakanlığın ciddiyetini gösteriyor ve bizi umutlandırıyor. Fakat bu denetimlerin denizden, balık çıkarılmadan da yapılmasının önemini Bakanlığa hatırlatıyoruz. Aksi takdirde en değerli besin kaynaklarımızdan birini kaybedeceğiz çünkü balık stokları geri dönülmez bir şekilde tükenmek üzere.

Stoklarda düzelme görülebilmesi, denizlerin bereketinin geri gelmesi için Bakanlık yasadışı avcılıkla mücadeleye devam etmeli. Gereken eğitim ve teşvikler de bir an önce verilmeli, verilirken de balıkçı nüfusunun büyük bölümünü oluşturan küçük balıkçı göz önünde tutulmalı.

http://bit.ly/ucBpGt

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Ne vakit bu ülkenin de sahipleri olacak o zaman bütün sorunlar halledilecek, ben yıllardır İsviçre de yaşadım izinsiz bir tek istavrit bile yakayamazsın , izin alsanda ölçeceksin eğer sirkülere uygun değilse tekrar salacakasın, heee yakalarlarsa 500 fr. ceza...hadi yap ta görelim sevgiler hoşça kal.:) :) :)

17. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Orhan abi çok değerli bir paylaşım bu yöntem izmir körfez avcılarının değişilmez levrek takımıdır ... Ancak biz bu siztemde yem olark canlı kayabalığı , yularya , isparoz kullanırz ve muhakkak netice alırız... Canlı yeme doğru şekilde takılan WMC 9143 0.5 iğne ile çok güzel avlar yapıyoruz ilerleyen paylaşımlarda daha önce bu yöntemle yaptığım avcılıklardan bir derleme yapacağım... Saygılarımla üstadım...

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Anıl kardeşim sana çok teşekkür ederim zira burada çok önemli bir mesaj vermişin, benim burada da bahsetmiş olduğun bir kıyıdan sardalya ile levrek avı, işte kıyıdan seninde dediğin gibi bu yöntemleri çoğaltmamız lazım bana göre her balıkçı çok değişik uygulamalarla balık avlar işte bizde bu çok yönlü balık avlarını burada görmeliyiz, senin gibi değişik yöntem uygulayan arkadaşlarımızın da bu kıyıdan levrek avı uygulamalarımızı çoğaltmalıdırlar hepinize selamlar, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

19. fztyasin

fztyasin yasin özkan

anıl bey iyi günler dilerim izmir körfezde önerebileceğiniz kıyıdan avlanma yerleri varmıdır acaba ben çeşme karaburun foça gibi 1-1.5 saat mesafedeki yerlere gitmek zorunda kalıyorum avlanmak için tabi yol uzak olunca da sık gidemiyorum körfezde oltaları hep kayalara takıp kırıyorum balıksız dönüyorum. takılmaması için önerebileceğiniz yöntemler mevcut mu acaba. biraz acemiyim çok sordum kusura bakmayın şimdiden teşekkürler iyi günler

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Yasin kardeşim bu konu çok okunduğu için Anıl kardeşimiz de bir kere daha okuyamaz ama belki diğer arkadaşlarımızdan de sana cevaplar gelebilir, bana her hangi bir sorun varsa her zaman beklerim sevgiler hoşça kal.:) :) :)