Kıyıya yakın geçen tekneleri protesto edelim

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında burakreis tarafından paylaşıldı.

1. burakreis

burakreis

Favori Kamış:
    LINEAEFFE Atlantica 4.20 Kamış ,DAİWA EMCAST ADVANCED 5500
    En İyi Avı:
    Palamut Oldukça büyük tartmadım
    Arkadaşklar bu formu hep okuyordum. Şimdi üye oldum, özellikle kıyıdan balık avlarken misinamı koparan teknelerden bıktım. bu tekneler genelde turyol 'a ait www.turyol.com.tr 'ye yunuscan@turyol.com 'a mail atalım.

2. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Tekneler bazı yerlerde boğaz trafiği ve akıntı yüzünden kıyıya yakın geçmek zorunda. Tabii bunun dışında sadece kıyıda balık tutanları rahatsız etmek için keyfince(!) kıyıdan geçen tekneler de var. İkisinin ayrımını iyi yapmak lazım.

3. burakreis

burakreis

Favori Kamış:
    LINEAEFFE Atlantica 4.20 Kamış ,DAİWA EMCAST ADVANCED 5500
    En İyi Avı:
    Palamut Oldukça büyük tartmadım
    Haklısın Emre Reis,

Ama turist taşıyanlar resim çeksinler diye yakın geçenerde var. Hatta geçen biri ile tartıştım. Adam Utunmadan birde gülüyor.Baıları uyarınca açıktan alıyor.

4. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Boğazda hadi neyse de akıntı olmayan yerlerde kıyıdan geçen teknelere ne demeli. Kaç sefer olta kaptırdım(Bunlara katamaran da dahil). Bence de boğaz olmasa bile akıntısız veya trafiğin az olduğu yerlerde kıyıdan geçenleri protesto etmek lazım. En azından olta atarının dışından geçmeleri lazım.

5. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Size bir tiyo verim.
    Arkadaş sarayburnunda olta atarken bir oltada 0,50 misinadan oluşan takım atıyor.Kaç tane sandalın takımlarını çekti.Tabi kopararak.Birtakım bırakan kayık ,bizim ordan uzak geçiyordu.

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende zaman zaman şikayetçiyim fakat bu işi ekmek parası için yapan sandalarda var ben sarayburnunda birkeresinde bir teknenin balık tutarken dalıp kıyıya çarptığını bile gördüm bazen dalgınlıklada olabiliyor kasıtlı yapanlara tabiki karşıyım bende takım kaptırdım çok kere amaben amatör balıkçıyım ekmek parası için bu işi yapanlar bazen yakınlardada avlana biliyor kızıyorum fakat ne diyeyim ekmek parası

7. deniz_20

deniz_20

boğaz trafigi

arkaaşlar aslına haklısınız yakın gecme konusunda ama bı taraftan da bogaz trafıgı var o motorlar kıyıdan gıtmezse gemılerın onune userler bı tarafta onlarada hak vermemız gerekır

8. olci95

olci95

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2,5 kilo çipura
    abicim aynen kıyıda balık tutarken gelip kıyıdaki balıkları kaçırıyorlar, oltanın misinesi koparıyorlar, bir yerde sinir oluyorum ama ne diyeceksin...:eek:

9. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Selamlar.

Değerli Üstadlar;
    Ben Uzakyol Güverte Zabitliği alanında akademik eğitim almış genç bir uzakyol kaptanıyım. Duruma göre bazen tüm yolcu motorları ve sandallar kıyıya yakın geçebilmek zorunda kalıyorlar. Ayrıca hangi deniz taşıtı hangi durumlarda nasıl kullanılır konusunda gerek IMO'nun gerekse diğer yetkili makamların kuralları var. Bunun için art niyet aramayalım ve bazı durumlarda bunun gerekli olduğunu varsayalım. Unutmayalım ki biz genelde zevkimizi tatmin ediyoruz onlar ise ekmek paralarını kazanıyorlar. Sürçi lisan ettikse affola.