Kızıldeniz

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında DrHG tarafından paylaşıldı.

1. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Tüm grup üyelerine selamlar. Bayram tatilini biraz uzatarak Sharm El Sheikh/Mısır’da ailecek 3 gece 4 gündüz bir tatil yapma fırsatı bulduk. Baştan belirteyim çok istememe rağmen programımızın yoğunluğu nedeniyle balık avına çıkamadım. Ama gene de glass boat denilen tekneler ile (teknelerin altı cam ile kaplı ve resifleri, balıkları izleyebiliyorsunuz) Kızıldeniz’in billur gibi berrak suyunun neleri barındırdığını görebildim. Ve tabiki de sizlerle paylaşmak istedim. Fotolar çok net değil ama (zira tekne dursa da hafif hareket ediyor, balık maalesef sabit durmuyor vs gibi bahaneler (aslında biraz da acemilik)) gene de çok güzeller. Balıkların tür sayısı 5500 civarında imiş ve biz sanki akvaryum seyreder gibi onlarca balık türünü (o renkleri maalesef sizler çok az görebileceksiniz fotoğraf kareleri o detayda değil) izledik. Av değeri olan türlerden 3-5 farklı tür ise konumuz gereği en çok dikkatimi çekenlerdi. Ayrıca sadece Kızıldeniz’de bulunan beyin mercanları da yanılmıyorsam bu karelerde var. Sanırım en kısa zamanda balık avı için tekrar gitmek gerekecek. Son kareye dikkatli bakarsanız oldukça zehirli olan aslan balıklarının sürü halinde olduklarını görebilirsiniz. Saygılarımla…

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 8 Ocak 2007
  2. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Harika fotograflar ama Kızıldeniz'e kadar gidip dalmadınız mı yoksa :)

3. Hakan çok güzel bir tatil geçirmişsin,Mısırı çok severim çok ilgimi çeken bir ülke..Bende yurt dışında balık avı programları var bilirsin,onlara katılmak istiyorum..

Güzel kareler yakalamışsın..Kızıldenizin içine bakmadık demeyeceğiz sonuçta:)

4. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Çok güzel fotoğraflar. Birde balık avlayabilseydiniz keşke.

5. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Mısır, Peru ve Katmandu. Görmek istediğim üç yer.
    Kızıldenize gidip te dalmadan gelek bence de büyük kayıp olmuş. Ama resimlerle bizi az da olsa oralara kadar götürdüğünüz için çok teşekkürler.

6. AKIN74

AKIN74

Çok güzel bir paylaşım ve çok güzel fotoğraflar...:)

7. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    paylaşımınız için teşekkürler:)

8. ORH@N

ORH@N

Favori Kamış:
    Ocean Surf 3.6 kamış, Sea Master LT6000 makina, malzemeler vs vs:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer:D
    güzel resimler

9. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Derler ya yediğin içtiğin senin olsun, bana gördüğün yerleri anlat diye.Sizinki de o hesap olmuş. Elinize sağlık. Birkaç kare bile oranın ne denli güzel bir yer olduğu hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor. Ama olta atmaya veya dalmaya fırsat bulamanız gerçekten üzücü.

10. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Sağol doktor:)
    Gerçekten iyi bir hediye getirmişsin bizlere.