Kocaeli göl ve göletler hk.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ertanist tarafından paylaşıldı.

1. ertanist

ertanist

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın 9.800gr, 102cm
    Balık için çok yerlere gittim. Sizlere bir sorum olacaktı; Kocaeli / Yuvacık barajı hk. bilginiz var mı ? iyi balık çıkıyor mu? Bir de suyunun çok çekildiğinden bahsediyorlar, ayrıca burada balık avının tamamen yasak olduğu söyleniyor. Acaba bu konuda bilgisi olan varmı ? Yasaksa da , acaba geçici bir süre için mi ? Ne bileyim mesela 2008 de yasak kalkabilir mi ?

Açıkcası ben Kocaeli / Bahçecik - Yukarı Servetiye köyünde bir yer almayı düşünüyorum (Yuvacık barajına da çok yakın bir yer). Ama benim için önemli olan kriterlerden birisi de bu bölgeye yakın olta ile balık avı yapabileceğim yerlerin olup olmadığı :confused: Eğer Yuvacık hep yasaklı kalacaksa ve civarda başka çay, gölet vs. tarzı yer de yoksa sanırım burayı almaktan vazgeçeceğim :eek:

Tüm geri dönüşler için şimdiden teşekkürler...

Ertan

2. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Merhaba,Yuvacık barajı çok iyi av veren bir göletti.Yasağın kalkması pek olası gözükmüyor.Yuvacık barajında bir ara su kalmamıştı ama şimdi böyle bir sorun yok.

3. ertanist

ertanist

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın 9.800gr, 102cm
    Çok iyi av vermesi beni heyecanlandırdı , ancak yasak olması üzücü, kısmet belki yasak kalkar :) Peki acaba o civarda (Kocaeli/Bahçecik) daha başka gölet var mı olta balıkçılığı için ? Aramızda bir bilen var mıdır acaba ....

4. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    merhaba hoşgeldin

ben kocaelinin bütün barajlarını gezerim.yazdığın için söylüyorum.kocaelinin en büyük barajı arıklar barajıdır .tam sana göre istediğin gibi baraja 10 m mesafede 4.5 dönüm yerim satılıktır. ilgilenirsen anlaşırız cevap bekliyorum

murat41
    1969

5. ertanist

ertanist

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın 9.800gr, 102cm

6. azdiha

azdiha MEHMET BİLGİN

Favori Kamış:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    dağ alası 35 cm
    Merhaba
    Ben sazan avcılığına yeni başladım. Bahsettiğiniz gölet hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2008
  7. azdiha

azdiha MEHMET BİLGİN

Favori Kamış:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    dağ alası 35 cm
    Cok üzgünüm ama bazıları için yasak kalkmış bile. 2-3 gün önce balık malzameleri satan bir yerde yuvacıkta 3-4 tane 4-5 kg balık şimdi tuttular birazdan gelirler gibi bir konuşmaya şahit oldum.

Yasak yasağı önemseyenlere ...

yoksa yasak bazılarına çok anlam ifade etmiyor. Yasağa uyanlar zaten kurallara uyan avcılar bence. Onlarında doğaya ve balığa zarar vermeyeceği açık. Asıl su an yasağa uymayanlar ülkede balığın sonunu getiriyorlar kanımca. Bunlara önlem almalı.

Bu gece yuvacık kenarında kaç kişi vardır acaba?? Niye oradalar. Neden engellenmiyorlar?

8. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    yuvacık barajı kocaeline içme suyu temin ettiği için yasak ama bohçacı balıkçılar yasak dinlemiyor insanın vicdanında yasak olmalı diye düşünüyorum:confused:

9. mesutonus

mesutonus Mesut ONUŞ

Favori Kamış:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    Turna 2Kg
    Bu civarlarda Sepetçiler(Çayırköy) gölünde Turna(Oklama) ve Kızılkanat tutmak mümkün. Ancak kızılkanat az çıkıyor. Sazan-Yayın mutlaka vardır ancak detayını bilmiyorum. Genelde turna avı yapılıyor. Bot ile açılmaya müsait, küçük bir göl. Küçük olduğu için soğuk havalarda verimsiz.

Sepetçiler dışında Acısu deresi(Derbent)'nde kızılkanat tutmak mümkün. Üşenmezseniz izmite 50km uzaklıkta adapazarı merkeze yakın Mollaköy kum ocağı göletleri var. Oldukça verimli, Turna,sazan,kızılkanat çıkıyor. Bunun dışında bakir yerler de var ancak gizli kalmasını tercih ederim :)

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    turna avında yarın yasak başlıyor ve 1 nisanda açılıyor bilgilerinize;)

11. mesutonus

mesutonus Mesut ONUŞ

Favori Kamış:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    Turna 2Kg
    Evet... Yasak başlamadan çayırköye gidelim dedik kayınço ile ama elimiz boş döndük. Havalar soğudu balık yatıyor belli ki. 1 Nisanda botumla, carbon kamışımla ve daiwa makinamla gölün ortasında olmayı isterdim. Bu kadarı olmasa da amatör oltalarımla kıyıdan at çek yapacağım garanti. :)

12. shiberu

shiberu Sibel

Favori Kamış:
    Tiger
    Merhaba arkadaşlar kandıra ve civarında erde balık tutabilirim ve hangi balıklar çıkar?