kocaeli/kandıra/bağırganlı

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında volgym tarafından paylaşıldı.

1. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

:D :D Valla oraları biliyorsan tam adres verebilirim abi:D

2. luzumsuzadam

luzumsuzadam

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    istavrit :(
    buralar çok gözel yaa..kandıra bizim memleket :) Sarısu da dere var orda çok balık tutardık...iri kefaller suda uzun atlama yapardı..büyük abiler avlardı kefalleri kurtla...ama en büyük balığı zıpkınla vuran (bi metrelik sazan'dır) abimiz sarısuda tüplü dalış sırasında tüp arıza yapınca yaşamını yitirip aramızadan ayrılan bi abimiz yapmıştı...o sazanda tüm kampa yetmişti herkese biraz düşmüştü :) yaklaşık 15-20 aile yemiştik...o sazanı gören yerlileri böle balık yok burda olamz öle şey diye itiraz etmişlerdi..ama rahmetli bi kere beni götürdü büyük sazan avına..ormandan bayağı bi yürüyerek derenin çok sote bi yerine gittik ...o önde ben arkadan yürürken birden yere sindi bana da eğil dedi şş ses çıkartma diye ekledi..kafayı uzatım aşağı bi baktım ağaçların gölgelediği derenin yemyeşil suyunda süper bir manzara..yuzeyden 1cm aşağıda kapkara gölge, koyun kadar sazan...zıpkını ayarlardı atış yaptı ama kaçtı maalesef..(hayvan bi sıçradı eh anasını)....ama ben o sazanın yatağını görmüş oldum genede....söylediğine göre orası kaynıyordu koca koca sazanlarla o gün sadece bi tane vardı...acayibime giden balık çok oynamıyodu öle oturur gibi yüzeye çok yakın..bi tek solungaçları oynuyo .. çok güzel bi gündü...orda bi keresinde dağ kedisine de rastlamış rahmetli...işte böle keşfedilecek ne yerler var.....

3. luzumsuzadam

luzumsuzadam

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    istavrit :(
    o sazanı gördüğümde sanki ufo mufo uzay mekiği görmüş gibi hissettim büyüleyici idi..

4. manblue60

manblue60

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüferlerrr
    çok güzel fotolar paylaşım için teşekürler

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gercekten cok guzel goruntuler Volkan.Denklansorune saglik. Bu Memlekette daha neler var. Insanin gozlerini oksuyor... Sag olasin.

6. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    süper resimler suyun temiz görüntüsü harika görünüyor;)

7. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Askerliğimi Kandıra 1.Pyade Tugay Komutanlığı Yardımcılığı Revirinde 271.Dönem Asteğmen olarak yapmıştım.Kandıra da çok güzel askerlik günlerim geçti.Ama buraları görmemiştim.Kefken ve Kerpe gitme fırsatım olmuştu.Eski günlerimi hatırladım.

8. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    birde kuyu var bilen bilir

bağırganlının balık avı tabi olta ile en önemli fakat bir o kadarda tehlikeli yeri kuyu dediğimiz yerdir.Kimse bahsetmemiş buradan kasım ve aralık eşkinanın yuvası desek yada deposu desek yalam olmaz.Yaklaşık olarak 2000 senesinde burası farkedildi.Hikayesi ve burada yaşananlar hem çok güzel hemde üzüntü verici.Denizden yaklaşık 20 metre kadar içerde bir delik düşünün.Yani üstünde olduğunuz kayanın altı deniz mağara ve mağaranın girişinden itibaren sonu dağın altına doğru 150-200 metre.ve tabi dağın altıda deniz.Bahsettiğim delikten oltayı saldığınızda kaç kiloluk balığın geleceğini hayal bile edemezsiniz.Delik bir insanın rahatça geçebileceği büyüklükte.Zaten bizleri çok üzen bir durum oldu burada iki kişi dalgalı bir havada buraya düştüler ve hayatlarını kaybettiler.Ancak çok ilginç bir yer biz hala arada bir gider ve olta atarız.Balığa denk gelindimi sayamazsınız.İnsafınıza kalmış.4 kg kadar eşkinası oluyor.Ancak dedim ya çok tehlikeli bir yer.Yani bence çokta meraklanmayın.

yusuf yeşil bunu beğendi.
  9. volgym

volgym Volkan CANSEVER

aynen Bülent abicim bu arada mustafa abimizi ve Cevdet abimizi rahmetle anıyoruz!..

yusuf yeşil bunu beğendi.
  10. yusuf yeşil

yusuf yeşil yusuf

selamun aleykum hayırlı geceler cumleten.. bagırganlı kuyu denılen merada son 2 yıldır eskına avı yapmaktayım gercekten cok guzel bır mera. eskınaları cok buyuk. ama artık eskısı gıbı av vermedıgını soyluyorlar. hayatımın en buyuk eskınalarını orada yakaladım.